Vietnam Ticari Vizesi

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin

Vietnam Ticari Vizesi

Vietnam’da ticari amaçla bulunmak isteyen kişilerin yapmak istedikleri seyahatleri öncesinde vize alması gerekmektedir. Vietnam ticari vizesi, Vietnam’da toplantı, seminer, iş ziyareti, konferans gibi amaçla bulunmak isteyen kişilere verilmektedir. Vietnam ticari vizeye işveren ve SGK çalışanları tarafından başvurulmaktadır. Vietnam ticari vizesi, Vietnam’da ticari faaliyette bulunabilmenizi, Vietnam’daki bir fuara katılmanızı, Vietnam’daki  şirketlerle ticari amaçlı görüşebilmenizi sağlamaktadır. Fakat, Vietnam ticari vizesi Vietnam’daki bir işte çalışma veya Vietnam’da iş yeri açma hakkını sunmamaktadır.

Vietnam ticari vizesi, kısa süreli Vietnam vizesi sınıfı arasında yer almakla birlikte geçerlilik süresi turistik vizeye göre genellikle daha uzun olmaktadır. Vietnam ticari vizesi için istenen evraklar turistik vize için istenen evraklardan daha fazladır. Fakat, Vietnam ticari vize ile turistik vizenin verdiği haktan yararlanabilmektesiniz. Vietnam turistik vizesi ise ticari vizenin verdiği hakların bir kısmını verebilmektedir. Bu hakların iyi bilinmesi gerekmekte olup aldığınız vizenin seyahat içeriğine uygun olması çok önemlidir. Aksi takdirde bir daha Vietnam’a giriş gerçekleştirememenize kadar uzayabilecek yasal işlemlerle karşılaşabilirsiniz. Vietnam’daki makamlar bu konuda çok hassastırlar. Hem vize için istenen evraklar hakkında hem de Vietnam vize türlerinin size sağladığı haklar konusunda detaylı bilgiler için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefonla iletişime geçiniz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yaparsanız temsilcilerimiz planladığınız seyahatin içeriğine ve durumunuza göre sizin için en uygun olan  Vietnam vize türünü almaya çalışarak size yardımcı olmaktadır.

Vietnam Ticari Vize Davetiyesi 

B1 belgesi olarak da adlandırılan Vietnam ticari vize davetiyesi, Vietnam Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış olan bir belgedir. Vietnam ticari vize davetiyesinde  ticari vize için başvuran şahsın adı ve soyadı, doğum tarihi, vatandaşlığı, ticari amaçla seyahat edeceği hakkında beyan, pasaport numarası, seyahat süresi gibi bilgiler bulunmaktadır. Vietnam’da ziyaret edeceğiniz şirket Vietnam B1 belgesini Vietnam Göçmenlik ofisinden almaktadır. Vietnam ticari vize davetiyesi en çok 3 ay geçerlilik süresine sahiptir. B1 belgesi, Vietnam ticari vize için gereken temel belgelerin başları arasındadır. Vietnam ticari vize davetiyesi olmayan evraklarla vize başvuruları reddedilmektedir. Vietnam B1 belgesi hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz size destek olup çözüm üretmeye çalışarak yardımcı olmaktadır. Bu şekilde alınması zor olan bu belgeyi alma şansınız artmış olmaktadır.

Vietnam Ticari Vize

Vietnam Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Vietnam ticari vize için gerekli evraklar aşağıdaki liste olarak yer almaktadır.

1. B1 belgesi
Vietnam ticari vize için B1 belgesi adı verilen davetiye yazısı gerekmektedir. Bu belge Vietnam dışişleri bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Bu evrak hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

2. Vize talep dilekçesi
Vietnam ticari vize talep dilekçesi de ticari vize için gerekli olan bir diğer evraktır. Bu evrakın Vietnam makamlarının istediği kriterlere uyması çok önemlidir. Dilekçeniz şirketinizin antetli kağıdına ve şirket yetkilisi ya da işveren tarafından yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından kaşe atılarak imzalanmış olmalıdır. Dilekçede vize başvuru sahibinin Vietnam seyahat tarih aralıklarını, seyahat amacını, seyahatin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağı beyan edilmelidir. Dilekçeniz İngilizce yazılmalıdır.

3. Pasaport
Vietnam makamları pasaportun istenen kriterleri karşılayıp karşılamadığına çok önem vermektedir. Pasaportunuzun seyahat sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

4. Vize başvuru formu
Vietnam ticari vize için Vietnam makamlarınca hazırlanmış vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu  başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı, başvuru sahibinin diğer evraklarında belirttiği bilgileri desteklemeli ve ıslak imzası olmalıdır.

5. Fotoğraf
Vietnam ticari vize için sizden 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Fotoğrafınız güncel olmalı, önden çekilmiş olmalı ve yüzü gizleyen unsurlar olmamalıdır.

6.  Otel ve uçak rezervasyonu

Vietnam ticari vize için hem otel rezervasyonunuzun hem de gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonunuzun olduğunu gösterir belge gereklidir.

7. Seyahat sağlık sigortası
Gerekli evraklar arasında en az 30.000 Euro değerinde, uluslararası geçerliliği olan, başvuru sahibinin Vietnam seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası da vardır.

Bu listede yer alan evraklar Vietnam ticari vize için normal koşullar altında istenen gerekli evraklar olup ticari vizeyi almak isteyen bütün kişilerden istenen evraklardır. Gereken evrakları eksiksiz verilmesi ve doğru bilgileri içermesi başvuru işlemlerinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesi için önemlidir. Aksi takdirde, vize işlemlerinin uzayabilir ya da ret olarak sonuçlanabilmektedir. Yetkili Vietnam makamları vize işlemleri sırasında gerekli görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız durumunda temsilcilerin bilgileri ve tavsiyeleri doğrultusunda vize için gereken evrakları istenilen şekilde hazırlama olanağınız olmuş olur. Vize işlemleri sırasında da ek evrak istenmesi durumunda temsilcilerimiz sizinle irtibat kurup çözüm üretmeye çalışarak size yardımcı olunur. Vietnam ticari vize için gereken evraklar hakkında detaylı ve güncel bilgileri almak için Vize Merkezi ile e-mail veya telefonla iletişime geçiniz.

Vietnam Ticari Vize Başvurusu

Vietnam ticari vizesi başvuruları Vietnam Konsolosluğunun hazırladığı prosedürlere göre gerçekleşen bir süreçtir. Vietnam ticari vize başvurusunun başarılı olarak sonuçlanması için sizden istenen vize başvuru formu ve diğer gerekli evraklar gerçeğe uygun bilgi içerip doğru olarak hazırlanmalı ve eksiksiz olarak teslim edilmelidir.  Eksik ya da yanlış bilgi içeren evraklar başvuru işlemlerinizin uzaması ya da olumsuz olarak değerlendirilmesine sebep olabilmektedir, Vietnam makamları bu konuda çok hassastır. Ayrıca Vietnam vize başvuru formu ve B1 belgesi gibi başlıca evrakları getirmemeniz durumunda da başvurular kabul olmamaktadır. Pasaportunuz da makamların istediği kriterle uymuyorsa başvurular kabul olmamaktadır. Vietnam ticari vize için pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay geçerlilik süresi olmasına, 2 boş vize sayfası olmasına, yıpranmış veya yırtık olmamasına dikkat ediniz. Pasaportunuz bu kriterleri karşılamıyorsa yenileyiniz. Ayrıca, vize için gereken ücreti ödemediğiniz takdirde de vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Vietnam ticari vize başvurusu iki şekilde yapılabilmektedir. İlk yöntem şahsen doğrudan konsolosluğa başvuruda bulunmanızdır. Fakat, Türkiye’de Vietnam vizesi sadece Ankara’daki büyükelçiliğin yetkisi altındadır. Bu sebeple ister İstanbul, İzmir, Antalya gibi diğer başlıca şehirlerde yaşayın  ister Batman, Çanakkale, Rize, Sinop, Hatay, Mersin gibi Ankara’ya uzak şehirde yaşayın doğrudan başvuru için Ankara’ya gitmek zorundasınız. Vietnam vize başvurusu için ikinci yöntem ise Vize Merkezi aracılığıyla yapılacak başvurudur. Vize Merkezi’nin Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Gaziantep, Edirne, Antalya’da ofisleri yer almaktadır. Türkiye’nin hangi yerinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı Vize Merkezi’nin ofislerine vererek Vize Merkezi sizin adınıza Vietnam turistik vize için başvuruda bulunmuş olur.  Vize Merkezi şubelerine hem şahsen gelerek hem de kargo ya da kuryeye teslim aracılığıyla  evraklarınızı  verme seçeneğiniz vardır. Böylece yaşadığınız ilden ayrılmadan Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurularınız gerçekleşmiş olur. Vietnam ticari vize için hazırladığınız Vize Merkezi’ne verildikten sonra kontrol edilir, eksik evrak tespiti durumunda hemen sizinle irtibata geçilir. Vize Merkezi size hem başvuru sırasında hem de Vietnam vize işlemleri sırasında destek olmaktadır. Vietnam vize işlemleriniz sırasında bir bilgi alındığında sizinle mümkün olan en kısa sürede irtibat kurularak size yardımcı olunmaktadır.

Vietnam Ticari Vizesi Dilekçe

Vietnam ticari vizesi dilekçe, ticari vizeye özel olarak istenen evrakların arasında bulunmaktadır. Her dilekçe ticari vize için kabul edilmeyip sadece Vietnam makamlarının belirlediği kriterlere uyan dilekçeler kabul edilmektedir. Ticari vize dilekçesinde başvuru sahibinin adı ve soyadı, mesleği ve ziyaretinin amacı, başvuru sahibinin sponsorunu, ziyaret edeceği şirketin ismi ve ziyaret tarihi belirtilmelidir. Bununla birlikte vize bitiş süresinden önce geri dönüleceği de belirtilmelidir. Vietnam ticari vize dilekçesi şirket yetkilisi tarafından yazılmalı; şirketin anteti, kaşesi, ve şirket yetkilisinin ıslak imzası bulunmalıdır. Vietnam ticari vize dilekçe hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefonla iletişime geçiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz istenilen formatta dilekçe hazırlanmasında yardımcı olmaktadır, Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda ticari vize alma ihtimaliniz yükselmektedir.

Vietnam Ticari Vize

Vietnam Ticari Vize Çıkış Süresi

Vietnam ticari vize çıkış süresi başvuru zamanınıza ve ticari vize için seçtiğiniz başvuru metoduna göre değişir. Vietnam ticari vize çıkış süresi normalde  uzun sürmektedir. Vize çıkış süresine B1 belgesi gibi almanız gereken evraklar da dahil değildir. Ayrıca, vize başvurunuzdan sonra konsolosluğun yoğun olması ve ek evrak istemesi durumunda da vize daha uzun sürede çıkabilmektedir. Başvuruda eksik evrak teslimi de vize çıkış süresini uzatabilmektedir. Vietnam ticari vizeyi Vize Merkezi aracılığıyla yaparsanız vizeyi planladığınız seyahatten önce alma olasılığınız artmış olur. Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurarak vize için gereken evraklar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimizden Vietnam makamlarının çalışma günleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi ile ticari vize için başvuruda bulunarak temsilcilerimizden alacağınız bilgi ve yardımlar hem evrakları toplamanıza kolaylık sağlar hem de evrakları Vietnam makamlarının istediği prosedürlere göre hazırlamanıza destek olur. Bu sayede ticari vizeyi alma ihtimaliniz ve seyahatinizden önce alma ihtimaliniz güçlenmiş olur.

Vietnam Ekspres Vize

Vietnam Devleti, ticari vizeyi daha kısa sürede almak isteyen kişiler için Vietnam ekspres vize seçeneğini koymuştur. Vietnam ekspres vize uygulaması için istenen evraklar ile normal başvurular için istenen evraklar arasında fark yoktur. Vietnam ticari vizesini için ekspres vize uygulamasından yararlanmanız için yapmanız gereken tek şey ek ücret ödemenizdir. Ancak Vietnam makamlarının hafta sonları ile konsoloslukça belirtilen resmi tatil günlerinde çalışmaması ekspres vize uygulaması için de geçerlidir. Bununla birlikte ekspres vize uygulamasında da konsolosluğun ek evrak isteme yetkisi olup böyle bir durumda karşılaşmanız işlem süresini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Vietnam ticari vize için istenen evrakları vize başvurusu sırasında eksik olarak vermeniz yetkili makamların ek evrak isteme olasılığını artıracağı gibi ek evrak talep edilmeden de işlem süresini uzatabilmektedir. Konsolosluğun çalışma günleri ve ticari vize için gereken evraklarla ilgili daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Temsilcilerimiz durumunuz için uygun olan evrak listesini en güncel olarak size e-mail aracılığıyla gönderecektir. Vietnam makamlarının çalışma günlerini dikkate alarak temsilcilerimizin verdiği bilgiler doğrultusunda evraklarınızı hazırlayıp Vize Merkezi aracılığıyla ekspres vize başvurusunda bulunursanız bu uygulamadan faydalanma ihtimalinizi artıracaktır.

Vietnam Ticari Vize Ücreti

Vietnam ticari vize ücreti vizeyi başvurduğunuz tarihe ve seçtiğiniz vize başvuru yöntemine göre değişmektedir. Ekspres vize uygulamasıyla vize işlemleri daha kısa sürmesi için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Vietnam ticari Vize ücreti belirli zaman dilimleri için geçerli olup zaman içerisinde güncellenebilmektedir. Ayrıca, konsolosluğun Vietnam vize başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandırması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Vietnam ticari vize için gereken ücret hakkında güncel bilgiyi vize başvurusunda yakın bir tarihte Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefonla irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvurularda ödeyeceğiniz ücret vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedelini içermektedir. Evraklarınızı kurye veya kargo ile teslim etmeniz durumunda masraflar başvuru sahibi tarafından karşılanır. Vize Merkezi size danışmanlık hizmeti sunarak Vietnam ticari vize hakkında size bilgi ve destekte bulunarak size yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar hem vize başvurusu sırasında hem de vize işlemleri sırasında gerçekleşmektedir. Böylece Vietnam ticari vizesini daha kolay bir şekilde başvuru şansınız olup vizeyi alma olasılığınız da güçlenmektedir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon