Vietnam Vizesi C1 Belgesi, Referans Mektubu

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin

Vietnam C1 Belgesi

Vietnam’a turistik seyahat öncesi vize almanız gerekmekte olup Vietnam makamları bu amaçlı seyahatler için Vietnam turist vizesini vermektedir. Vietnam turistik vizesi için gereken evraklar arasında Vietnam C1 belgesi bulunmakta olup bu belge davetiye özelliği taşımaktadır. C1 belgesini hazırlayan, onaylayan ve veren kurum Vietnam Göçmenlik Ofisi’dir. Vietnam C1 belgesi olmayan evraklarla yapacağınız vize başvuruları kabul edilmeyip Vietnam turistik vizeyi alma imkanınız yoktur. Bu sebeple Vietnam turistik vizesini ancak C1 belgesi olması halinde alabilmektesiniz.

Vietnam C1 belgesi alabilmek için bireysel başvuru seçeneğiniz vardır. Bu durumda Vietnam’daki bir acente sizin adınıza bu belgeyi Vietnam’dan alacağından öncelikle acente bulup başvuru için iletişime geçmelisiniz. Acentenin sizden başvuru için sizden istediği evrak ve ücretleri bildirip hem sizin bunları kabul etmeniz ve hem de acentenin sizin adınıza başvuru yapmayı kabul etmesi durumunda acente size bu belgenin alımını sağlayacaktır. Bireysel başvuru ile C1 belgesi aldıktan sonra Vietnam vizesi alabilmek için ayrı olarak bir de vize alımı için ilgili yerlere başvuruda bulunmanız gereklidir. C1 belgesi ile ilgili bir diğer başvuru seçeneği de Vize Merkezi aracılığıyla Vietnam turisti vize başvurusunda bulunup bunun C1 belgesi başvurusunu da içermesidir. Vize Merkezi aracılığıyla yapılacak başvuruda temsilcilerimiz adınıza C1 belgesi alabilmektedir. Böylece ayrı ayrı başvurmaya gerek kalmadan hem daha kısa sürede hem de daha kolay bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgileri ve tavsiyeleri doğrultusunda evrakları hazırlayarak gerçekleştireceğiniz bu başvurular daha sağlıklı bir şekilde olacağından hem C1 belgesini hem de Vietnam Vizesini kolay bir şekilde alma şansınız olur. Ancak, Vietnam için gerekli olan bu belgeler hakkında verilecek kararların yetkili Vietnam makamlarına ait olduğunu unutmayınız.

Vietnam C1 belgesi

Vietnam C1 Belgesi Nedir?

Vietnam turistik vize için C1 belgesinin öneminden çok kez bahsedildiğinden Vietnam'a turist olarak gitmek kişiler Vietnam C1 belgesi nedir şeklinde soru sorarak bu belgenin ne olduğunu bilmek istemektedirler.  Vietnam C1 belgesi, Vietnam turistik vizesi başvurusu için davetiye özelliği taşıyan bir belgedir. Bu evrak, turistik vize onay mektubu olarak da  dile getirilmektedir. Vietnam C1 belgesi, Vietnam’ a gidiş amacınızı ve gidiş tarihinizi bildiren bir evraktır.  Referans mektubu olarak da bahsedilen C1 belgesi Vietnam Göçmenlik Ofisi tarafından düzenlenip verilmektedir. Vietnam C1 belgesi, Vietnam turistik vize için istenen en önemli evraklarını başlarında olup bu belge olmadan turist vizesi başvuruları kabul edilmemektedir. Dolayısıyla Vietnam C1 Belgesi turistik vize için temel belgelerdendir. Vize Merkezi aracılığıyla Vietnam vizesi için başvuruda bulunduğunuzda temsilcilerimiz bu belgeyi sizin adınıza alabilmektedir. C1 belgesi hakkında daha fazla bilgi için bizi arayınız.

Vietnam C1 Belgesi Gereken Evraklar

Vietnam C1 Belgesi için gereken evraklar aşağıda belirtilmektedir.
1. Pasaport. C1 belgesi için renkli olarak taramış pasaportun fotoğraflı kısmı sizden istenmektedir.
2. Seyahat süresi hakkında belge. C1 belgesi için vize başvuru sahibinin Vietnam seyahat tarihlerini ve aralıklarını belirten bir belge vermesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen evraklar C1 belgesi için normal şartlar altında herkesten istenen evraklar olup Vize Merkezi’nce adınıza C1 belgesi almak için sizden ihtiyaç duyduğu evraklardır. Vietnam yetkilileri gerek görmesi halinde ek evrak isteme  yetkisine sahiptir, bu durumda temsilcilerimiz sizinle hemen iletişime geçerek size yardımcı olurlar. Vietnam C1 belgesi için bireysel olarak başvurduğunuzda Vietnam’daki acente evrakları vermeniz gereken yer olduğundan oradaki acente başvuru için başlangıçta fazladan evraklar isteyip gereksiz yere yorulmanıza neden olabilmektedir. Ayrıca Vietnam göçmenlik ofisinin ek evrak istemesi durumunda acentenin size bilgilendirip bilgilendirmemesi veya bilgilendireceği süre acentenin inisiyatifine kaldığından acentenin güvenilir olması çok önemlidir. Vize Merkezi aracılığıyla Vietnam vizesi başvurusu yaptığınızda Vize Merkezi temsilcilerimiz bu belgeyi sizin için alacağından hem C1 belgesi alım işlemleri sizin için daha kolay olmuş olur hem de acentenin güvenilirliğinden kaynaklanabilecek riskleri de almamış olursunuz. Vietnam C1 belgesi ve Vietnam turistik vize hakkında daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail ya da telefon aracılığıyla  iletişim kurunuz.

Vietnam C1 Belgesi Çıkış Süresi

Vietnam C1 belgesi süresi çıkış süresi özel bir durum olmaması halinde ortalama olarak 7 ile 15 gün arasında değişmektedir. C1 belgesini bireysel olarak almaya çalıştığınızda  C1 belgesini daha uzun sürede alma olasılığınız artmaktadır. C1 belgesi temini için bireysel olarak acente ile başvurmaya çalıştığınızda, başvuru sonrasında belgeyi alma sürenizi olumsuz yönde etkileyecek özel durumla karşılaşma ihtimaliniz artmakla birlikte C1 belgesi talebi sırasında da belgeyi alma sürenizi olumsuz yönde etkileyecek özel bir durumla karşılaşabilirsiniz. C1 belgesi için iletişime geçtiğiniz acenteye sizden istediği evrakları vermemeniz halinde C1 belgesi için işlemleriniz gerçekleşmeyebilir ya da belgeyi alış süreniz uzayabilir. Bununla birlikte C1 belgesi için acente tarafından istenen ücreti ödememeniz takdirde de acente C1 belgesi için başvuruda bulunmamaktadır.  Ayrıca, temas kurduğunuz Vietnam’daki acente, ücret ödemeye ve evraklar toplamaya hazır olsanız bile başvuru talebinizi reddedebilmektedir. Bu durumda yeni bir acente bulmanız gerekecektir. Bütün bunlar Vietnam C1 belgesi çıkış süresini olumsuz yönde etkilemekte ve Vietnam vizesini planladığınız seyahatten önce alma ihtimalinizi azaltmaktadır. Vietnam turistik vize için Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz C1 belgesini sizin adınıza almakta olup bu belgeyi almak için gerekli ve uygun olan işlemler hakkında bilgi ve tecrübeleri sahibi olduklarından C1 belgesini ortalama çıkış süresinde alma ihtimaliniz önemli ölçüde artmaktadır. Ayrıca, Vietnam C1 belgesi çıkış süresi daha kısa olması halinde de temsilcilerimiz tarafınıza bilgilendirmeyi mümkün olan en kısa sürede yapmaktadır.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi Ücreti

Vietnam vizesi C1 belgesi ücreti belge için başvurduğunuz tarihe ve başvuru şeklinize göre değişmektedir. Vietnam C1 belgesi için ödenmesi gereken ücretler sabit olmayıp belirli bir zaman sonra değişebilmektedir, ülkede durumların değişmesi de ücrete etki edebilmektedir. Ayrıca bu belge için bireysel başvuru yaparsanız C1 belgesi ücretini ödeyeceğiniz kurum anlaşma sağladığınız acentedir. Bu sebeple ödeyeceğiniz ücretin miktarı acentenin inisiyatifine kalmış olup masrafınız gerekenden çok daha pahalı olabilir. C1 belgesi için ödeme koşulları acenteden acenteye değişmekte olup, acentenin istediği ödeme zamanı ve ödeme yönetimlerine göre ödemelerinizi gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde acente sizin adınıza C1 belgesi için başvuruda bulunmayacaktır. Bireysel başvurularda acente için ödeyeceğiniz ücret sadece C1 belgesi için ödeyeceğiniz ücret olup Vietnam vizesi başvurusu için konsolosluğa ayrı ücret de ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti ödemediğiniz takdirde konsolosluk turistik vize işlemlerini gerçekleştirmemektedir. Vietnam turistik vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde ödeyeceğiniz ücret konsolosluk harcı, vize ücreti, C1 belgesi ve hizmet bedelini içermektedir. Evraklarınızı kargo veya kurye ile göndermeniz durumunda bu masraflar başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgileri, yardımları ve tavsiyeleri doğrultusunda Vietnam C1 belgesi ve turistik vize almak için başvurunuzu daha kolay bir şekilde gerçekleştirip, bu ikisini alma ihtimaliniz bireysel başvurulara göre daha da güçlenmiş olmaktadır.

Vietnam C1 Belgesi

Vietnam Vizesi Zor mu?

Vietnam doğal ve tarihi zenginliklere sahip bir ülke olup bu ülkeye turist olarak gitmek isteyen çok sayıda insan vardır. Fakat, Vietnam vizesinin Türk vatandaşları için zor veya imkansız olduğuna dair birçok söylenti olduğu için kişiler Vietnam’a gitmeye ve Vietnam vize başvurusunda bulunmaya çekinebilmektedir. Vietnam vizesi veya Vietnam’a giriş için çok özel şartlara sahip olunması gerektiğini ya da Vietnam makamlarının vize vermek istemediğini düşünmektedir. Ancak bu düşünceler doğru değildir. Vietnam makamları vize için gereken evrakları eksiksiz ve uygun olarak teslim alıp başvuru işlemlerinizi olumlu olarak değerlendirmesi halinde Vietnam vizesi vermektedir.

Vietnam turistik vizesi için zor denmesindeki sebep turistik vize için gerekli olan C1 belgesinden kaynaklanmaktadır. Vietnam C1 belgesini bireysel olarak almanız durumunda bu süreç zorlu olmaktadır. Bireysel olarak Vietnam C1 belgesini alabilmek için Vietnam’daki bir acente ile anlaşma sağlayıp bu acentenin sizin adınıza belge için ilgili Vietnam makamlarına başvurması gerekmektedir. Bu sebeple önce acente aramanız gerekmektedir, acente bulmanız halinde başvurunuzun gerçekleşebilmesi için acentenin belge başvurusu için istediği evrakları vermenizi ve acentenin istediği ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bunlar acentenin inisiyatifine de bağlı olduğundan acente size bu konularda fazladan zorluk çıkarabilmektedir. Ayrıca, acente başvuru için durumunuz uygun olsa bile başvuru talebinize olumsuz cevap verip başka bir acente aramak zorunda kalabilirsiniz. Vietnam turist vizesi için en büyük zorluk bunlardan kaynaklanmaktadır. Fakat, Vize Merkezi aracılığıyla Vietnam turistik vize için başvuru yaptığınızda temsilcilerimiz C1 belgesini sizin için alarak Vietnam C1 belgesi için gereken zahmetlerden kurtulmuş olup hem daha kolay bir şekilde başvuru yapma hem de bu belgeyi daha yüksek bir olasılıkta alma seçeneğiniz olmaktadır. Çok daha kolay bir yöntemle Vietnam C1 belgesi ve Vietnam turistik vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail ya da telefon yoluyla iletişime geçiniz.

Vietnam Kapıda Vize

Türk vatandaşlarının Vietnam için kapıda vize alma ihtimalleri vardır. Fakat, kapıda Vietnam vizesi için ilgili makamların gerçekleştirdiği uygulamalar karışık olup Türk vatandaşlarının zorluklar yaşamasına sebep olmaktadır. Vietnam kapıda vize için sınırda hem C1 belgesi, vesikalık fotoğraf, pasaport fotokopisi, eksiksiz ve doğru bilgiler içeren vize başvuru formu gibi evrakları vermeniz hem de vize için istenen ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, sınır makamları sizden ek evrak isteme yetkisine sahip olup vize için istenen evrakları karşılayamamanız veya vize ücretinin ödeyememeniz halinde vize verilmeyip sınır dışı edilebilirsiniz. Ayrıca, sınır makamları bir gerekçe göstermeden sınır dışı etme yetkisine de sahiptir. Vietnam kapıda vize prosedürleri hakkında güncelleme de olabilip havaalanında iken beklemediğiniz bir durumdan dolayı mağdur olabilirsiniz.

Bununla birlikte C1 belgesi de size kapıda verilmeyip Vietnam’a gitmeden önce almanız gerekmektedir. Bu sebeple Vietnam kapıda vize uygulaması size yönelik bir kolaylık olmayıp, normal vize başvurunda uygulanan prosedürlerle karşılaşmaktasınız. Normal vize başvurusunda olduğu gibi kapıda vize başvuru öncesi de C1 belgesini temin etmeniz şart olup vize için başvurduğunuz yerde temin edilememektedir. Bu sebeple Vietnam’a gitmeden önce vize almanız Vietnam seyahatiniz için daha sağlıklı olmaktadır. Türkiye’de iken Vietnam turist vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Temsilcilerimiz C1 belgesini sizin adınıza alabildiğinden  hem C1 belgesi için hem de turistik vize alımı için başvurunuzu gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Vize Merkezi aracılığıyla yapılacak başvurular hem daha kolay hem de daha sağlam bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak, unutulmamalıdır ki, Vietnam C1 belgesi ve vize başvurularının sonuçlanma süresi ve başvurularınız hakkında verilecek kararlar yetkili Vietnam makamlarının inisiyatifi altındadır; kurumumuzun vize sonucuna ve sonuçlanma süresine müdahale etme gibi bir yetki ve imtiyazı yoktur. 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 9774