Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Vietnam Vizesi

Vietnam’a yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Diplomatik pasaport sahipleri şahıslar Vietnam vizesinden muaftır. Ancak umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının Vietnam ziyareti öncesinde Vietnam vizesi alması gerekmektedir. 

Vietnam vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Vietnam vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Vietnam vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vietnam vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Vietnam vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından 6 ay olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur.  Vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da dikkat ediniz. Vietnam Büyükelçiliğinin ve Vietnam Konsolosluğunun ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte yazılı veya sözlü açıklama yaparak vizeniz ret nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Vietnam Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkına sahipsiniz.

Vietnam vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen kişiler de olacağı için bazen bu bina yoğun olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Vietnam vizesi 15 ila 18 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Vietnam Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Vietnam vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için evraklar kısmında topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız ki Vietnam’a ancak hava yoluyla gidebilirsiniz. Deniz yolculuğu için ticari durumlar söz konusudur.  

Ayrıca Vietnam Konsolosluğuna Vietnam vizesi için başvuruda bulunacaksanız Vietnam için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Vietnam Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Vietnam vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Vietnam vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Vietnam vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Vietnam vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Vietnam vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Vietnam vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Vietnam’da kalabilir. Ayrıca bu pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyon üyeleri ve aileleri için de bu kanan geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinlerinde içinde oldukları ülkenin ilgili resmi kurumlarını haberdar etmek mecburiyetindedir. Eğer bu kişiler bu süreç içinde yeni pasaport alacaksa işlemlerine bu sürenin bitimine en az 30 gün kala yeni pasaport için başvuru yapmalıdır.

Resmi ve diplomatik pasaport sahipleri belirlenen uluslararası ulaşım yollarında vizesiz geçebilir. Bu izinler kişilerin istenmeyen olaylara mahal vermesi gibi durumlarda sekteye uğramaz. Eğer bu kişilerin pasaport ve vize işlemleri askıya alınacak siyasi, ya da ülke güvenliğini tehlikeye atacak bir olaya neden olursa izin durumları değişmeden önce diplomatik kanallara başvurulacaktır.

Diplomatik notalar doğrultusunda bu izinler değişebilir. Bu yasaların uygulanmaması durumunda Türkiye ile Vietnam arasında 11 Haziran 1998 yılında imzalanan anlaşma ile şartlar bozulmuş olacağından vize şartları da anlaşma gereği sekteye uğrar. Normal şartlar altında 90 güne kadarki izinlerde bir sorun olmadıkça diplomatik kanallara başvurmaya gerek kalmaz. Eğer bir sorun olursa çözüm için Vietçe, Türkçe ve İngilizce dilleri kullanılarak eşit şekilde bir çözüm aranır. Türkçe ve Vietçe kısıtlı bilgi sahipleri nedeniyle durumların hemen hepsinde ortak anlaşma gereği İngilizce kullanılabilir.

Vietnam vizesi için ayrıca ihtiyaç duyacağınız belgeler ve diğer gereklilikler başka bir bölümde düzenlenmiştir. Ancak bir sorun olduğunu düşündüğünüz bir durumunuz varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam Büyükelçiliğine yapılan Vietnam vize başvurusu sonucunda genellikle 15 ila 18 iş günü içerisindesonuçlanır. Ancak başvurulan vize türüne ve başvuru süresine göre bu zaman değişiklik gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi Vietnam dış temsilciliklerinin kapalı olduğu durumlarda başvuru işlemleri daha uzun sürede sonuçlanabilir. Ayrıca sizden talep edile belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Vietnam vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Vietnam vizesine başvuru yapmışsanız Vietnam vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Vietnam Vize Ücretleri

Vietnam vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vietnam devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Vietnam vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Vietnam vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Vietnam vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Vietnam vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Vietnam vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Vietnam vize ücretleri Vietnam turistik vize, Vietnam öğrenci vizesi, Vietnam aile vizesi, Vietnam ticari vize, Vietnam yatırımcı vizesi, Vietnam konsolosluk çalışanları vizesi, Vietnam basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Vietnam göçmenlik, Vietnam aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Vietnam vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Vietnam vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Vietnam vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Vietnam vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Vietnam vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 99
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 99
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 99
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 78
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2457
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5367
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com