Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Vietnam Vize Başvurusu

Vietnam’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat öncesi Vietnam vizesi almak mecburiyetindedir. T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri yapmak istedikleri bütün seyahatlerin öncesinde, resmi pasaport sahipleri ise 90 günü aşacak olan seyahatlerin öncesinde Vietnam vizesi almak zorundadırlar. Vietnam vizesi pasaportunuza işlenen bir vize türüdür. Bu sebeple pasaport başvurulacak bütün Vietnam vize türleri için istenen en önemli evraklar arasında yer almakta olup pasaportunuz Vietnam makamlarının istediği kriterlere uymalıdır. Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat tarihinizden sonra en 6 ay olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzda 2 boş vize sayfası bulunmak zorundadır. Yıpranmış ya da zarar görmüş pasaportlarla yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bu pasaportlarla size Vietnam vizesi verilse bile sınırdan geri çevrilme olasılığınız yüksektir.

Vietnam makamları başvuracağınız vize türü için gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesine karşı çok hassas olmaktadırlar. Eksik evrak göndermeniz ya da evraklarınızda yanlış bilgi olması vize işlemlerinizin uzamasına ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Vietnam makamları vize başvurunuzu ret olarak sonuçlandırırsa sebebini açıklama zorunluluğu olmamakla birlikte yazılı veya sözlü olarak ret nedenini size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız Vietnam Konsolosluğuna bu konu ile ilgili itirazda bulunabilme hakkınız olmaktadır. Başvuracağınız Vietnam vizesi için ihtiyaç duyacağınız belgeler websitemizin diğer sayfalarında düzenlenmiştir. Ancak sorun olduğunu düşündüğünüz bir durumunuz varsa veya başvuracağınız vize ile ilgili daha detaylı bilgi almanız gerektiğini düşünüyorsanız Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Vietnam Devleti bu ülkeye yapılacak seyahat amacına göre farklı türde vizeler vermektedir. Vietnam için en sık başvurulan vize türleri ise Vietnam turistik vize ve Vietnam ticari vizedir. Bunun dışında Vietnam ziyaret, çalışma ve öğrenim amaçlı vizeler de vermektedir. Vizeyi seyahatinizden önce alabilmeniz için başvuru zamanını en iyi şekilde ayarlamalısınız. Dolayısıyla Vietnam vizesi için aklınıza takılan bir şey varsa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vietnam Vize İşlemleri

Vietnam Vizesi Zor mu?

Türk vatanadaşları için Vietnam vizesinin alınmasının zor olduğu şeklinde söylenti olmaktadır. Bu yüzden kişilerin aklında Vietnam vizesinin zorluk durumuna ilişkin sorular olmaktadır. Kişiler Vietnam vizesi almak zor ya da imkansız dendiğini duyduklarında Vietnam vizesi için başvurunun çok özel şartlara sahip olunması gerektiğini ya da Vietnam’a girişin olmadığını ya da vize vermek istemediğini düşünmektedir. Böylece kişiler Vietnam vizesi için başvuruda bulunmaya ve Vietnam’a gitmeye çekinmektedir. Ancak bu düşünceler doğru değildir ve Vietnam vizesi alınabilmektedir. Vietnam vizesi için gereken evrak listesini eksiksiz olarak teslim edip vize için ödenmesi gereken ücreti ödeyip konsolosluk Vietnam vize başvuru işlemlerini olumlu sonuçlandırırsa Vietnam vizesini alabilmektesiniz.

Vietnam vizesi zor denmesindeki sebep vize için istenen evraklardan kaynaklanmaktadır. Başvuracağınız Vietnam vizesi için sizden istenen belirli evrakın temini çok sınırlı koşullar altında gerçekleşebilmektedir. Bu evrakları elde etmek için ilgili işlemleri yapmak da çok zahmet istemektedir. Bu sebeple Vietnam vizesi başvuruların bireysel olarak gerçekleşmesi durumunda çok zorlu olmaktadır. Ancak bu evrakların alımı sırasında karşılaşacağınız zorluklar yalnızca bireysel başvuru yapmanız durumundadır. Vietnam vizesi için Vize merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız durumunda bu zorlukları aşabilmektesiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgileri, tavsiyeleri, yardımları doğrultusunda bu evrakları daha kolay alabilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimiz turistik vize için istenen ama alınması zor olan C1 belgesini sizin için alıp, turistik vize hakkındaki en önemli zorluktan kurtulmuş olursunuz. Vietnam vizesi evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize başvurunuzu daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır

Vietnam vizesinin alınır olması için bu vize için başvuru yapmalısınız. Buna istinaden Vietnam vizesi iki şekilde alınmaktadır. Birincisi Vietnam vizesi için Türkiye’deki yetkili Vietnam makamına yapacağınız doğrudan başvurudur. Ancak, Vietnam Vizesi alınması için şahsen başvuruda bulunabileceğiniz tek yer Vietnam Büyükelçiliği Ankara’dır. Türkiye’nin İstanbul, İzmir, Antalya gibi başlıca şehirlerinde yaşasanız da  Kırklareli veya Şanlıurfa gibi Ankara’ya uzak olan şehirlerinde yaşasanız da şahsen yapılacak Vietnam vize başvurusu için Ankara’ya gitmekten başka bir seçeneğiniz yoktur. Vietnam vizesi alınması için karşılaşacağınız diğer aşama Vietnam Vizesi için gerekli olan evrakları teslim etmenizdir. Vietnam makamları farklı vize türleri için farklı evraklar istemekte olup vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak göndermeniz konusunda çok hassastırlar. Başvuru için gerekli olan C1 ya da B1 gibi özel belgeleri de başvuru öncesi farklı yerlerden çok sınırlı koşullar altında alabilmektesiniz. Vietnam vizesi için bireysel başvuru yaptığınızda evrakları eksik veya yanlış verme ihtimaliniz daha yüksek olup bu sebeplerden dolayı başvuru işlemleriniz uzayabilir ya da başvurunuz ret edilebilmektedir. Vietnam vize başvuruları sırasında elçilik binasının yoğun olabileceği ihtimalini de unutmayınız.

Vietnam vizesi alınması için bir diğer seçenek ise Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunmanızdır. Bu şekilde Vize Merkezi sizin adınıza Vietnam Büyükelçiliği Ankara’ya başvuruda bulunmuş olur. Vize Merkezi’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep’te şubeleri bulunmaktadır. Evraklarınızı Vize Merkezi’nin şubelerine bizzat gelerek teslim edebildiğiniz gibi kargo ya da kurye aracılığıyla da teslim edebilirsiniz. Dolaysıyla Trabzon, Mardin, Van, Elazığ, Tekirdağ, Tokat, Sivas, Konya, Muğla, Adana, Mersin, Malatya, Artvin gibi Türkiye’nin hangi yerinde ikamet ederseniz edin, bulunduğunuz yerden ayrılmaya gerek kalmadan Vietnam vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz başvuracağınız vize için sizden istenen evraklar hakkında detaylı bilgi verip, sizin için en uygun olan evrak listesini e-postanıza yollayarak vize almanıza yardımcı olmaktadır.  Evrakları Vize Merkezi temsilcilerimizin bilgileri doğrultusunda hazırlayıp Vize Merkezi aracılığıyla başvurursanız vize alma ihtimalinizi kuvvetlenmiş olur. Ayrıca başvuru sırasında konsoloslukta sıra beklemek gibi bir derdiniz de olmamış olur.

Vietnam e-vize, Elektronik Vize

Dünya’daki bazı ülkeler Vietnam e-vize olarak adlandırılan elektronik vize ile Vietnam’a girebilmektedir. Vietnam elektronik vize, başvuruların internet ortamında gerçekleştirilmesiyle alınan bir Vietnam vizesidir. Ancak, Türk vatandaşları için Vietnam e vize alma imkanı yoktur. Bu sebeple Türk vatandaşları ancak normal yöntemlerle verilen Vietnam vizelerinin alabilmektedir. Normal yöntemlerle verilen Vietnam vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunmanız size daha kolay bir şekilde başvuruda bulunma imkanı birlikte temsilcilerimiz yardımlarıyla vize alma ihtimalinizi de güçlendirecektir. Vietnam vizesi başvurusunu daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu bütün Vietnam vize türleri için istenen gerekli evraktır. Vietnam makamları Vietnam vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak bildirilmesine çok önem vermektedir. Aksi takdirde başvuru işlemleriniz uzayabilmekte ya da başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Vietnam vizesi başvuru formu hem büyük harflerle hem de okunacak bir şekilde yazılmalıdır. Vietnam vize başvuru forumunda yer alan başlıca bilgiler başvuran kişinin kişisel bilgileri, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, geçim durumuna ilişkin bilgiler, seyahat amacına ilişkin bilgiler, sağlık durumuna ilişkin bilgilerdir. Bütün bunları eksik ya da yanlış olarak doldurmanız, veya net olarak okunmayacak şekilde doldurmanız vize işlemlerinizi olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Vietnam vize başvuru formu hakkında detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek Vietnam vize başvuru formunu temin edebilirsiniz. Bununla birlikte Vize Merkezi temsilcilerimizin yardımları ile Vietnam vize başvuru formunu doldurup Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız durumunda vize başvurunuz daha sağlıklı gerçekleşmiş olur.

Vietnam Vize İşlemleri

 

Vietnam Vizesi Yeşil Pasaport

Yeşil pasaport (hususi pasaport) sahibi Türk vatandaşları seyahat süreleri 90 günü aşmamak koşuluyla Vietnam vizesi almaktan muaftır. Yine de Vietnam’a vizesiz de olsa yasal olarak girebilmeniz için pasaportun Vietnam makamlarının istediği kriterlere uyması gerekmektedir. Pasaportunuzun gerçekleştirilmesi istenen seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Pasaportunuz yıpranmış ya da zarar görmüş olmaması gereklidir. Vietnam seyahatiniz öncesi yeşil pasaportunuzun bu durumları karşılayıp karşılamadığına dikkat ediniz. Karşılamıyorsa pasaportunuzu yenileyiniz. Vietnam vizesi yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının yapmak istedikleri seyahat süresinin 90 günü aşması halinde ise zorunludur. Bu durumda Vietnam vizesi almak için yeşil pasaportun yine en az 6 ay geçerli olması gibi aynı kriterleri karşılaması ve pasaportta en az 2 adet boş vize sayfası olması gerekmektedir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam vizesi kaç günde çıkar olması teslim ettiğiniz evraklara ve Vietnam Konsolosluğunun yetkisine bağlı olarak değişir. Evrakların eksiksiz olarak teslim edilip vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde Vietnam vizesi ortalama 18 iş gününde çıkar. Bu süre başvurulan vize türüne ve başvuru tarihine göre değişiklik gösterilmektedir. Vietnam Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Hafta sonları ve Vietnam temsilciliklerinin resmi tatil günlerinde Vietnam  Konsolosluğu kapalı olup başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple Vietnam için resmi tatil günlerini bilmenizde fayda vardır. Ayrıca Vietnam vizesi için gereken evrakları eksik olarak teslim etmeniz ya da evrakların hatalı bilgi içermesi de başvuru işlemlerin uzamasına ya da ret olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru sonrası Vietnam makamları gerekli görmesi halinde sizden ek evrak isteme yetkisine sahip olup başvuru işlemleriniz uzayabilmektedir. Böyle durumlarda başka bir ilde ikamet ediyorsanız bazı sıkıntılarınızın olması normaldir.

Vietnam vizesinin çıkış süresinden kaynaklanabilecek sorunlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizle iletişime kurarak vize prosedürleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibat kurarak temsilcilerimizden Vietnam Konsolosluğunun çalışma günlerini öğrenebilir ve başvurmak istediğiniz Vietnam vizesi için gereken evraklar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Vize merkezi temsilcilerimizin tavsiyeleri doğrultusunda evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda vize başvurunuz daha sağlıklı gerçekleşip vize için işlem süresinin uzama ihtimali azalmaktadır. Başvurduğunuz vize işlemleri için güncel bilgi öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurup bilgi alabilmeniz ile birlikte Vize Merkezi temsilcilerimiz vize işlemleri sırasında güncel bilgi almaları durumunda da sizle hemen iletişime geçmektedir. Vize Merkezi olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda sizin için gerekli olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. 

Vietnam Vize Ücretleri

Vietnam vize ücretleri başvurulacak vizenin türüne ve vize başvuru zamanınıza göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte başvuracağınız vize türü için farklı seçenekler sunulmuşsa ödeyeceğiniz vize ücreti başvuracağınız vize türü için seçtiğiniz seçeneğe göre de değişmektedir. Örneğin başvuracağınız Vietnam vizesi için size çok girişli olarak verilmesi ya da ekspres vize uygulaması seçeneği size sunulup bunları seçmeniz halinde ücretler değişebilmektedir. Vietnam vizesi için ödeyeceğiniz ücretler sabit olmayıp Vietnam devletinin uyguladığı kanunlara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olabilmektedir. Vietnam vize ücretleri belirlenen zaman diliminde geçerli olup bir önceki yılda belirlenen Vietnam vize ücretleri ile bir sonraki yılda belirlenen Vietnam vize ücretleri arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Ayrıca, başvuru işlemleri Vietnam vizesi için gereken ücreti ödemeniz halinde kabul edilip, bu ücreti ödediğinize dair Vietnam vizesi banka ödendi dekontunuz da mecburi istenen belgeler arasındadır. Vietnam vizesi için konsolosluğa ücret ödemenizden sonra başvurunuzun ret olarak cevaplandırılması halinde paranızın iade edilmediğini de bilmelisiniz.
Vietnam vizesi hakkında güncel bilgiler ayrıntılı olarak alabilmek için vize başvuru tarihinize yakın bir tarihte Vize Merkezi ofislerimizi arayınız ya da bizi ziyaret ediniz. Ücretler konusu ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunacağınız Vietnam vizesi için ödeyeceğiniz toplam ücret, vize ücreti, konsolosluk harç bedelleri ve hizmet bedelini içermektedir. Kargo ya da kurye ile alınan hizmet ücretleri Vietnam vizesinin başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evraklarınız Vietnam’ın uyguladığı vize prosedürlerine göre Vize Merkezi’nce değerlendirilip başvurunuz için başka bir evrak getirme gerekliliğiniz olduğunda sizle irtibata geçilir. Vietnam vize başvurusu sonrası vize işlemleri sırasında bir gelişme olması halinde sizle hemen irtibata geçilip size yardımcı olunarak vize işlemlerinizin başarılı olarak sonuçlanabilmesi için size destek olunur.

Kamboçya Vizesi

Vietnam ve Kamboçya komşu ülkeler olmasının yanında uzun yıllardır aynı bayrak altında olmuşlardır. Bu sebeple bu iki ülke arasında ortak kültürel ve tarihi özellikler olmaktadır. Bazı kişiler Vietnam’a seyahat etmekle birlikte Kamboçya’ya da seyahat gerçekleştirmek istemektedirler. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları planladıkları seyahat süresi 30 günü aşmadığı sürece Kamboçya vizesinden muaftır. Fakat, umuma mahsus pasaport sahipleri Türk vatandaşları için bütün Kamboçya seyahatleri öncesinde Kamboçya vizesi zorunludur. Turistik amaçlı Kamboçya seyahatler için 30 günlük turistik vize verilebilmektedir. Fakat bu vizeyi uzatma imkanı olmayıp 30 günü geçen turistik seyahatler için Kamboçya’ya gitmeden önce vize alınmalıdır. Ayrıca, kapıda verilen turist vizesi size verilecek evrak formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurup vize ücretini ödemeniz halinde verilmektedir. Bazen fotoğraf vermeniz de gerekebilmektedir. Fakat, Kamboçya sınır polisi ve vize görevlileri sizden ödemeniz gerekenden fazla ücret isteyebilmekte olup dolandırıcılıklarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, Kamboçya vizesi için getirdiğiniz fotoğraf ve pasaport fotokopisi kabul edilmeyip başvurduğunuz yerde para karşılığında verilenlerini de isteyebilmektedirler. Vize başvurunuz sırasında görevlilerin sizle ilgilenmediği de olmaktadır. Polisle ilgili sıkıntınız olursa polisler sizden ek evrak isteyebilmekte olup ülkeye girişinizde zorluk çıkarabilmektedir. Bu yüzden kapıda Kamboçya vizesi almanız önerilmemektedir. Türkiye’de iken Kamboçya vizesini alabilirsiniz. Kamboçya vizesi için başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Böylece daha kolay bir başvuru gerçekleştirip vize alma ihtimalinizi artırmış olursunuz.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon