Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Vietnam Vizesi

Vietnam’a yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir. Diplomatik pasaport sahipleri şahıslar Vietnam vizesinden muaftır. Ancak normal vatandaşların Vietnam ziyareti öncesinde Vietnam vizesi alması gerekmektedir. 

Vietnam vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Vietnam vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Vietnam vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Vietnam vize izniniz üç hafta ise Vietnam’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Vietnam yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Vietnam Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.
 

Vietnam vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Vietnam vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Vietnam Konsolosluğundan Vietnam vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçiliği 414 Sokak, No: 14, Birlik Mahallesi, 06610 Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır. Ayrıca Vietnam Ticari Ofisi de İstanbul Hattat Halim Sok, No: 6 D3 Gayrettepe, Beşiktaş, adresindedir. Konsolosluk işlemleri Ankara’daki elçilik binasında yürütülmektedir. Vietnam Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz. Eğer Vietnam Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Vietnam vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Vietnam vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen kişiler de olacağı için bazen bu bina kalabalık olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Vietnam vizesi 4 ya da 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Vietnam Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Vietnam vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için evraklar kısmında topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız ki Vietnam’a ancak hava yoluyla gidebilirsiniz. Deniz yolculuğu için ticari durumlar söz konusudur.  

Ayrıca Vietnam Konsolosluğuna Vietnam vizesi için başvuruda bulunacaksanız Vietnam için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Vietnam Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Vietnam vize başvuruları Vietnam Konsolosluğu ve Vietnam Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Vietnam vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Vietnam vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Vietnam vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Vietnam vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Vietnam vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Vietnam vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Vietnam’da kalabilir. Ayrıca bu pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyon üyeleri ve aileleri için de bu kanan geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinlerinde içinde oldukları ülkenin ilgili resmi kurumlarını haberdar etmek mecburiyetindedir. Eğer bu kişiler bu süreç içinde yeni pasaport alacaksa işlemlerine bu sürenin bitimine en az 30 gün kala yeni pasaport için başvuru yapmalıdır.

Resmi ve diplomatik pasaport sahipleri belirlenen uluslararası ulaşım yollarında vizesiz geçebilir. Bu izinler kişilerin istenmeyen olaylara mahal vermesi gibi durumlarda sekteye uğramaz. Eğer bu kişilerin pasaport ve vize işlemleri askıya alınacak siyasi, ya da ülke güvenliğini tehlikeye atacak bir olaya neden olursa izin durumları değişmeden önce diplomatik kanallara başvurulacaktır.

Diplomatik notalar doğrultusunda bu izinler değişebilir. Bu yasaların uygulanmaması durumunda Türkiye ile Vietnam arasında 11 Haziran 1998 yılında imzalanan anlaşma ile şartlar bozulmuş olacağından vize şartları da anlaşma gereği sekteye uğrar. Normal şartlar altında 90 güne kadarki izinlerde bir sorun olmadıkça diplomatik kanallara başvurmaya gerek kalmaz. Eğer bir sorun olursa çözüm için Vietçe, Türkçe ve İngilizce dilleri kullanılarak eşit şekilde bir çözüm aranır. Türkçe ve Vietçe kısıtlı bilgi sahipleri nedeniyle durumların hemen hepsinde ortak anlaşma gereği İngilizce kullanılabilir.

Vietnam vizesi için ayrıca ihtiyaç duyacağınız belgeler ve diğer gereklilikler başka bir bölümde düzenlenmiştir. Ancak bir sorun olduğunu düşündüğünüz bir durumunuz varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam Konsolosluğuna yaptığınız Vietnam vizesi başvurusu sonucu Vietnam seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4 ya da 5 iş günü içerisinde Vietnam vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Vietnam vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Vietnam vizesine başvuru yapmışsanız Vietnam vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Vietnam Vize Ücretleri:

Vietnam vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vietnam devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Vietnam vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Vietnam vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Vietnam vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Vietnam vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Vietnam vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Vietnam vize ücretleri Vietnam turistik vize, Vietnam öğrenci vizesi, Vietnam aile vizesi, Vietnam ticari vize, Vietnam yatırımcı vizesi, Vietnam konsolosluk çalışanları vizesi, Vietnam basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Vietnam göçmenlik, Vietnam aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Vietnam vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Vietnam vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Vietnam vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Vietnam vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Vietnam vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam Vizesi Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu Vietnam Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Vietnam vizesi alınmasında gereklidir. Vietnam vizesi başvuru formu Vietnam Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Vietnam Konsolosluğunda Vietnam vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Vietnam vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Vietnam vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Vietnam vizesi başvuru formu Vietçe – Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Vietnam vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Vietnam seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Vietnam vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Vietnam vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Vietnam vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Vietnam vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 99
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 99
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 99
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com