Vietnam Büyükelçiliği Ankara

Vietnam Büyükelçiliği Ankara, Vietnam vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Vietnam vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Vietnam vizesi başvurularınızı Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.

Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçiliği 414 Sokak, No: 14, Birlik Mahallesi, 06610 Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır. Ayrıca Vietnam Ticari Ofisi de İstanbul Hattat Halim Sok, No: 6 D3 Gayrettepe, Beşiktaş, adresindedir. Konsolosluk işlemleri Ankara’daki elçilik binasında yürütülmektedir. Vietnam Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz.

Vietnam Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Adres

 414. Sok. No:14 Birlik Mah. Çankaya ANKARA

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Çankaya

Vietnam Büyükelçiliği Posta Kodu

Posta Kodu: 06610

Vietnam Büyükeliçiliği Ankara Telefon

+90 (312) 446 8049

Vietnam Büyükeliçiliği Ankara Faks

+90 (312) 446 5623

Vietnam Büyükelçiliği Ankara E-mail İletişim

dsqvnturkey@yahoo.com, konsolosluk şubesi: dsqvnturkey@gmail.com

 

Vietnam Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Vietnam vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Vietnam vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Vietnam Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 / 14:00-17:00

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu Vietnam Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Vietnam vizesi alınmasında gereklidir. Vietnam vizesi başvuru formu Vietnam Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Vietnam Konsolosluğunda Vietnam vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Vietnam vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Vietnam vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Vietnam vizesi başvuru formu Vietçe – Türkçe ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Vietnam Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Vietnam Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vizetalep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Vize Ücreti

Vietnam vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vietnam devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Vietnam vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Vietnam vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Vietnam vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Vietnam vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Vietnam vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Vietnam vize ücretleri Vietnam turistik vize, Vietnam öğrenci vizesi, Vietnam aile vizesi, Vietnam ticari vize, Vietnam yatırımcı vizesi, Vietnam konsolosluk çalışanları vizesi, Vietnam basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Vietnam göçmenlik, Vietnam aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Vietnam vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Vietnam vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Vietnam vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Vietnam vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Vietnam vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Vietnam Konsolosluğuna yaptığınız Vietnam vizesi başvurusu sonucu Vietnam seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4 ya da 5 iş günü içerisinde Vietnam vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Vietnam vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Vietnam vizesine başvuru yapmışsanız Vietnam vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Vietnam vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Vietnam Ankara Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler.

 

Vietnam Büyükelçiliği Ankara Nerede 

daha fazla göster

Yükleniyor...