Vietnam Konsolosluğu

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Vietnam vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Vietnam vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Vietnam vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Vietnam vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin

Vietnam Konsolosluğu

Vietnam Konsolosluğu Vietnam vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Vietnam Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Vietnam Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Vietnam vize işlemleri içinde istenen en önemli evraklardan biri hiç şüphe yok ki sahip olduğunuz pasaportunuzdur. Eğer bir pasaportunuz bulunmuyorsa pasaport sahibi olmanın en kısa yolu sakini olduğunuz il ya da ilçe merkezinizdeki ya da çok gerekmesi halinde başka il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet merkezlerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınız adına pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilirsiniz.

Pasaport başvuruları şahsa münhasır olduğundan dolayı bu işlemleri şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte verebilmelisiniz. Bu bağlamda ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenebilir ve bazı sorular sorulabilir. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu yüzden parmaklarınızın parmak izi olan kısımlarının yaralanmamış ya da işlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek, zorlaştıracak nesnelerle, boyalarla kaplı olmamasına özen göstermenizde fayda görüyoruz. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflar da götürmeyi unutmamanız gerekir. İşlemleriniz onaylanır ve pasaportunuz olumlu cevap alırsa ondan sonra pasaportunuz sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edilmek üzere gönderilir.

Pasaportunuzu elde ettikten sonra Vietnam Konsolosluğundan Vietnam vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçiliği 414 Sokak, No: 14, Birlik Mahallesi, 06610 Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır. Ayrıca Vietnam Ticari Ofisi de İstanbul Hattat Halim Sok, No: 6 D3 Gayrettepe, Beşiktaş, adresindedir. Konsolosluk işlemleri Ankara’daki elçilik binasında yürütülmektedir. Vietnam Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce bizi arayarak gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz. Eğer Vietnam Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Veya dilerseniz sizin şahsınız adına biz randevu alır ve Vietnam vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yaparız. Daha çok detaylı bilgiler için lütfen Vize Merkezi birimlerimizi aramaktan çekinmeyin.

Vietnam vize işlemleri elçilik binasında olduğu için normal şartlar altında elçilik işlemleri için gelen kişiler de olacağı için bazen bu bina kalabalık olabilir. Bu da vize sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ancak genel anlamda bir Vietnam vizesi 4 ya da 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Vietnam Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Vietnam vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için evraklar kısmında topladık. Ancak burada ayrıca belirtmek zorundayız ki Vietnam’a ancak hava yoluyla gidebilirsiniz. Deniz yolculuğu için ticari durumlar söz konusudur.  

Ayrıca Vietnam Konsolosluğuna Vietnam vizesi için başvuruda bulunacaksanız Vietnam için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Vietnam Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Vietnam vize başvuruları Vietnam Konsolosluğu ve Vietnam Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Vietnam vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Vietnam vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Vietnam vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Vietnam vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Vietnam vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Vietnam vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Vietnam’da kalabilir. Ayrıca bu pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyon üyeleri ve aileleri için de bu kanan geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinlerinde içinde oldukları ülkenin ilgili resmi kurumlarını haberdar etmek mecburiyetindedir. Eğer bu kişiler bu süreç içinde yeni pasaport alacaksa işlemlerine bu sürenin bitimine en az 30 gün kala yeni pasaport için başvuru yapmalıdır.

Vietnam Konsolosluğuna genel vize başvurusu yapacaksanız ayrıca aşağıdaki belgelerden durumunuzu ifade edecek olanları seçmenizi tavsiye ederiz:

 1. En az 6 ay geçerli bir pasaport
 2. Vietnam vizesi başvuru formu (İngilizce ya da Türkçe)
 3. Vietnam vize talep dilekçesi (İngilizce veya Türkçe)
 4. En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Polis raporu
 6. Vietnam vizesi için bankadan ödendi dekontu
 7. Yolculuk belgeleri (pasaport, uçuş bilgileri vs.)
 8. Uçak biletleri
 9. Eğer davet karşılığı gidiyorsanız davetiye mektubu
 10. Maddi durumunuzu gösterir belgeler (tapu, ev, araba ruhsatı, işyeri belgeleri vs)
 11. Banka hesap dökümü
 12. Yine davetli olarak gidiyorsanız Vietnam’dan gönderilmiş kişinin vergi sertifikası, şirket sahibi ise imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, gibi belgeler
 13. Davetiye olarak akrabanız sizi davet ediyorsa pasaport fotokopisi ve ayrıca bu kişinin sizin akrabanız olduğunu gösterir belgeler
 14. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 15. Öğrenciyseniz okuldan alınmış izin ve öğrenci belgesi
 16. Ev hanımı iseniz adınıza ya da eşinizin adına düzenlenmiş ev, araba gibi ruhsat ve evrakları bulundurmalısınız.

Şirket sahibi ve çalışanları Vietnam Vizesi

 1.  Vietnam Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe, imza sirküleri
 2.  Banka hesap cüzdanı fotokopisi
 3.  Varsa gayrimenkul tapu ya da tapularının fotokopileri
 4. İspat durumu için yakın tarihte alınmış faaliyet belge/belgeleri,
 5. Şirket ticari sicil gazetesinin fotokopileri
 6. Şirketin vergi levhası fotokopileri
 7. Şirket sahibinin ya da sahiplerinin imza sirküleri ve uluslararası sağlık seyahat sigortası için öndendi dekontunun verilmesi gerekmektedir.

Bordrolu çalışanlar vize Evrakları

 1. İşverenden verilmiş izin belgesi.
 2. Şirket imza sirküleri.
 3. Şirketin vergi levhası fotokopisi.
 4. Yakın tarihte alınmış faaliyet cetveli belgesi
 5. Şirket ticari sicil gazetesinin en az iki adet fotokopisi
 6. Sigortalıysa işe giriş bildirgesi ve uluslararası sağlık sigortası
 7. 3 aylık sigorta bilgisi içeren bildirge
 8. Son üç aya ait bordro
 9. Banka hesap cüzdan fotokopisi
 10. Varsa gayrimenkul tapu fotokopisi ya da fotokopileri
 11. SGK belgesi
 12. Uçak, bilet vs. yolculuk evrakları
 13. Şirket izin belgesi

Vietnam vizesi ev hanımı vize başvurusu

 1. En az 6 ay geçerli pasaport
 2. Vietnam vizesi başvuru formu
 3. Vietnam vize talep dilekçesi
 4. En az 3 adet biyometrik fotoğraf
 5. Polis raporu
 6. Vietnam vizesi bankadan ödendi dekontu
 7. Yolculuk evrakları listesi (pasaport, uçuş bilgileri vs.)
 8. Eğer davet karşılığı gidiliyorsa davetiye mektubu
 9. Sizin ya da eşinizin maddi durumunu gösterir evraklar (tapu, ev, araba ruhsatı, işyeri belgeleri vs. gibi)
 10. Banka hesap dökümü
 11. Davetiye olarak akrabanız sizi davet ediyor ise pasaport fotokopisi ve ayrıca bu kişinin sizin akrabanız olduğunu gösterir evraklar
 12. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 13. Öğrenci belgesi
 14. Ev, arsa, iş yeri gibi bir mülkler için gayrimenkul tapu fotokopileri
 15. Eşiniz şirket çalışanları için şirket ticari sicil gazetesi fotokopisi
 16. Uluslararası sağlık sigortası
 17. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 18. Şahsınıza ya da eşinizin adına düzenlenmiş olan ev, araba gibi ruhsat ve belgeleri bulundurunuz. Ve ayrıca Vietnam Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe. Vize Merkezi ofislerimizden bulabilirininiz.
 19. Eşiniz çalışıyorsa veya şirket sahibiyse  daha önce sayılan şirket belgeleri eklenecektir.

Vietnam vizesi öğrenci vize başvurusu

 1. Minimum 6 ay geçerli bir pasaport
 2. Vietnam vizesi için başvuru formu
 3. Vietnam vizesi talep dilekçesi
 4. En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Polis raporu
 6. Vietnam vizesi için bankadan ödendi dekontu
 7. Yolculuk bilgisi (pasaport, uçuş bilgileri vs.)
 8. Uçak biletleri
 9. Eğer davet karşılığı gidiyorsanız davetiye mektubu
 10. Banka hesap dökümü, ya da banka hesap cüzdan fotokopisi ya da fotokopileri, hangi hesapları kullanıyorsanız.
 11. Davetiye olarak akrabanız sizi davet ediyorsa pasaport fotokopisi ve ayrıca bu kişinin sizin akrabanız olduğunu gösterir evraklar
 12. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 13. Öğrenci belgesi
 14. Ev, arsa, iş yeri gibi bir mülkler varsa gayrimenkul tapu fotokopileri
 15. Uluslararası sağlık sigortası
 16. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 17. Henüz 18 yaşınızı dolmamış iseniz anne veya babadanız alınmış muvafakatname evrakları.

Vietnam vizesi için emekli vize başvurusu

 1. En az 6 ay geçerli olan bir pasaport
 2. Vietnam vizesi başvuru formu
 3. Vietnam vize talep dilekçesi
 4. En az 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Polis raporu
 6. Vietnam vizesi için bankadan ödendi dekontu
 7. Yolculuk evrakları, uçak bileti veya biletleri
 8. Eğer davet karşılığı gidiyorsanız davetiye mektubu
 9. Sizin ya da eşinizin maddi durumunu gösterir belgeler (tapu, ev, araba ruhsatı, işyeri belgeleri vs.)
 10. Banka hesap dökümü, ya da banka hesap cüzdan fotokopisi ya da fotokopileri, hangi hesapları kullanıyorsanız.
 11. Davetiye olarak akrabanız sizi davet ediyorsa pasaport fotokopisi ve ayrıca bu kişinin sizin akrabanız olduğunu gösterir belgeler
 12. Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 13. Ev, arsa, iş yeri gibi bir mülkünüz varsa gayrimenkul tapu fotokopileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası
 15. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 16. Emekli cüzdan fotokopisi.
 17. Sağlık karnesinin bir fotokopisi
 18. Bankadan alınmış cüzdan fotokopisi
 19. Seyahat Sağlık Sigortası

Bilmeniz Gerekenler:


• Vize başvurusu için verilen formlar başvuru sahipleri tarafından imzalanmak zorundadır.
• Planlarınızı minimum 60 gün öncesinden yapmanız olası aksaklıklar için daha yararlıdır.

Vietnam Konsolosluğu ve Vietnam vizesi için bilmek istediğiniz başka bilgiler olursa bizi arayıp daha ayrıntılı bilgi edilebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...