Vietnam Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Vietnam vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

 

Vize Merkezi Vietnam vizesi başvuru hizmetlerinde uzman kadrosuyla ihtiyaç duyduğunuz Vietnam vizesini almanızda size destek olur.

Vize Merkezi Vietnam vizesi bölümü tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı Vietnam Büyükelçiliğinin prosedürlerine uygun şekilde hazırlayarak vize başvurunuzun doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır.  

Vietnam vizesi için gerekli evraklar Vietnam Ankara Büyükelçiliği tarafından koşullara göre değişebilmektedir. Güncel vize evraklarıyla Vietnam vize başvurusu yapmak ve vize prosedürlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Temsilcilerimiz size göndereceği bilgilendirme e-postasında Vietnam vizesi için gereken güncel evrak ve ücret bilgilerine ulaşabileceksiniz.

T.C. vatandaşları umuma mahsus pasaport sahiplerinin Vietnam seyahati öncesi Vietnam vizesi almaları gerekmektedir. Vietnam vize işlemleri 18 ila 20 gün içinde sonuçlandığı için işlemlerinize erken başlamanız sizin için o kadar faydalı olacaktır. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilmeniz ve evrak hazırlığını ona göre yapmanız öncelikli önem arz eden bir konudur. Vietnam’a turistik veya ticari vize ile seyahat edebilirsiniz.

Vietnam Vizesi Almak Zor mu?

Gerekli belgeleri Vietnam Büyükelçiliğinin vize prosedürlerine göre yaptığınız takdirde Vietnam vizesi almak zor değildir. Vize Merkezi danışmanlarımız sizin ihtiyacınız olan vize türüne göre gerekli evraklar ve vize usulü hakkında doğru şekilde yönlendirmektedirler. Vietnam vize başvurularınızı sizin adınıza yapan Vize Merkezi Vietnam vize işlemlerinde karşılaşabileceğinizi zorlukların üstesinden gelebilecek deneyime sahiptir. Vietnam vizesi başvurularında B1 ve C1 davetiye belgelerinin alımı işlemleri uzatabilmektedir ancak Vize Merkezi sonuç odaklı yaklaşımıyla vize alımında alternatif çözümler de üretebilmektedir. Vietnam vizesine ekspres başvuru yaparak işlem süresini kısaltmak da mümkündür. Bu konuda lütfen danışmanlarımızı arayarak bilgi alınız.

Vietnam Vize kabul saatleri ve büyükelçilik çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Vietnam vize başvurusu yapmadan önce Vize Merkezi Vietnam departmanını arayarak gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz. Vietnam Konsolosluğuna Vietnam vizesi için başvuruda bulunacaksanız Vietnam için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır.

Vietnam Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vietnam vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki dikkatinize sunulmaktadır.

  1. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli bir pasaportunuz
  2. 2 adet biyometrik fotoğrafınız
  3. Uçak rezervasyonunuz
  4. Otel Rezervasyonunuz
  5. Nüfus cüzdanı/kimlik fotokopisi
  6. Vietnam Ticari Vizesi için B1 Belgesi
  7. Vietnam Turistik Vizesi için C1 Belgesi

Vietnam vize başvuru işlemlerinizi üstlenen Vize Merkezi, Vietnam Ankara Büyükelçiliğinin kriterlerine göre hareket etmekte olup Büyükelçiliğin ek evrak talebini vize başvuru sahibine iletmektedir. Bu nedenle Vize Merkezi temsilcilerimize verecek olduğunuz iletişim bilgilerinizin – telefon numarası ve e-mail adresinizin - güncel olmasına özen gösteriniz. Vietnam vizesi için gerekli evrakların detaylarını Vietnam Vize İşlemleri bölümü altında görüntüleyebilirsiniz.

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu pasaport ve kimlik bilgilerinize, uçak ve otel rezervasyonlarınızda ve kişisel dilekçeniz veya şirket dilekçenizdeki bilgileri göz önünde bulundurularak doldurulan, Büyükelçiliğin ve Konsolosluğun sizi daha yakında tanımak ve seyahat amacınızın uygunluğunu kontrol etmek için Vietnam vizesi başvuru sahiplerinden talep ettiği formdur. İngilizce veya Türkçe doldurulan formda belirtilen bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Yanlış sunulan bilgilerin vize reddiyle sonuçlanacağını unutmayın. Vize merkezi temsilcileri Vietnam vize başvuru formunun doldurulması ve dilekçenin hazırlanması gibi kritik öneme sahip işlemlerde size destek vereceklerdir.

Vietnam Vizesi Yeşil Pasaport

Vietnam vizesi yeşil pasaport sahiplerine uygulanmamaktadır.  Vietnam ile Türkiye arasında anlaşmalar gereği yeşil pasaportun da dahil olduğu T.C. diplomatik, resmi ve hizmet pasaportuna sahip olanlar ülkeye vizesiz giriş yapabilmektedirler. Bu gruplara giren pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Vietnam’da kalabilir. Diplomatik pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyonların üyeleri ve aileleri için de bu kural geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinleri içinde Vietnam’daki ilgili resmi kurumları durumlarından haberdar etmek mecburiyetindedirler. Ancak pasaportların seyahat sonrası 6 ay geçerli olması bir zorunluluktur.

Vietnam Vizesi Ücreti

Vietnam vizesi ücreti Büyükelçiliğin yetkisi dahilinde güncellenmekte olup vize türü, Vietnam’da kalış süresi, seyahatin amacına göre değişebilmektedir. Vietnam turistik ve Vietnam ticari vizesinin ücretleri, seyahat amacında farklılıktan dolayı farklıdır. Ayrıca Vietnam’a acil seyahat edilmesi gereken durumlarda ekspres vize uygulaması da Vietnam Büyükelçiliğinin onayı ile yapılabilmektedir.

Güncellenen vize ücretleri için Vize Merkezi danışmanlarımız size yardımcı olmaktadırlar. Başvuru talebi ile aradığınız çağrı merkezimizden size gönderilecek bilgilendirme e-postasında seyahat amacı ve vize kategorinize uygun ücret bilgilerinin yanında Vietnam vizesi için hazırlanması gereken gerekli evrak listesini ve vize başvurusuyla ilgili önemli hususları bulacaksınız.

Vietnam’a acil seyahat edilmesi gereken durumlarda talep edilen ekspres Vietnam vizesinde evraklar aynı kalmakla birlikte vizenin çıkış süresi kısalmaktadır. Normal şartlarda 15 ila 20 günde çıkan Vietnam vizesini ekspres başvuru ile 7 günde alabilmeniz mümkün ancak evrakların eksiksiz olarak Vize Merkezi temsilcimize teslim edilmiş olması, Vietnam Ankara Büyükelçiliğinin ek evrak talebinde bulunmamış olduğu durumlar için geçerlidir. Vietnam vizesini hızlı şekilde aldığını bu uygulamada vize ücreti ve Vize Merkezi koordinasyon bedelleri farklılık gösterir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi temsilcilerimizi arayarak alabilirsiniz. 

 

 

 

 

daha fazla göster

Vietnam ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Z. Tınay 22/08/17, 13:46
Merhaba,
3-10 Kasım arasında Vietnam'da olacağım. Uçak biletim alındı. Sitede belirtilenler haricinde başka bir bilgi ve evrak vermeme gerek var mıdır? Vietnam turistik vize başvurusunu ne zaman yapmalıyım?
Bilgi alabilirsem sevinirim. Tarihlere bakarak cevap verirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
E. Söyleten 21/07/17, 19:09
Vietnam vizesi başvurusunda bulunacağım. Gerekli belge ve işlem ücretini öğrenmek istiyorum. Tesekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
E. SUVAR 14/06/17, 18:17
Sayın Yetkili; Eşim ile birlikte Vietnam seyahati gerçekleştirmek istiyoruz (2 Ekim gidiş olacak şekilde, 4 Ekim veya 5 Ekim çıkış olacaktır) Neden bu kadar kısa çünkü sadece tek bir bölgede yer alan deniz kenarı bir yeri merak ediyoruz. Buradan sonra Kamboçya'ya geçeceğiz kendi imkanlarımız ile...Vietnam Vizesi için ücretiniz ne olacaktır? Bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Cevabı Görüntüle
Ç. Kadirdak 16/05/17, 11:06
Merhaba, eşimle beraber Bangkok aktarmalı Bali'ye uçacağım. Bir hafta Bali'de kaldıktan sonra Vietnam'a geçmeyi düşünüyoruz. Biraz araştırdım. Vietnam vizesi sorunlu bir vizeymiş sanıyorum. En kısa sürede konuyla ilgili bilgi alabilir miyim lütfen? Ücret, istenilen evraklar vs.
Cevabı Görüntüle
H. İbrahim 07/11/16, 17:01
Vietnam'a seyahat etmek için vize almak istiyorum İstanbul başak şehirde firma sahibiyim. Vize merkezi Vietnam vizesinde bana nasıl yardımcı olabilir?