Vietnam Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Vietnam vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Vietnam Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Vietnam vize hizmetlerini uzman kadrosuyla profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Vietnam vizenizi almanızda size destek olur. Vize Merkezi Vietnam vizesi bölümü tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı prosedürlere uygun şekilde hazırlayarak vize başvurunuzun doğru şekilde yapılmasını sağlar.  Detaylı bilgi almak ve hemen Vietnam vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Vietnam Vizesi için ihtiyacınız olabilecek her türlü  bilgiyi sizler için derledik.

Vietnam Vizesi

 

Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Vietnam seyahati öncesi Vietnam vizesi alması gerekmektedir. Vietnam vize işlemleri 15 ila 20 gün içinde sonuçlandığı için işlemlerinize ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar faydalı olacaktır. Yani Vietnam vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Vietnam vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Vietnam vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vietnam Konsolosluğuna genel vize başvurusu yapacaksanız ayrıca aşağıdaki belgelerden durumunuzu ifade edecek olanları seçmenizi tavsiye ederiz:

  1. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli bir pasaport
  2. 2 adet biyometrik fotoğraf
  3. Uçak rezervasyonu
  4. Otel Rezervasyonu
  5. Nüfus cüzdanı/kimlik fotokopisi

Vietnam Vize Başvurusu


• Vize başvurusu için verilen formlar başvuru sahipleri tarafından imzalanmak zorundadır.
• Planlarınızı minimum 60 gün öncesinden yapmanız olası aksaklıklar için daha yararlıdır.

Vietnam Konsolosluğu ve Vietnam vizesi için bilmek istediğiniz başka bilgiler olursa Vize Merkezini arayın, daha ayrıntılı bilgi edilebilirsiniz.

Vietnam Vize kabul saatleri ve büyükelçilik normal çalışma saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapmadan önce Vize Merkezini arayarak gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz. Vietnam Konsolosluğuna Vietnam vizesi için başvuruda bulunacaksanız Vietnam için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Vietnam Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Vietnam vize başvuruları Vietnam Konsolosluğu ve Vietnam Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Vietnam vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. 

Vietnam ile Türkiye arasında diplomatik, resmi, hizmet ve umuma özel pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Vietnam’da kalabilir. Ayrıca bu pasaport grubundaki kişilerin aileleri de görev sürecinde bu izinden faydalanabilir. Uluslararası organizasyon üyeleri ve aileleri için de bu kural geçerlidir. Ancak bu kişiler 90 güne kadar olan izinlerinde içinde oldukları ülkenin ilgili resmi kurumlarını haberdar etmek mecburiyetindedir. Eğer bu kişiler bu süreç içinde yeni pasaport alacaksa işlemlerine bu sürenin bitimine en az 30 gün kala yeni pasaport için başvuru yapmalıdır.

Resmi ve diplomatik pasaport sahipleri belirlenen uluslararası ulaşım yollarında vizesiz geçebilir. Bu izinler kişilerin istenmeyen olaylara mahal vermesi gibi durumlarda sekteye uğramaz. Eğer bu kişilerin pasaport ve vize işlemleri askıya alınacak siyasi, ya da ülke güvenliğini tehlikeye atacak bir olaya neden olursa izin durumları değişmeden önce diplomatik kanallara başvurulacaktır.

Diplomatik notalar doğrultusunda bu izinler değişebilir. Bu yasaların uygulanmaması durumunda Türkiye ile Vietnam arasında 11 Haziran 1998 yılında imzalanan anlaşma ile şartlar bozulmuş olacağından vize şartları da anlaşma gereği sekteye uğrar. Normal şartlar altında 90 güne kadarki izinlerde bir sorun olmadıkça diplomatik kanallara başvurmaya gerek kalmaz. Eğer bir sorun olursa çözüm için Vietçe, Türkçe ve İngilizce dilleri kullanılarak eşit şekilde bir çözüm aranır. Türkçe ve Vietçe kısıtlı bilgi sahipleri nedeniyle durumların hemen hepsinde ortak anlaşma gereği İngilizce kullanılabilir.

Vietnam vizesi için ayrıca ihtiyaç duyacağınız belgeler ve diğer gereklilikler başka bir bölümde düzenlenmiştir. Ancak bir sorun olduğunu düşündüğünüz bir durumunuz varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam Konsolosluğuna yaptığınız Vietnam vizesi başvurusu sonucu Vietnam seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 15-18 gün içerisinde Vietnam vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Vietnam vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Vietnam vizesine başvuru yapmışsanız Vietnam vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Vietnam Vize Ücretleri:

Vietnam vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vietnam devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Vietnam vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Vietnam vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Vietnam vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Vietnam vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Vietnam vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Vietnam vize ücretleri Vietnam turistik vize, Vietnam öğrenci vizesi, Vietnam aile vizesi, Vietnam ticari vize, Vietnam yatırımcı vizesi, Vietnam konsolosluk çalışanları vizesi, Vietnam basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Vietnam göçmenlik, Vietnam aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Vietnam vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Vietnam vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Vietnam vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Vietnam vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Vietnam vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 99
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 99
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 99
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2457
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5367
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Vietnam ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
ibtahim 07/11/16, 17:01
viyetnama seyahat etmek için vize almak istiyorum istanbul başak şehirde firma sahibiyim
Cevabı Görüntüle
Ö. güneysu 25/09/16, 06:41
Merhaba. Ben şuan Endonezya'da seyahat etmekteyim ve buradan Vietnam'a turistik vize almak için ne yapmam gerekiyor? Endonezya'da yer alan Vietnam konsolosluğundan vize alabiliyor muyum ya da sizin yurtdışı temsilcilikleriniz var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.