Oturum

Oturum

Güney Sudan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Güney Sudan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Güney Sudan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Güney Sudan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Güney Sudan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Güney Sudan’da Oturum

Güney Sudan’da 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması mecburidir. Güney Sudan oturum vizesi almadan ülkede 90 günden uzun bir süre kalmanız halinde yasadışı göçmen statüsüne girersiniz. Bu nedenle eğer 90 günden uzun bir süre kalma durumunuz olursa oturum izni almalısınız. Oturum izinleri genellikle 1 yıllık verilir. Güney Sudan oturum şartları zor değildir. Gerekli belgeleri sunmanız halinde işlemleriniz 3 iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Bu işlemler İçişleri Bakanlığından halledilmektedir.

Güney Sudan oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

----

 1. Vize başvuru formu (2 adet ve ayrı ayrı yapıştırılmış birer adet foto)
 2. Pasaport (en az 6 aylık geçerlilik süresinin olması lazımdır)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.) İçişlerinden onay alması gerekmektedir.
 5. Orada iş bulunması halinde işveren sertifikası
 6. Sözleşme belgeleri
 7. Sağlık raporu (aşı bilgiler vs.)
 8. Polis raporu
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. İletişim bilgileri
 11. Aşılar (sarıhumma ve kolera özellikle)
 12. Uluslararası geçerli sağlık sigortası
 13. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: ödemeler nakit olarak istenmektedir. Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Bu izin türü için size onay çıkmadıkça çalışmaya başlamanız yasadışı göçmenlik ve çalışma sayıldığı için işlemleriniz tümden iptal olabilir. Vizeler tek girişli olarak verilmektedir. Oturum izni de aynı şekilde verilmektedir. Öğrenci durumlarında üniversiteden verilmiş kabul onayı sunulmalıdır. Sarıhumma ve kolera aşıları yaptırınız. Bu konuda dikkatli olmaya çalışın.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir. Eğer oturum izni için orada iseniz İçişleri bakanlığının onaylı belgelerini sunmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Güney Sudan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Güney Sudan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp