Güney Sudan Vizesi

Vize Merkezi Güney Sudan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Güney Sudan vize türlerinde yani Güney Sudan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Güney Sudan Vizesi

Güney Sudan Vizesi

Vize Merkezi Güney Sudan vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Güney Sudan danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Güney Sudan vizesi için Vize Merkezi Güney Sudan vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Güney Sudan vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Güney Sudan vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Güney Sudan Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Güney Sudan Vize Şartları

Güney Sudan’a yolculuk edecek umumi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport sahipleri ise Güney Sudan’a yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Aşılar konusunda dikkat etmelisiniz. Seyahat sağlığı ve uygulanması gereken aşılar konusunda Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından da ulaşılabilir. Güney Sudan’a gitmeden önce bu konu ile ilgili olarak da Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Güney Sudan ticari, turistik ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım belgeler istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir)
 2. 2 adet Biyometrik fotoğraf
 3. Güney Sudan vize başvuru formu (tek taraflı baskı olacak sayfalar halinde)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Güney Sudan vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Nüfus kayıt örneği
 11. 18 yaşın altındakiler için Muvafakatname
 12. Öğrenciler için öğrenci belgesi
 13. Aşılar (sarıhumma ve kolera)
 14. Evli ise evlilik cüzdanı
 15. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Güney Sudan vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Güney Sudan vizeleri ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Güney Sudan vizeleri tek girişli olarak verilir. Çoklu giriş vizeleri sadece diplomat ve resmi görevlilere verilir. Güney Sudan’da iken vize uzatmaları için Güney Sudan İçişleri Bakanlığından vize uzatma başvurusu yapabilirsiniz. Güney Sudan vizeleri ülkenin kendi vatandaşları için geçerli değildir. Güney Sudan vatandaşları ülkeye vizesiz girebilir.

Güney Sudan vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Güney Sudan vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Güney Sudan vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Güney Sudan vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Güney Sudan vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Güney Sudan yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Güney Sudan Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Sudan Konsolosluğuna yaptığınız Güney Sudan vizesi başvurusu sonucu Güney Sudan seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 5 iş günü içerisinde Güney Sudan vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Güney Sudan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Güney Sudan vizesine başvuru yapmışsanız Güney Sudan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Güney Sudan Vize Ücretleri

Güney Sudan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Güney Sudan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Güney Sudan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Güney Sudan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Güney Sudan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Güney Sudan vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Güney Sudan vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Güney Sudan vize ücretleri Güney Sudan turistik vize, Güney Sudan öğrenci vizesi, Güney Sudan aile vizesi, Güney Sudan ticari vize, Güney Sudan yatırımcı vizesi, Güney Sudan konsolosluk çalışanları vizesi, Güney Sudan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Güney Sudan göçmenlik, Güney Sudan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Güney Sudan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Güney Sudan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Güney Sudan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Güney Sudan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Güney Sudan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Başvuru Formu

Güney Sudan vizesi başvuru formu İngilizce seçeneğiyle mevcuttur. Bilgileri girerken büyük harfle doldurmak mecburidir.

Güney Sudan vize başvuru formu Güney Sudan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Güney Sudan vizesi alınmasında gereklidir. Güney Sudan vizesi başvuru formu Güney Sudan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Güney Sudan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Güney Sudan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Güney Sudan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Güney Sudan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Güney Sudan seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Güney Sudan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Güney Sudan vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Güney Sudan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Güney Sudan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Güney Sudan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Güney Sudan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp