Diyarbakır

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Güney Sudan ülkesine yapmak istediğiniz seyahati gerçekleştirmek için istenilen vizesinin alınmasına dair güncel bilgilendiğimiz başlıklar altında sizlere sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi ekibi çalışanları olarak, Güney Sudan'a yapacağınız seyahat için sizlere belirli başlıklar halinde toplanmış içeriklerin güncel vize işlemlerini kapsadığı belirtir ve bunlara yönelik gerekli bilgileri sunacağımızı belirtmek isteriz. Belirlenen başlıklar halinde sizler için hazırlanan ve sunulan bilgilerinin içeriğini inceleyerek ederek ihtiyaç duyduğunuz işlemeler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
 

Diyarbakır şubesi olarak; Dicle, Sur, Bağlar, Bismil, Çermik, Lice, Eğil, Çınar, Çüngüş, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, KulpSilvan, Yenişehir ilçeler ve Batman, Siirt ve Mardin gibi çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.

Diyarbakır ilçeleri ve çevre illerden yapılacak olan Güney Sudan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızdan yardım isterseniz +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilirsiniz ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Güney Sudan ülkesine bir seyahat etme planınız varsa sahip olduğunuz pasaportunuzun tipine göre vize işlemlerinin yapılıp yapılmamasını belirleyen işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz 16 Şubat 2014 tarihinde onaylanmış olan karar ile yapacakları seyahat için vize alımı gerekli görülen durum olmadığını belirtmek isteriz. Fakat seyahat sürelerinin 90 gün içerisinde ve bu süreyi aşmamasına özen göstererek seyahat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında yer alan diğer pasaportlara sahip ziyaretçilerimizin; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip ziyaretçilerimizin Güney Sudan yolculukları için vize almaları gerekli görülen bir durum olduğunu belirtmek isteriz. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkındaki bilgileri daha kapsamlı bir şekilde almayı tercih ederseniz verdiğimiz iletişim bilgileri ile çalışan saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirlediğimiz bu başlık altında vize başvurusunda bulunurken almak istediğiniz vize türünü seçerek işlemlerinizi işleminizi bu şekilde ve bu yönde gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtiriz. Bu seçimi yapmanız için seçime sunulan vize çeşitlerini kategoriler halinde sizlere sunacağız. Tercih etme nedeninizi göre vize alma amacınızı belirlerken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda belirttiğimiz kategorilerden seçime sunulan vize türlerinden seyahatinize uygun bir vize çeşidi olmadığını düşünüyorsanız ya da sizlere sunulan kategorilerden birini tercih etmek konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımıza verdiğimiz iletişim bilgilerinde ulaşabilirsiniz

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir üst başlık içerisinde sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan bir vize türünü seçip buna yönelik belge hazırlamanızı sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız başvuru dosyasını ve evrakları ofisimize ulaştırarak işlemlerinizin ilk maddesini gerçekleştirmiş olursunuz. Bizlere ulaştırdığınız evrakları inceleyerek herhangi bir sorunla karşılaştığımız durumunda sizlerle iletişime geçeriz.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere gönderdiğiniz dosyaları inceleme yaparak bizler konsolosluğa iletiriz. Konsolosluğun bu inceleme ardından vereceği vize kararı ile pasaport işlemlerini tamamlayıp, pasaportunuzu adresinize teslim edebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek sizlere pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerliliğini sağlamak amacıyla çıkan masraflar sonucunda ortaya çıkan vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.  Ödeme yapacağınız tutar yapacağınız farklı işlemler nedeniyle göre farklı tutar ile sonuçlanmaktadır. Güney Sudan vize başvurunuz konsolosluk tarafından red olarak neticelendirilirse ödediğiniz vize ücreti geri tahsil ödenmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti işlemleri hakkındaki gelişmeler için daha detaylı ve kapsamlı bilgi almak isterseniz uzman çalışan saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemlerinizin durumu olumlu görüldüğü taktirde vizenizin kaç günde sonuçlanacağına dair bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Normal koşullar sağlandığında yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuç veren bir çıkış süresi mevcuttur. Konsolosluğun ek olarak talep ettiği belgeler, sizlerle bir görüşe isteyip mülakat talep istemeleri, ülke içindeki olumsuz durumlar, resmî tatiller ve ülkenin belirlediğini ve kıtal ve kutladığı bayramlar bu süreyi uzatabilecek olan nedenler arasındadır. Bunlar gibi süreyi uzatabilecek bir vize çıkış sorunu istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru süreci işlemeleri boyunca sahip olduğunuz ve işlem yapacağınız pasaportunuzun 10 yıl içerisinde alındığına dikkat edip, eskiyen pasaportlar ile işlem yapılmayacağını belirtmek isteriz. Ülkenin belirlediği seyahat kurallarına uymakla mükellef olduğunuzu belirtip durumun aksi olduğu takdirde başka bir vize alımında sorun yaşayacağınızı belirtmek isteriz. Ülkenin seyahat için talep ettiği Sarı Humma aşısını yaparak seyahat etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Başvuru yapacak ziyaretçilerimizin yaşları 18'den küçük ise seyahatlerinin gerekli görülen işlemlerini tamamlamak için ebeveyn kapsamında olarak işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırladığımız içerikli bilgileri sizlere belirttiğimiz başlıklar içerisinde hazırlayıp sunmuş bulunmaktayız. Sunulan başlıklar altında hazırlamış olduğumuz bilgilere ek olarak daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz ya da seyahatinize yönelik öğrenmek istediğiniz sorularınız mevcutsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Çalışan kadromuzu +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilirsiniz ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp