Konya

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Güney Sudan vizesinin alımı hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli seyahatçilerimiz için derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında güncel vize alımındaki işlemler hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız.

Konya vize merkezi şubesi olarak Emirgazi, Güneysınır, Altınekin, Beyşehir, Taşkent, Ahırlı, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Hüyük, Karapınar, Hadim, Ilgın, Bozkır, Cihanbeyli, Akören, Derebucak, Yunak, Çeltik, Karatay, Doğanhisar, Akşehir, Kulu, Seydişehir, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Tuzlukçu, Çumra, Yalıhüyük ilçelerimiz ve Aksaray, Niğde, Afyon gibi çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvuruları için sizlere bilgi almanız konusunda olanak sağlıyoruz. Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan Güney Sudan vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımıza ulaşmak için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilirsiniz ve [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, Güney Sudan ülkesine ziyaret etme isteğiniz varsa sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre vize alıp almamanızı belirleyen aşamaları bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 16 Şubat 2014 tarihinde kabul edilen karşılıklı anlaşma ile onaylanan karar dahilinde yapacakları seyahat için vize alımı gerekli görülen bir durum olmadığı belirtmek isteriz. Fakat seyahat sürelerinin 90 günü aşmaması dikkat ederek seyahatlerini gerçekleştirebileceklerini belirtmek isteriz.

Bunun yanındaki diğer pasaport ile işlem yapmak isteyen ziyaretçilerimizin yani; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize başvurusu yaparak seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini belirtmek isteriz. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemlerin içeriğini daha kapsamlı bir şekilde almayı isterseniz çalışan saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızdan bilgi almak için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize başvuru işleminde bulunurken sahip olmak istediğiniz vize türünü tercih ederek işleminizi bu şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtiriz. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirli kategoriler eşliğinde vize türlerini linkler halinde sunacağız. Tercih etme nedeninizi göre vize türünü seçerken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda seçiminize sunulan vize çeşitlerinden yapmak istediğiniz seyahate göre uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız ya da sizlere sunulan kategorilerden hangisi tercih etme konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonu tuşlayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmak için yaptığınız başvuru sürecinde yapılan vize işlemlerini bu başlık altında sizlere içerikler halinde açıklayacağız. Adımlarımızı inceleyerek konu hakkında gerekli işlemler için öngörülen bilgileri buradan öğrenebileceğinizi belirtiriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlık altında seçiminize sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olduğunu belirttiğiniz bir vize türünü seçerek bu yönde dosyalar hazırlamanızı sizlerden isteriz. Hazırladığınız başvuru dosyası ile birlikte evrakları ofisimize kargo yolu ile ya da ofisimizi ziyaret ederek bizlere göndermenizi isteriz. Bizlere göndermiş olduğunuz belgeleri çok dikkatli bir şekilde incelemeye aşaması durumuna alıp, eksik veya yanlış hazırlanmış belge olduğu fark edilirse sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzeltmenizde gereken yardımı yaparak soruna çözüm üretiriz. Bu işlemi de doğru bir şekilde gerçekleştirdikten ardından diğer adıma geçilmektedir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep ettiğimiz dosyaları bizlere ulaştırdığınız takdirde vakit kaybetmeden incelemeye koyup incelemenin ardından belgelerinizi konsolosluğa ulaştırırız. Gönderme işleminden sonra konsolosluğun bizlere bildireceği olumlu/olumsuz karar için bekleme durumunda bulunuruz. Bu bekleme süre zarfında konsolosluk işlemlerinizi tamamlamak için ek olarak sizlerden ek evrak ve belge isteminde bulunabilir ve sizlerle birebir görüşerek bir mülakat yapmak isteyebilirler. Bu istenilen ek işlemleri gerçekleştirmek için sizlere gerekli yardımı yaparak istenilen işlemi gerçekleştirmenize katkıda bulunuruz. Tüm bu işlemlerin ardından pasaportunuzu vakit kaybetmeden hazırlamaya başlar ve pasaportunuzu sizlerin belirlediği adrese gönderebilir ayda ofisimizi ziyaret ederek sizlere pasaportunuzu buradan da verebiliriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için yapacağımız vize başvuru işleminin gerçekleşmesini isterseniz, talep edilen vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirtiriz. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti konsolosluk harç ücretini de içerecek şekilde, seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi faktörlerden dolayı farklı fiyat tutarı ile sonuçlanabilmektedir. Güney Sudan vize başvurunuz ardından sonuç durumu bizlere red olarak bildirilirse ödeme yaptığınız vize ücreti geri verilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkındaki gelişmeler için daha içerikli bilgiyi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişim sağlamak için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderimi sağlayabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız içerikli bilgi vize işlemlerinizin başvurusu kabul görüldüğü halde vizenizin kaç günde çıkacağını dair içeren bilgileri sizlere sunacağız. Yaptığınız başvurunun onaylanma işlemi Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden yapılacağı için bu beklenen süreye ek bir süre daha eklenebileceğini belirtmek isteriz. Normal koşullar sağlandığı zaman yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar kabul görülen bir vize çıkış süresi vardır. Konsolosluğun ek olarak istediği mülakat, ek dosya ve konsolosluğun yoğunluk durumu, ülkenin siyasal ve ekonomik durumu, resmi tatiller ve ülkenin belirlediği dini bayramlar bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye erteleyebilen durumlar arasındadır. Bunlar gibi can sıkıcı durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Konya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru sürecinde işlem yapmak istediğiniz ve sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde alındığına dikkat edip, yıpranmış, yırtık ve lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirtmek isteriz. Konsolosluğun bizlere açıklamış olduğu vize onayı dahilinde sizlerin ülkedeki seyahat kurallarına uymanız konusunda bir uyarıda bulunmak isteriz. Seyahat edeceğiniz ülkede alkol tüketilmesinin yasak olduğunu belirtip, fotoğraf çekimi için görevli kişilerden bilgi almanız gerektiğini belirtiriz. Ülkenin şart koyduğu kurallara uyulmadığı fark edilirse başvuru yapacağınız diğer başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde farklı türde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesi Sarı Humma aşısını mutlaka yaparak seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Konsolosluk sizlerle birebir görüşme isteğinde bulunursa sunacağınız evrakların yanında aşı kartınızı da getirmenizde fayda olacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimizin yaşları 18 yaş altında ise yapacakları seyahatin gerekli işlemelerini yapmak için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları onayı dahilinde işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat için sizlere dikkat edilmesi gereken hususları ve kuralları açıklamış bulunmaktayız. Açıkladığımız kurallara ve konulara dikkat ederek keyifli bir seyahat süreci geçirmenizi temenni ederiz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırladığımız içerikli bilgileri sizlere belirlediğimiz başlıklar altında hazırlayıp sunmuş bulunmaktayız. Belirli başlıkla altınsa sizlere sunmuş olduğumuz konulara ek olarak daha içerikli bilgi almak isterseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorularınız olduğunu belirtiyorsanız uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı yapacakları belirtmek isteriz. Uzmanlarımızı belirttiğimiz +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir veya [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp