Çorlu

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz Güney Sudan yolculuğunuz için gereken vize işlemlerini içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Sizler için hazırladığımız bilgiler 2019 yılına göre hazırlanmış güncel vize işlemleri içerdiğini ve vize için gerekli görülen işlemleri kapsadığını belirtmek isteriz. Başlıklar halinde sunacağımız vize alım bilgileri takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve vizenizin çıkışı hakkındaki bilgileri belirlenen başlıklar altında bulabilirsiniz.

Çorlu Vize Merkez şubesi olarak, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli (İzmit) gibi çevre illerden yapmak istenilen Güney Sudan vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Çorlu ilçesi ve çevre illerden yapılmak istenen Güney Sudan vize başvurunuz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz çalışan uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, pasaportunuzun türüne göre yapılan işlemeler hakkındaki gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Sahip olduğunuz pasaport Siyah pasaport ise ülke seyahati için vize almanız gerekli görülmektedir. Fakat siyah pasaporta sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz 90 günü aşmayan bir süre içerisinde seyahat etmeniz gerekmektedir. Gri, yeşil ve bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapmak istedikleri Güney Sudan seyahatleri için vize alması gerekli görülen bir durumdur. Bu pasaportlardan birine sahip vize işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz Çorlu'daki ofisimize ziyaret etmenizi bekleriz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olurken seyahat edeceğiniz ülkeye seyahat gerekçesi sunmalısınız. Seyahatinizin amacını belirtip bu tercih yönünde belge hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için seçiminize belirlenen kategorileri sunacağız. Tercihinizi belirtip işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Tercihe sunulan kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, tercihinize sunduğumuz kategorilerden birini seçerken dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı öneririz. Eğer tercih etme konusunda kararsız kaldıysanız ya da seyahatinize yönelik bir kategori olmadığını varsayıyorsanız çalışan uzman kadromuzdan destek talep edebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, işlemlerinize başlamak için seyahat gerekçenizi sunup bu yönde işlem yaptırmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz kategori ile işlemlerinizin nasıl ilerlediğine dair bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, tercih ettiğiniz kategori ile sizlerden seyahatinize yönelik belge hazırlamanızı talep ederiz. Hazırlanan belgeler ve başvuru formu dahilinde hazırlamış olduğunuz dosyaları ofisimize iletmenizi rica ederiz. İlettiğiniz dosyaları uzmanlarımız incelemeye alarak eksik bir belge olduğunu fark ettikleri anda sizlerle iletişim halinde olarak çıkan sorunu düzeltmenizde gereken yardımı sağlarlar. İşlem ardından incelenmesi için belgeleriniz konsolosluğa iletilir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan bu inceleme işlemi ardından konsolosluğa sunulan evraklar konsolosluk çalışanları tarafından incelemeye alınır. İnceleme sırasında ek olarak belge talep edilebilir ya da sizlerle görüşmek isteyip bir mülakat talep edebilirler. İstenilen ek işlemler ardından konsolosluğun verdiği olumlu karar ile pasaportunuzu hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu istediğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için alacağınız vizenin çıkan masraflarındaki ücreti ödemekle mükellefsiniz. Ödeme gerçekleştireceğiniz tutar tam olarak belirlenememektedir. Ülke seyahati için kalacağınız süre, çıkan ekstra belgeler ve konsolosluk harcını kapsayan tutar farklı miktarda sonuçlanabilmektedir.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemlerin gelişimi dahilinde vizenizin kaç günde sonuçlanacağı dair bilgilerini bu başlık altında sizlere sunacağız. Ülkenin resmi tatilleri, ülkenin politik ve ekonomik durumu,yoğun çalışan konsolosluk gibi nedenler normal çıkış süresini uzatabilir faktörlerdir. Vizeniz normal koşullarda 5 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Eğer belirtilen olumsuz sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Güney Sudan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Çorlu

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz Güney Sudan seyahatiniz için dikkat etmeniz gereken kuralları bu başlık altında sizlere sunacağız.

Ülkenin koşul olarak gösterdiği Sarı Humma aşısını yaparak seyahat etmeniz gerekmektedir. Ülke seyahati boyunca ülkenin belirlediği seyahat kuralları uymak zorundasınızdır. Ülkede alkol tüketilmesinin yasak olduğunu, fotoğraf çekerken izin ve bilgi almamız gerektiğini belirtmek isteriz. Vize alımı için başvuru yapacağınız pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması dikkat etmelisiniz ve eski tip lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirtmek isteriz. Eğer başvuru yapacak kişilerin yaşı 18'den küçük ise başvuru işleminde istenilen tüm belgeleri ebeveyn dahilinde hazırlamaları gerektiğini belirtmek isteriz. Belirtilen ve istenilen kurallara uyulmadığı takdirde yapacağınız başka bir vize başvurusunda çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere 2019 yılını kapsayan vize bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Vize alırken bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Merak ettiğiniz bilgi ya da belirlenen başlıktaki bilgilere ek olarak daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp