Çanakkale

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Çanakkale


Değerli ziyaretçilerimiz,

Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Güney Sudan seyahatiniz için lazım olacak olan Güney Sudan vizesi hakkında genel bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız Güney Sudan vize başvuru süreçlerine, vize başvuruları için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize türlerine ve vize ücretleri hakkında birçok bilgiye kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

Biga, Gökçeada, Gelibolu, Bayramiç, Eceabat, Çan, Bozcaada, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Yenice gibi Çanakkale’nin çevre ilçeleri ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz  Güney Sudan Vize başvuruları için Çanakkale Güney Sudan Vize Merkezi olarak çözüm odaklı ve profesyonel bir vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize uzmanlarımız rehberliğinde sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek için Güney Sudan Vize Çanakkale şubemize [email protected] adresi üzerinden e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilir ya da +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonu tuşlayarak danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Çanakkale

Kuzey Afrika Bölgesinde yer almakta olan Güney Sudan ülkesine seyahat etme planınız varsa sahip olduğunuz pasaport türüne göre değişen vize zorunluluğu bulunmaktadır. Siyah (Diplomatik) Pasaporta sahip olan yolcularımızın 16 Şubat 2014 tarihinde yürürlüğe giren anlaşma ile gerçekleştirecek oldukları, 90 günü aşmayan seyahatleri için vize almalarına gerek kalmamıştır. Ancak Yeşil (Hususi) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport ve Bordo (Umuma Mahsus) Pasaporta sahip yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir durumdur. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkında daha kapsamlı bilgi almayı tercih ederseniz vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Gerçekleştirilecek olan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinde mevcuttur. İstanbul’da bulunan Güney Sudan İstanbul Fahri Konsolosluğunun vize süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Özel olarak yetkilendirilmiş olan Güney Sudan Vize Çanakkale şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz seyahatlerinizde bizzat konsoloslukta bulunmadan vize danışmanlarımız aracılığı ile vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Çanakkale

Güney Sudan’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde vize danışmanlarımıza, vize alma işleminizi gerçekleştirirken seyahat etme gerekçenizi belirtip bu tercih yönünde işlemlerinizi devam ettirmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirli kategorileri sunacağız. Tercih etme nedeninizi belirtirken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere belirtilmiş olan kategorilerden birini tercih etmek konusunda kararsız kaldıysanız ya da vize alımı için seyahat gerekçenizi kapsamakta olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Çanakkale Güney Sudan Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti dahilinde gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularını genel olarak 4 adımda çözüme kavuşturmaktayız. Profesyonel vize uzmanlarımız tarafından izlenecek olan adımları aşağıda maddeler halinde sıraladık;

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat gerekçesine göre belirlenmiş olan vize türü için gerekli olacak evrak listeleri sizler için özel olarak listelenecek ve sizlere sunulacaktır. Belirtilen belgeleri hazırlamanız ve uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye koyup, eksik veya herhangi bir hata olmaması sağlanacaktır. 

Vize Ücretinin Ödenmesi: Güney Sudan Vize başvuru ücreti vize türüne ve ülkede konaklama süreniz gibi nedenlerden dolayı farklı fiyat tutarı ile sonuçlanabilmektedir. Yapılan tüm işlemlerin geçerliliğini sağlamak için sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru Dosyalarının Konsolosluğa Sunumu: Güney Sudan vize başvurularında başvuruları için akredite edilmiş olan Çanakkale Güney Sudan Vize Merkezi ve diğer Vize Merkezi şubelerimizden danışmanlık hizmeti alan kişilerin bizzat konsolosluklara gitmelerine gerek yoktur. Uzman ekip arkadaşlarımız evraklarınızı en erken tarih içerisinde konsolosluğa iletecek ve her aşamada sizleri bilgilendireceklerdir.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize uzmanlarımız, Güney Sudan seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren tüm süreci düzenli olarak kontrol ederler. Güney Sudan Vize başvurunuz konsolosluk tarafından değerlendirilip onaylandıktan sonra uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve sizlere ulaşmasını sağlayacaktır.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çanakkale

Gerçekleştirilmiş ola Güney Sudan Vize başvurularının onaylanma kararı Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden açıklanmaktadır. Konsololuklarda yaşanabilecek yoğunluk ya da resmi tatil günleri vizenin sonuçlanma süresinde farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak 5 iş gününe kadar sonuçlanan bir vize çıkış süresi vardır. Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler, ek olarak birebir görüşme talebi için geçen zaman, ülkenin politik ve ekonomik durumu, resmi tatiller ve ülkenin belirlediği dini tatiller bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı öneririz. 

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir? - Çanakkale

Gerçekleştirilecek olan Güney Sudan vize başvurularında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli detay bulunmaktadır. Bunların içerisinde en önemli olanı Güney Sudan ülke olarak bulaşıcı hastalıkların oldukça yaygın olduğu bir ülkedir. Ülkeye giriş yapacak bireylerden seyahatlerinden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırması talep edilmektedir bunun yanında AIDS ve Hepatit gibi bulaşıcı hastalıklara karşıda birey aşı yaptırmış olmalıdır.

Ülkede alkol tüketilmemesine dikkat etmeli, fotoğraf çekimi için bilgi almalısınız. Belirttiğimiz kurallara uyulmadığı takdirde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Başvuru yapacak bireylerin yaşları 18'den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemlerini gerçekleştirmek için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. 
 
Belirli başlıklar altında sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı sağlayacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp