Ankara

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vizesine sahip olmanız için gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu için gereken bilgileri belirli başlıkla halinde sizler için sayfamızda topladık. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini kapsadığını ve güncel vize işlemlerini içermektedir.

Ankara Şubesi olarak Güdül, Çankaya, Kızılcahamam, Pursaklar, Elmadağ, Polatlı, Beypazarı, Altındağ, Nallıhan, Ayaş, Kalecik, Bala, Mamak, Sincan, Çorum, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle, Haymana, Çubuk, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Şereflikoçhisar gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Bolu ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan Güney Sudan vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz.

Çevre il ve Ankara ilçelerinden yapılacak olan Güney Sudan vize başvurunuz hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Kuzey Afrika Bölgesi Güney Sudan ülkesine seyahat etme düşünceniz varsa sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre vize alıp almamanızı belirleyen işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 16 Şubat 2014 tarihinde kabul edilen karşılıklı anlaşma ile ülke seyahati için vize alımı gerekli görülen bir durum olmadığı belirtmek isteriz. Fakat seyahat sürelerinin 90 günü aşmaması koşuluyla bu durum söz konusudur.

Bunun yanında yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkında daha detaylı bilgi almayı tercih ederseniz çalışan saha ekibimiz ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında da vize alma işleminize başlarken seyahat etme amacınızı belirtip bu tercih yönünde işlemlerinize devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yapmanız için sizlere aşağıda linkler halinde belirli kategorileri açıklayacağız. Tercih etme nedeninizi belirtirken çok dikkatli bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Tercihiniz için belirlenen kategoriler şöyledir:

Linkler halinde sizlere sunulan kategorilerden birini seyahat etme nedenine uygun olan görmüyorsanız ya da seçim konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize alımı sürecinde gerçekleşen işlemeleri bu başlık altında sizler için toplamış bulunmaktayız. Belirtilen adımları takip ederek konu hakkında gerekli bilgiler için buradan bilgi öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz.

  1. Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlık altında sizlere sunulan linklerden seyahatinize uygun olan birini tıklayarak bu yönde belgeler hazırlamanızı sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız belgeleri ofisimize kargo ile ya da ofisimizi ziyaret ederek de bizlere iletmenizi teslim edebileceğiniz belirtmek isteriz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye koyup, eksik veya doğru hazırlanmamış belge durumu olduğu esnada sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzletmenize gereken yardımı sağlarız. Bu işlemi de eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayıp diğer adıma geçilmektedir.
  2. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep ettiğimiz evrakları bizlere ilettiğiniz süre içerisinde dikkatli bir şekilde incelemeye alıp incelmeden sonra belgelerinizi konsolosluğa iletiriz. Ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleyerek sizleri gerekli şekilde bilgilendiririz. Bu bekleme sırasında konsolosluk işlemlerinizin yapılması için ek olarak sizlerden evrak ve belge isteyebilirler. İşlemlerinizin yapılım durumdayken konsolosluk sizlerle birebir görüşme isteminde bulunabilir. Bu istenilen durumlar için sizlere gereken bilgileri verip istenilen işlemi gerçekleştirmenize yardımcı oluruz. Tüm bu işlemlerin ardından pasaportunuzun sizlere teslim etme işlemini gerçekleştirmek için sizlerden adres belirlemenizi ister ya da şahsen ofisimize gelip buradan da pasaportunuzu alabilirsiniz.
  3. Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için yapacağımız vize işlemlerini gerçekleşmesini isterseniz, çıkan masraflar sonucu belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti konsolosluk harç ücretini, seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi faktörlerden dolayı farklı fiyat tutarı ile sonuçlanabilmektedir. Yapılan tüm işlemlerin geçerliliğini oldurmak için sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz ardından sonuç durumu olumsuz olarak karara bağlanırsa ödediğiniz vize ücreti geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz uzman çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız bilgiler vize başvuru onayının kabul görüldüğü halde vizenizin kaç günde çıkacağını dair içeren durumları sizlere sunacağız. Yaptığınız başvurunun onaylanma sonucu Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden bildirileceği için bu beklenen süreye ek bir süre daha eklenildiğini belirtmek isteriz. Normal şartlarda yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuçlanan bir vize çıkış süresi vardır.

Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler, ek olarak birebir görüşme durumu için geçen süre, ülkenin politik ve ekonomik durumu, resmi tatiller ve ülkenin kabul gördüğü dini tatiller bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen nedenler arasındadır. Vizenize sahip olurken bu gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru işlemi sırasında sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat edip, eski türdeki kullanılan lacivert pasaport ile işlemlerin kabul görülmeyeceğini belirmek isteriz. Konsolosluğun sizlere vermiş olduğu vize onayı dahilinde ülkede konaklama yaptığınız süre içerisinde ülkenin seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Ülkede alkol tüketilmemesine özen gösterip, fotoğraf çekimi için bilgi almanız gerektiği belirtmek isteriz. Ülkenin kurallarına uyulmadığı taktirde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahatiniz öncesinden mutlaka Sarıhumma aşısını yapmanız gerekmektedir.

Eğer konsolosluğun istediği birebir görüşme talebi arzu edilirse hazırlayacağınız evrakları ve aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapacak kişilerin yaşları 18’den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemelerini tamamlamak için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlemlerinin yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat öncesinden sizlere dikkat edilmesi gereken konuları sunmuş olduğumuzu, sunduğumuz kuralları ve konuları dikkate alarak keyifli bir seyahat planı yapmanızı dileriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırladığımız bilgileri sizlere belirli başlıklar altında toplamış ve sunmuş bulunmaktayız. Belirli başlıkla altınsa sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı yapacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp