Adana

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Güney Sudan seyahatinizin için istenilen vizesinin alınmasına dair güncel bilgileri başlıklar altında sizlere sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi ekibi olarak, Güney Sudan'a yapacağınız seyahat için sizlere belirli başlıklar halinde hazırlanmış 2019 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Belirlenen başlıklar halinde sunulan bilgilerinin içeriğini takip ederek ihtiyaç duyduğunuz işlemeler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Adana şubesi olarak Ceyhan, Pozantı, Saimbeyli, Karaisalı, Karataş, Çukurova, Seyhan, İmamoğlu, Kozan, Tufanbeyli, Yüreğir, Sarıçam, Feke, Aladağ, Yumurtalık ilçelerimizden ve İçel, Osmaniye ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden gerçekleştirilecek olan Güney Sudan vize başvurunuz ve vize almanız için sizlere hizmet sunmaktayız.

Adana illeri ve çevre illerden yapılacak olan Güney Sudan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Çalışan ekibimizi +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Adana

Kuzey Afrika Bölgesinin tarafında yer alan Güney Sudan ülkesine seyahat etme düşünceniz varsa sahip olduğunuz pasaportunuzun çeşidine göre vize alıp almamanızı belirleyen işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 16 Şubat 2014 tarihinde onaylanmış olan anlaşma ile yapacakları seyahat için vize alımı gerekli görülen bir işleme tabii tutulmadıklarını belirtmek isteriz.

Fakat seyahat sürelerinin 3 ayı aşmamasına özen göstererek seyahat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında yer alan diğer pasaportlar yani; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir işlem olduğunu belirtiriz. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkındaki bilgileri daha kapsamlı bir şekilde almayı tercih ederseniz çalışan saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımıza +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize başvurusunda bulunurken almak istediğiniz vize türünü tercih ederek işleminizi bu şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtiriz. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirli kategoriler hainde vize çeşitlerini sunacağız. Tercih etme nedeninizi göre vize türünüzü seçerken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda seçiminize sunulan vize türlerinden seyahatinize uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız ya da sizlere sunulan kategorilerden birini tercih etmek konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Saha ekibimize ulaşmak için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmak için yaptığınız başvuru sürecinde gerçekleşen vize işlemlerini bu başlık altında sizlere adımlar halinde açıklayacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli işlemler için gereken bilgileri buradan öğrenebileceğinizi belirtiriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir üstteki başlık altında sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir vize türünü seçerek bu yönde dosyalar hazırlamanızı sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız başvuru dosyasını ve evrakları ofisimize kargo ile ya da ofisimizi ziyaret ederek bizlere iletmenizi isteriz. Bizlere göndermiş olduğunuz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye aşamasına alıp, eksik veya yanlış hazırlanmış belge olduğu takdirde sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzeltmenizde gereken yardımı sağlarız. Bu işlemi de eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmanızın ardından diğer adıma geçilmektedir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep ettiğimiz dosyaları bizlere ulaştırdığınız andan itibaren incelemeye koyup incelemenin ardından belgelerinizi konsolosluğa iletiriz. Gönderme işleminden sonra konsolosluğun verdiği olumlu/olumsuz karar için bekleme durumunda bulunuruz. Bu bekleme süresince konsolosluk işlemlerinizi tamamlamak için ek olarak sizlerden ek evrak ve belge talebinde bulanabilir ve sizlerle bir mülakat yapmak isteyebilirler. Bu istenilen işlemlerin yapılması için sizlere gereken yardımı sağlayarak istenilen işlemi gerçekleştirmenizde yardımcı oluruz. Tüm bu işlemlerin ardından pasaportunuzu hazırlamaya başlar ve pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese iletebilir ayda ofisimizi ziyaret ederek sizlere pasaportunuzu buradan da verebiliriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için yapacağımız vize işlemlerinin gerçekleşmesini isterseniz, talep edilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti konsolosluk harç ücretini de baz alarak, seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama zamanınız gibi nedenlerden dolayı farklı fiyat tutarı ile sonuç olabilmektedir. Güney Sudan vize başvurunuz ardından sonuç bildirimi bizlere red olarak neticelendirilirse ödediğiniz vize ücreti geri verilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkındaki gelişmeler için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekip çalışanlarını ulaşmak için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere belirteceğimiz içerikler vize işlemlerinizin onayı olumlu ve kabul görüldüğü taktirde vizenizin kaç günde çıkacağını dair bilgileri sunacağız. Yaptığınız başvurunun onaylanma bildirgesi Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden açıklanacağı için bu süreye ek bir süre daha eklenebileceğini belirtmek isteriz.

Yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar kabul görülen bir vize çıkış süresi vardır. Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler, ek olarak birebir mülakat talebi için geçen süre, ülkenin siyasal ve ekonomik durumu, resmi tatiller ve ülkenin belirlediği dini bayramlar bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye erteleyebilen nedenler arasındadır. Bu tür can sıkıcı sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru sürecinde sahip olup işlem yapacağınız pasaportun son 10 yıl içerisinde alındığına dikkat edip, eskimiş, yırtık ve lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirtmek isteriz. Konsolosluğun bizlere bildirmiş olduğu vize onayı dahilinde sizlerin ülkedeki seyahat kurallarına uymanız konusunda uyarıda bulunulur. Seyahat edeceğiniz ülkede alkol tüketilmemesine dikkat ederek, fotoğraf çekimi için görevli kimselerden bilgi almalısınız.

Ülkenin şart koştuğu kurallara uyulmadığı takdirde başvuru yapacağınız diğer başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesi Sarı Humma aşısını yaparak seyahat etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Konsolosluk sizlerle birebir görüşme talep ederse hazırlayacağınız evrakların yanında aşı kartınızı da getirmenizde fayda olacağını belirtmek isteriz.

Başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimizin yaşları 18'den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemlerini tamamlamak için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları onayı dahilinde işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat için sizlere dikkat edilmesi gereken duruma ve kuralları sunmuş bulunmaktayız. Açıkladığımız kurallara ve konulara dikkat ederek keyifli bir seyahat planı yapmanızı öneririz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırladığımız içerikli bilgileri sizlere belirttiğimiz başlıklar altında hazırlayıp sunmuş bulunmaktayız. Belirli başlıklar altında sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha fazla bilgi almak isterseniz ya da seyahatinde yönelik merak ettiğiniz sorularınız buluyorsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı yapacakları belirtmek isteriz. Uzmanlarımızdan destek talep etmek için +90 (212) 963 63 25 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp