Edirne

Telefon

+902129636325

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Güney Sudan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçilerimiz, alacağınız Güney Sudan vizesi için ihtiyaç duyulan bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız vize başvurusu için gerekli güncel bilgileri belirlenen başlıklar altında sayfamızda sizler için topladık. Sayfamızı inceleyerek merak ettiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan bulabilirsiniz. Edinmek istediğiniz bilgiler güncel vize bilgilerini içermektedir.

Edirne Vize Merkezi şubesi olarak Süloğlu, Keşan, Meriç, Uzunköprü, Havsa, Enez, İpsala, Merkez, Lalapaşa ilçelerimiz başta olmak üzere Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ gibi çevre illerimizden yapacağınız Güney Sudan vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Güney Sudan ülkesine gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz ziyaret planınız varsa, pasaportun çeşidine göre vize alıp almamanızı belirleyen durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaport ile işlem yapmak isteyen ziyaretçilerimizin 16 Şubat 2014 tarihinde kabul edilen karşılıklı olarak yapılan anlaşmaya ile ülke seyahatleri için vize alımı gerekli görülen bir durum olmadığı belirtmek isteriz. Fakat yapmak istedikleri seyahatin 3 ayı aşmamak koşuluyla bu durum söz konusudur. Bunun yanında diğer pasaporta sahip olan yani; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip olan ziyaretçilerimizin yapacakları Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir durumdur. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler için daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında da sizlere sunacağımız bilgiler vize işlemleriniz için gerekli görülen belgelerinin hangi kategoriye ait olduğu konusundaki bilgilerdir. Vize işlemlerinizi gerçekleştirirken seyahat etmenizdeki sebebi belirtip bu tercih yönünde işlemlerinize devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yapmanız için sizlere aşağıda vize çeşitlerini linkler halinde olan belirli kategorileri sunacağız. Seyahatinizin sebebini belirtirken çok dikkatli bir seçim yapmanızı önemle belirtmek isteriz. Tercihiniz için belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda linkler halinde sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seyahat etme sebebinize uygun olarak görmüyorsanız ya da seçim konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımıza belirttiğiniz ayrıntılı bilgileri dikkate alarak seyahat kategorisini belirlemenizde gereken yardımı yaparlar. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere sunacağımız bilgiler vize işlemlerini gerçekleştirirken yapılan işlemeleri bu başlık altında sizler için toplamış bulunmaktayız. Belirtilen adımları takip ederek konu hakkındaki gerekli bilgileri buradan öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlık altında sizlere sunulan linklerden seyahatinize uygunluk getirdiğini düşündüğünüz kategoriye göre sizlerden belgeler hazırlamanızı isteriz. Hazırladığınız belgeleri ofisimizi ziyaret ederek bizlere ulaştırabilir ya da kargo yolu ile bizlere teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaştırmış olduğunuz belgeleri dikkatli bir şekilde inceleme konumuna alıp, eksik veya doğru hazırlanamayan belge durumu olduğu fark edilirse sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzletmenizde gereken yardımı sağlarız. Bu istenilen adımı da eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra diğer adıma geçilmektedir.
  • Pasaportunuzun Sizlere Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden hazırlanması istediğimiz evrakları bizlere ulaştırdığınız süre içerisinde çok dikkatli bir şekilde incelemeye konumuna alıp incelmeden sonra belgelerinizi konsolosluğa ileterek konsolosluğun inceleme sonrasında verecek olan olumlu ya da olumsuz karar için bekleme duruma geçeriz. Bu bekleme sırasında konsolosluk işlemlerinizin incelemeye aldığı belgeleri kontrol ederek sizlerden ek olarak başka belge isteyebilir ve sizlerle birebir görüşme talebinde bulunabilirler. Bu istenilen ek işlemleri yapmanız için sizlere gereken bilgileri verip istenilen işlemi gerçekleştirmenizde yardımcı oluruz. Tüm bu istenilen işlemlerin ardından pasaportunuzun sizlere teslim etme görevini yapmak için sizlerden bizlere teslim etmek için bir adres belirlemenizi ister ya da bizzat ofisimize gelip buradan da pasaportunuzu alabileceğinizi belirtmek isteriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için yapacağımız vize işlemlerini tamamlamak istediğiniz andan itibaren, çıkan masraflar sonucunda belirtilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti konsolosluk harç ücretini içererek, seçtiğiniz kategori ile yapılan işlemler ya da ülkede konaklama süresi gibi faktörlerden dolayı farklı fiyat miktarı ile sonuçlanabilmektedir. Yapılan tüm işlemlerin geçerliliğini sağlamamızı isterseniz sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Vize başvurunuz ardından sonuç bildirgesi olumsuz olarak karara bağlandığı bildirilirse ödediğiniz vize ücreti geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücretindeki işlemler hakkında daha içerikli bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirlediğimiz bu başlığın içerisinde ise sizlere sunacağımız bilgiler vize başvurusu yapan ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konulardır. Merak edilen konuyu bu başlık altında sizlere sunacağız. Vize alımı için yapacağınız başvurunun onaylanma durumu Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden bizlere bildirileceği için bu beklenen süreye ek bir süre daha eklenildiğini belirtmek isteriz. Normal koşullara dikkate alınarak yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuçlanan bir vize çıkış süreci vardır. Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler, sizlerle görüşme yapılması için talep edilen süre dikkate alındığı takdirde normal çıkış süresini uzatabilen nedenler arasına girebilen durumları bu şekilde belirtebiliriz. Ülkenin politik ve ekonomik durumunun yanında resmi bayramlar ve ülkenin belirlediği dini bayramlar bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen nedenler arasındadır. Vizenize sahip olurken bu gibi süreyi uzatabilecek sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Edirne

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru işleminizde bulunurken işlem yapacağınız pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun yanında eğer eskiden kullanılan lacivert pasaport ile işlem yapmak isterseniz işlemlerinizin kabul edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Konsolosluktan gelmiş olan bu vize onayı dahilinde ülkede konaklama yaptığınız süre içerisinde ülkenin seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Ülkede alkol tüketilmemesine izin vermediğini, ve bu konuda dikkat edilmesini gerektiğini ve fotoğraf çekimi için görevli kişilerden bilgi almanız gerektiği belirtmek isteriz. Ülkenin belirlediği bu seyahat kurallarına uyulmaması halinde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde farklı tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ülke seyahatiniz öncesinden ülkenin istediğini ve belirttiği Sarı Humma aşısını mutlaka yapmanız gerekmektedir. Eğer konsolosluğun istediği birebir görüşme talebi arzu edilirse hazırladığınız evraklar ile aşı kartınızı da yanınızda bulundurarak görüşmeye gitmenizde fayda olacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz yaşları 18’den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemelerini tamamlamalarını sağlamak için ebeveynleri ile belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlemlerinin yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat öncesinden sizlere dikkat edilmesi gereken konuları sunmuş olduğumuzu, sunduğumuz kuralları dikkate almanızı önererek keyifli bir seyahat planı yapmanızı dileriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizler için hazırladığımız vize bilgilerini belirli başlıklar altında hazırlayıp, sunmuş bulunmaktayız. Belirli başlıklar altında sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha fazla bilgi sahibi olmayı tercih ederseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorularınız varsa uzman kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vize işlemleri için sizlere gerekli açıklamaları ve yardımı yapacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 63 25 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz ya da [email protected] mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp