Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 45

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Gine Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz yapacağınız seyahate yönelik sahip olmak istediğiniz Gine vizesi için gerekli bilgileri ve güncel işlemleri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın ilerleyişinde yapacağınız Gine vize başvurusu için gereken bilgileri belirli başlıkla altında sayfamızda topladık. Sayfamızı inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan edinebilirsiniz. Edineceğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini içerdiğini ve güncel vize işlemlerini kapsamaktadır.

Gaziantep şubesi olarak, İslahiye, Nurdağı, Araban, Yavuzeli, Karkamış, Nizip, Şehitkamil, Kilis, Şahinbey, Oğuzeli ilçelerimiz olmak başta üzere çevre iller olan Şanlıurfa, Osmaniye, Hatay illerinden yapacağınız Gine vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz.

Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız Gine vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kimlere Gereklidir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahatinize yönelik sahip olmak istediğiniz vize için işlemlerinizin gereklilik niteliğini belirleyen pasaport türünüze göre farklılık gösteren durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Gine'ye seyahat etmek isteyen ve vize almakla mükellef olan kişilerin pasaport türleri; Bordo, Gri ve Yeşil renkteki pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Bunun dışında Siyah pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz ise yapacakları seyahatin 90 günü aşmaması koşuluyla vize almaları gerekli görülen bir durum değildir. Bordo, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için gereken Gine vize işlemlerini başlatmak için Gaziantep'teki şubemizi ziyaret etmemelerini bekleriz.

Sahip olduğunuz pasaport işle yapılan vize işlemleri hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Gine seyahati için vize alma işleminizi gerçekleştirirken seyahat etme nedeninizi belirleyerek işlemlerini bu yönde yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinizi yaparken dikkatli olmanızı ve tercihinizi seyahat amacınıza yönelik yapmanız gerekmektedir. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirlenen kategorileri sunacağız. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçerken herhangi bir sorun yaşadıysanız ya da seçim konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olacağınız vizenin 2019 yılına ait güncel süreçlerinde gerçekleşen işlemeleri bu başlık altında sizlere adım adım sunacağız. Adımları okuyarak konu hakkında gerekli bilgiler için buradan bilgi alabilirsiniz.

  1. Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıdaki başlık altında sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan bir linki tıklayarak işlemlerinize yönelik uygun belgeleri hazırlanılmanızı sizlerden talep ederiz. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp ofisimize ulaştırmanız gerektiğini bildiririz. Sizlerden istenilen belgeleri bizlere iletmeniz durumunda dikkatli bir şekilde incelemeye alıp, eksik veya yanlış hazırlanmış belge olduğu taktirde sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenizde gereken yardımı sağlarız. Bu adımı da doğru ve eksiksiz bir biçimde hazırladıktan sonra diğer adıma geçerek işlem tamamlanır.
  2. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere eksiksiz bir şekilde ilettiğiniz evraklar bizler tarafından dikkatli bir şeklide incelenip konsolosluğa iletilir. Ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleme aşamasına geçilerek sizlere gereken bilgi aktarımı yapılır. Bu bekleme esnasında konsolosluk işlemlerinizin onayı için ek işlem olarak sizlerden ek evrak ve belge isteminde bulanabilir. Bu bildirilen durum için sizlere gereken yardımı sağlayıp istenilen işlemi gerçekleştirmenizde yardımcı oluruz. İstenilen bu ek işlem gerçekleştirildiği taktirde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim edebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizlerden de da alabilirsiniz.
  3. Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bu işlemler ardından sahip olmak istediğiniz Gine vizesi için belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekli bir işlemdir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklayacağınız süre ve ek işlemler gibi durumlardan dolayı farklı fiyatlar ile sonuçlanabilmektedir. Gerçekleştireceğimiz işlemelerin geçerlilik kazanması için sizlerden talep edilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz ardından sonuç bildirimi olumsuz olarak bizlere bildirilirse ödediğiniz vize ücretinin geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti işlemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 50 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız bilgiler sahip olmak istediğiniz vize işlemelerinizin gerçekleşmesi kabul görüldüğü durumda vizenizin kaç günde sonuçlanacağa dair bilgilerini içermektedir. Yaptığınız vize başvurusunun konsolosluk onayı Gine Ankara Büyükelçiliğinden geldiği için bu süreye ek bir süre daha eklenilerek işlem yapıldığını belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak 8-10 iş günü arasında sonuç veren bir vize sonuçlanma süreci vardır. Konsolosluğun işlemlerinize yönelik istediği ek belgeler için geçen zaman, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, ülkenin belirlediği resmi tatilleri bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye çıkarabilen nedenler arasındadır.

Gine Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Gine vizesi için işlem yapmak istediğiniz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olduğuna dikkat edip, eskimiş ve lacivert pasaport ile işlem yapılmamaktadır. Konsolosluğun verdiği olumlu vize onayı dahilinde ülkeye yapacağınız seyahat sırasında ülkedeki belirlenen seyahat etme kurallarına konaklama suresince uymak zorundasınızdır. Bu kurala uyulmadığı taktirde alacağınız başka bir vize için yapacağınız vize işlemlerinizde çeşitli nedenler ile karşılaşabilirsiniz. Ülke yapacağınız seyahati öncesi mutlaka Sarıhumma aşısı yapmanız gereken bir sağlık seyahat gerekçesidir.

Ülke seyahati için Sigorta döküm belgesi, en az 3 aylık düzenli olarak yatırılan maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünüzdeki birikim gibi bilgileri de hazırlayacağınız belgelere eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Eğer başvuru yapacak ziyaretçilerimizin yaşı 18 altında ise vize işlemelerini gerçekleştirmek için ebeveyn onanıyla belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmalarının zorunlu olduğunu belirtip, aksi taktirde işlemlerinizin onaylanmayacağını belirtmek isteriz. Vize başvurunuzu yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşamamak için seyahatinize en az 15 günden öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı ve vize işlemlerinize başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Gine seyahati için sahip olmak istediğiniz vizenin 2019 yılına ait genel ve güncel bilgilerini bizlerden edinmeyi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belirlenen başlıklar altında sizler sunulan konulara ek olarak daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, ya da merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki bilgileri daha kapsamlı olarak sahip istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Değerli Ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi olarak yapmak istediğiniz seyahat için sizlere vize sahibi yapmaktan mutluluk duyarız. Vize Merkezi ailesi olarak sizlere iyi seyahatler dileriz.

Vize Merkezi Personel

Gine ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5564