Diyarbakır

Telefon

+902129700545

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00 Cumartesi: 10.00-14.00

Gine Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sizlere 2019 yılına ait güncel vize işlemelerini hakkındaki gerekli bilgileri özenle sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Sayfamızın devamında yapacağınız Gine vize başvurusu için gereken bilgileri derlediğimiz başlıklar altında sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz gerekli bilgileri buradan bulabileceğinizi belirtmek isteriz. Edinmek istediğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini ve güncel vize işlemlerini içermektedir.
Diyarbakır şubesi olarak, Sur, Bağlar, Dicle, Bismil, Çermik, Eğil, Çınar, Çüngüş, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Yenişehir ilçeler ve Batman, Siirt ve Mardin gibi çevre illerden yapacağınız Gine vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekten onur duyarız. 
Diyarbakır illeri ve çevre illerden gerçekleştirecek olduğunuz Gine vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Gine Vizesi Kimlere Gereklidir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmanız için işlem yapmak istediğiniz pasaport türüne göre farklılık gösteren gerekçeleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Seyahatiniz için Gine vizesi almakla mükellef olan kişilerin pasaport türleri; Bordo, Gri ve Yeşil renkteki pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Bunun yanında Siyah pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz yapacakları Gine seyahatleri için 90 günü aşmaması koşuluyla Gine vizesi almaları gerekli görülmediğini belirtmek isteriz.
Diyarbakır Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemlerinizi yapmak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi bekleriz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre farklı işlemler gerektiren durumlar için daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Gine vizesi için gereken belgeleri hazırlamanız için seyahatinize uygun bir gerekçe sunmalısınız. Sizlere linkler halinde belirlenen kategorileri aşağıda maddeler halinde sunacağız. Seyahat etme nedenine uygun olan bir kategoriyi seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:
Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini seçerken çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize uygunluk getiren kategori yönünde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Eğer sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe getirdiğini bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza yönelik bir kategori olmadığını varsayıyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliriz. Uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 75 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında alacağınız Gine vizesinin çıkış süresi ve başvuru aşamasında yapılış işlemler gibi bilgileri adımlar halinde sizlere aşağıda sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli bilgileri için buradan edinebilirsiniz. 
  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlık altında sizlere sunulan seyahatinize uygun bir kategoriyi belirleyerek işlemleriniz için bu yönde evraklar hazırlamanızı sizlerden talep ederiz. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerektiğini önemle belirtiriz. Hazırladığınız belgeleri kargo ile ya da elden ofisimize iletmenizi sizlerden talep ederiz. Talep edilen ve bizlere ulaştırdığınız belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye alıp, eksik veya yanlış hazırlanış evrak olduğu durumlarda sizlerle iletişime geçerek çıkan yanlışı düzletmeniz esnasında gereken yardımı sizlere sağlarız. Bu adımı da eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra diğer aşamadaki işlemler hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki diğer adımı inceleyebilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere ulaştırmanızı talep etiğimiz evrakları uzman çalışanlarımız tarafından incelenerek konsolosluğa iletilir. İnceleme ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleme konumunda bulunuruz. Bu bekleme süresi boyunca konsolosluk seçtiğiniz kategori ile yapacağınız başvuru için işlemlerinize ek olarak sizlerden evrak ve belge isteminde bulanabilir. Dilerseniz bu konuda sizlere gereken yardımı yaparak istenilen işlemi gerçekleştirmeniz sırasında çalışan ekibimiz ile yardımcı oluruz. Yapılan bu belirtilen işlemler ardından gelen bildiri olumlu karar ise pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim ederiz, ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu şahsen buradan da alabileceğinizi belirtmek isteriz. 
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvurunuz için yaptığımız işlemler ardından sahip olmak istediğiniz Gine vizesi için masraflar soncunda ortaya çıkan vize ücretini ödemeniz gerekli görülen bir istemdir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi nedenlerden dolayı farklı fiyat miktarı ile sonuçlanabilmektedir. Bu yapılan işlemlerinizin geçerlilik kazanmasını istiyorsanız sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerektiğini önemle belirtiriz. Vize başvurunuz için yapılan işlemlerden sonra konsolosluk tarafından bizlere sonuç durumu olumsuz olarak bildirilirse ödediğiniz vize ücreti geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Ödeme yapacağınız vize ücreti hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirlenen bu başlık altında ise çoğu seyahatçilerin merak ettiği konu hakkında sizlere açıklamalar sunacağız. Sunacağımız bu açıklamalar vize işlemlerinizin gerçekleşmesi kabul görüldüğü durumda vizenizin kaç günde sonuçlanabileceğine gibi bilgilerini içermektedir. Yaptığınız Gine vize başvurusunun konsolosluk onayı Gine Ankara Büyükelçiliği'nden açıklanacağı için beklenen bu süreye ek bir süre daha katıldığını belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak 8-10 iş gününe kadar beklenen bir vize çıkış süreci vardır. Konsolosluğun yapacağınız vize başvurunuza ek olarak istediği ek belgeler için geçen süre, ülkenin politik ve ekonomik durumu, ülkenin belirlediği dini ve resmi tatilleri, kapalı olan konsolosluk ya da konsolosluğun yoğun çalışma zamanı bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen faktörler arasındadır.

Gine Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Gine vize sahibi olmak için başvuru işlemleriniz için sahip olduğunuz pasaportunun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat etmenizi eğer eski türdeki lacivert pasaporta sahipseniz işlemlerinizin geçerlilik kazanmayacağını belirtmek isteriz. Konsolosluğun açıkladığı olumlu vize onayı dahilinde ülkeye yapacağınız seyahat esnasında seyahat edeceğiniz süre zarfı boyunca yaptığınız ülkedeki seyahat kurallarına uymakla sorumlusunuz. Aksi taktirde sahip olmak istediğiniz başka bir vize için yapacağınız başvuru işlemlerinde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesinden ülkenin özellikle istediği ve belirttiği Sarıhumma aşısı mutlaka yapmanız gerekmektedir. Bu yapacağınız seyahatin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi içindir. Ülkeye yapacağınız seyahat için sizlerden Sigorta döküm belgesi, en az 3 aylık düzenli olarak yatırılan maaş bordrosunu ve banka hesap dökümündeki yeterli miktardaki birikim gibi bilgileri de sizlerden talep edilen ve hazırlayacağınız belgelere eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Eğer başvuru yapacak ziyaretçilerimizin yaşı 18 yaş altında ise vize işlemelerini gerçekleştirmek için ebeveynlerin onayları almaları, ebeveyn dahilinde belgeler hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtiriz. Aksi taktirde işlemlerinizin yapılamayacağını ve konsolosluk tarafından onay verilmeyeceğini belirtmek isteriz. Yapacağınız Gine seyahati için olası aksi bir durum ya da herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için vize başvurunuzu yaparken seyahatinize en az 15 günden öncesinden vize başvurusunda bulunmanız ve işlemlerinizi başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz. 
Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Gine seyahati için almak istediğiniz Gine vizesinin yapılan vize başvurusu hakkındaki genel ve güncel bilgilerini bizlerden edinmeyi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz başlıklardaki konulara ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız, ya da merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki bilgileri daha ayrıntılı bir şeklide almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp