Ankara

Telefon

+902129700545

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gine Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olmak istediğiniz Gine vizesi için gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız Gine vize başvurusu için gereken bilgileri belirli başlıkla halinde sayfamızda topladık. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan bulabilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini içerdiğini ve güncel vize işlemlerini kapsamaktadır.

Ankara Şubesi olarak Güdül, Çankaya, Kızılcahamam, Pursaklar, Elmadağ, Polatlı, Beypazarı, Altındağ Nallıhan, Ayaş, Kalecik, Balâ, Mamak, Sincan, Çorum, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle, Haymana, Çubuk, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Şereflikoçhisar, gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Bolu ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan Gine vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz.

Çevre il ve Ankara ilçelerinden yapılacak olan Gine vize başvurunuz hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kimlere Gereklidir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için işlem yapmak istediğiniz pasaport türüne göre farklılık gösteren durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Gine vizesi almakla yükümlü olan kişilerin pasaport türleri; Bordo, Gri ve Yeşil renkteki pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Siyah pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz yapacakları seyahatin 90 günü aşmaması durumda vize almaları gereli görülmemektedir. Bordo, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın Gine vize işlemlerini tamamlamak için Ankara'daki şubemizi ziyaret etmemelerini bekleriz.

Gine Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize alma işleminizi gerçekleştirirken seyahat etme amacınızı belirtip bu yönde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinizi yaparken çok dikkatli olmanızı ve tercihi bu yönde yapmanız gerekmektedir. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirli kategorileri sunacağız. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini belirleme konusunda kararsız kaldıysanız ya da vize alım işlemi için seyahat gerekçenize göre uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olacağınız vizenin süreçlerinde gerçekleşen işlemeleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli bilgiler için buradan bilgi alabilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıdaki başlık altında sizlere sunulan seyahatinize uygun bir kategori seçerek bu yönde belgeler hazırlanılmanızı sizlerden talep ederiz. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmanızı isteriz. Hazırladığınız belgeleri ofisimize iletmenizi isteriz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye alıp, eksik veya yanlış hazırlanış evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzletmenizde gereken yardımı yaparız. Bu adımı da eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra diğer adıma geçilir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere ilettiğiniz evraklar bizler tarafından incelenip konsolosluğa iletilir. Ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleme aşamasına geçeriz. Bu bekleme süresince konsolosluk işlemlerinize ek olarak sizlerden ek evrak ve belge talebinde bulanabilir. Bu konuda sizlere gereken yardımı sağlayarak istenilen işlemi gerçekleştirmenizde yardımcı oluruz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemler ardından sahip olmak istediğiniz vize için belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi nedenlerden dolayı farklı fiyatlar ile sonuçlanabilmektedir. İşlemelerinize geçerlilik sağlanması için sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz ardından sonuç durumu olumsuz olarak bildirilirse ödediğiniz vize ücreti geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız açıklamalar vize işlemelerinizin gerçekleşmesi kabul görüldüğü durumda vizenizin kaç günde çıkacağını dair bilgilerini içermektedir. Yaptığınız vize başvurusunun konsolosluk onayı Gine Ankara Büyükelçiliğinden sonuçlandığı için bu süreye ek bir süre daha eklenildiğini belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak 8-10 iş gününe kadar sonuç veren bir vize çıkış süreci vardır. Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler için geçen zaman, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, resmi tatiller bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen nedenler arasındadır

Gine Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - Ankara

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmak için işlem yapacağınız pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat edip, eski tür lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirmek isteriz. Konsolosluğun verdiği vize onayı dahilinde ülkeye yapacağınız seyahat sırasında konaklama yaptığınız ülkedeki seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Aksi taktirde alacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesi Sarıhumma aşısı yapmanız gereken bir sağlıklı seyahat isteğidir. Ülke seyahati için Sigorta döküm belgesi, en az 3 aylık düzenli olarak yatırılan maaş bordrosunu ve banka hesap dökümündeki miktar gibi bilgileri de hazırlayacağınız belgelere eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Eğer başvuru yapacak kişilerin yaşı 18 altında ise vize işlemelerini gerçekleştirmek için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtip, aksi taktirde işlemlerinizin onaylanmayacağını belirtmek isteriz. Vize başvurunuzu yaparken seyahatinize en az 15 günden öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı ve işlemlerinizi başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Gine seyahati için sahip olmak istediğiniz vizenin genel bilgilerini bizlerden edinmeyi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belirlenen konulara ek olarak daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, ya da merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki bilgileri daha kapsamlı olarak almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp