Adana

Telefon

+902129700545

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gine Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olmak istediğiniz Gine vizesi için gerekli bilgileri derleyip sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız Gine vize başvurusu için gereken bilgileri belirli başlıkla halinde sayfamızda derledik. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan bulabileceğinizi belirtmek isteriz. Edindiğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini ve güncel vize işlemlerini içermektedir.

Adana Vize Merkezi şubesi olarak Ceyhan, Karataş, Çukurova, Seyhan, İmamoğlu, Tufanbeyli, Yüreğir, Sarıçam, Feke, Aladağ, Kozan, Karaisalı, Pozantı, Saimbeyli, Yumurtalık ilçeleri ve Osmaniye, İçel ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapacak olduğunuz Gine vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz.

Adana illeri ve çevre illerden yapılacak olan Gine vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kimlere Gereklidir? - Adana

Seyahat için Gine vizesi almaları zorunlu olan kişilerin pasaport türleri; Bordo, Gri ve Yeşil renkteki pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Siyah pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz yapacakları seyahatin 90 günü aşmaması koşuluyla Gine vizesi almaları gerekli görülmemektedir.

Adana Vize Merkezi şubesi olarak sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemeleri tamamlamak isterseniz, ofisimizi ziyaret etmenizi bekleriz. Ya da sahip olduğumuz pasaport türünüze göre gereken işlemler yapılmadan önce daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat süresince Gine vizesi için gereken evrakları hazırlamanız için seyahatinize uygun bir neden sunmalısınız. Sizlere gerekçeler için belirlenen linkleri aşağıda maddeler halinde sunacağız. Seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategoriyi seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden birini seçerken çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe getirdiğini bilmiyorsanız ya da seyahat amacınıza yönelik bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 07 94 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Değerli vize merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında alacağınız Gine vizesinin çıkış süresi ve yapılış işlemleri gibi bilgileri adımlar halinde sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli açıklamaları için buradan bilgi alabilirsiniz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki başlık altında sizlere sunulan seyahatinize uygun bir kategoriyi seçerek işlemleriniz için bu yönde belgeler hazırlanılmanızı sizlerden talep ederiz. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanızı belirtiriz. Hazırladığınız belgeleri ofisimize iletmenizi sizlerden rica ederiz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye alıp, eksik veya yanlış hazırlanış evrak olduğu durumlarda sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzletmenizde gereken yardımı sizlere sağlarız. Bu adımı da eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra diğer adımdaki işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere iletmenizi talep ettiğimiz evrakları bizler tarafından incelenerek konsolosluğa iletilir. Ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleme durumunda bulunuruz. Bu bekleme süresi boyunca konsolosluk işlemlerinize ek olarak sizlerden evrak ve belge isteminde bulanabilir. Bu konuda sizlere gereken yardımı yaparak istenilen işlemi gerçekleştirmenizde yardımcı oluruz. Yapılan bu belirtilen işlemler ardından gelen olumlu karar dahilinde pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim ederiz, ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabileceğinizi belirtmek isteriz.

  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptığımız işlemler ardından sahip olmak istediğiniz vize için belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekli görülen bir istemdir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi nedenlerden dolayı farklı fiyattaki tutarlar ile sonuçlanabilmektedir. Bu yapılan işlemlerinizin geçerlilik kazanmasını istiyorsanız sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz ardından sonuç durumu olumsuz olarak konsolosluk tarafından bizlere bildirilirse ödediğiniz vize ücreti geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Gine Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirlenen bu başlık altında sizlere sunacağımız açıklamalar vize işlemelerinizin gerçekleşmesi kabul görüldüğü durumda vizenizin kaç günde sonuçlanabileceğine dair bilgilerini içermektedir. Yaptığınız Gine vize başvurusunun onayı Gine Ankara Büyükelçiliğinden sonuçlandığı için beklenen bu süreye ek bir süre daha eklenildiğini belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak 8-10 iş gününe kadar sonuç veren bir vize çıkış tarihi vardır. Konsolosluğun yapacağınız başvuruya ek olarak istediği ek belgeler için geçen zaman, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu, ülkenin belirttiği resmî tatilleri ve kapalı olan konsolosluk, konsolosluğun yoğun çalışma zamanı bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen faktörler arasındadır.

Gine Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - Adana

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Gine vize sahibi olmak için başvuru yaparak işlem yapacağınız pasaportunun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat etmenizi, eski türdeki kullandığınız lacivert pasaportunuzun işlemler için geçerlilik kazanmayacağını belirmek isteriz. Konsolosluğun verdiği olumlu vize onayı dahilinde ülkeye yapacağınız seyahat sırasında seyahat süre zarfı boyunca yaptığınız ülkedeki seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Aksi taktirde alacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesinden ülkenin istediği Sarıhumma aşısı mutlaka yapmanız gerekmektedir. Bu sağlıklı bir şekilde seyahat gerçekleştirmeniz içindir.

Ülkeye yapağınız seyahat için Sigorta döküm belgesi, en az 3 aylık düzenli olarak yatırılan maaş bordrosunu ve banka hesap dökümündeki belirtilen yeterli miktardaki birikim gibi bilgileri de hazırlayacağınız belgelere eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Eğer başvuru yapacak bireylerin yaşı 18 yaş altında ise vize işlemelerini gerçekleştirmek için ebeveyn onayı olarak ve ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtiriz. Aksi taktirde işlemlerinizin onaylanmayacağını ve konsolosluk tarafından kabul görülmeyeceğini belirtmek isteriz.

Yapacağınız Gine seyahati için olası bir durum ya da herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak için vize başvurunuzu yaparken seyahatinize en az 15 günden öncesinden vize başvurusunda bulunmanız ve işlemlerinizi başlamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız Gine seyahati için sahip olmak istediğiniz vizenin başvurusu hakkındaki genel ve güncel bilgilerini bizlerden edinmeyi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belirlediğimiz başlıklardaki konulara ek olarak daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, ya da merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki bilgileri daha kapsamlı olarak almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 45 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp