Benin Turistik Vize

Benin Turistik Vize

Benin e-vize uygulaması kapsamında turist vizesine veya ticari vizeye başvuru yapabilirsiniz. Benin turistik vize/e-vize elde edilen vize türünü düzenleyen yasal çerçeveye uygun olarak Benin Cumhuriyeti'ni ziyaret etmeye olanak sağlar. Benin’e yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde e-vize başlangıcı “data travel” bölümünde belirtilmektedir.  Benin Cumhuriyeti turist vize işlemlerinin değerlendirme süresi en az 3 iş günüdür. Sayfamızda Benin turist vizesi için gerekli evraklara ve başvurudan önce dikkat edilmesi gerekenlere dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. 

Benin Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Benin Cumhuriyeti turist vizesi için gerekli evraklar başvuru koşullarına göre değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgiyi Afrika departmanı temsilcimizden alınız.

 • Seyahatten sonra en az altı ay daha geçerli pasaport
 • Varsa eski pasaportların fotokopileri
 • Nüfus Cüzdanı (pasaportla örtüşür bilgilere sahip) ve nüfus kayıt örneği (tam vukuatlı)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Uluslararası geçerliliği olan sarı humma aşı kartı
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
 • Vize talep dilekçesi, açıkça tüm bilgileri ve tarihleri içeren
 • Vize başvuru formu, eksiksiz doldurulmuş
 • Mali ve gelir evrakları
 • Seyahat Evrakları (ulaşım, otel rezervasyon)

Benin Turist Vize İşlemleri

Benin Cumhuriyeti turist vize başvurusunda konsoloslukta hazır bulunmanıza gerek yoktur. Vize merkezi Afrika departmanı temsilcilerimiz konsolosluk ofisinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirmekte ve takibini yapmaktadır. Yukarıda belirtilen az sayıda temel evrağı İstanbul merkez ofisimize kargo, kurye veya 3. kişi bir aracılığıyla iletmeniz halinde Benin vize işlemlerinizi başlatmaktayız. Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar Benin Büyükelçiliğinin inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun Benin vize başvuru sonuçları hakkında karar verme yetkisi yoktur. 

Benin turist vize başvurusu seyahat tarihinizden en geç 7 gün önce yapılmaktadır. E-vize başvurunuzu seyahatinizden en erken 90 gün önce yapmalısınız. 

Benin turistik vizesi için gerekli evrakların başında başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaport gelmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir. Benin turist vizenizi 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün çok girişli olarak temin edebilirsiniz. Talep ettiğiniz vize süresine ve vize giriş-çıkış sayısına göre başvuru ücretleri değişmektedir.

Benin’i ziyaret etmek ve Benin içinde dolaşım hakkı kazanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vize almak mecburiyetindedir. Benin turistik vizeler en az 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. 

Benin’e yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde özellikle sarıhumma ve diğer aşıların yaptırmanız (Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo) sağlığınız için önemlidir. Benin vize başvurunuzun reddi durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Benin vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. 

Benin turist vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için bizi+90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan arayabilirsiniz, soru ve görüşlerinizi [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Benin turist vizesi
  C.E., 05 Kas 2021, 18:31

  Merhaba, iyi çalışmalar. Benin turist vizesi başvurusu sırasında yapılması gerekenler ve gerekli evraklarına dair bilgi almak istiyorum. Bu konuda şuan geçerli olan prosedüre dair güncel bilgileri benimle paylaşırsanız eğer çok sevinirim. Ona göre başvurumu oluşturmaya başlamak istiyorum. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin aile ziyareti vizesi
  K.I., 04 Kas 2021, 18:24

  İyi günler, Benin’de çalışan ve orada bir süredir ikamet eden bir akrabamı ziyaret etmek istiyorum. Hem de biraz yaşadığı şehri gezme düşüncem var. Bunun için Benin aile ziyareti vizesi başvurusunda mı bulunmam gerekiyor yoksa turistik vizeye başvurarak seyahatimi gerçekleştirebilir miyim? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vize
  F.Ugur, 28 Eki 2021, 16:23

  Selamlar Vize Merkezi. Benin vize başvurularına dair bilgi almak istiyorum. Ben kısa süreli turistik gezi amacıyla birkaç ülkeyi görmek istiyorum. İçlerinde Benin’de var. Sizin başvuru sahiplerine verdiğiniz destekler ve gereken aşılara dair bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden iyi günler, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp