Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 81

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Benin Vize merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Benin Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz, Benin Vize süreçlerini ele almış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Benin Vize Çanakkale şubesi aracılığı ile Çanakkale ili dahil olmak üzere civar ilçeler; Yenice, Bayramiç, Gelibolu, Ayvacık, Gökçeada, Eceabat, Lapseki, Ezine, Biga, Çan, Bozcaada ve çevre illerimiz İzmir, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Bursa ve tüm Türkiye’den yapacak olduğunuz Benin Vize başvurularınız için deneyimli vize danışmanlarımız rehberliğinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Benin Vize Çanakkale şubesi olarak gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ya da vize uzmanlarımızdan canlı destek alabilmek için ofisimizi +90 (212) 963 50 81 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlere ulaşmamızı sağlamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca; Afganistan, Arnavutluk, Andorra, Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, İran, Irak, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika ve Benin Elektronik Vize başvuru sistemi aracılığı ile vize başvurusu yapabilecek olan tüm dünya ülkeleri için vize hizmeti sunmaktayız.

Benin Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Benin Krallığı’na seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport ve Yeşil (Hususi) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde Benin Vizesi almak zorundadırlar. Ancak Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise kısa süreli seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Ülkemiz sınırları içerisinde Benin Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırmaya yetkisi olan tek kuruluş Benin Ankara Büyükelçiliği’dir. Ayrıca İstanbul ve İzmir’de Benin Fahri konsoloslukları da yer almaktadır fakat fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi diplomatik bir yetkileri bulunmamaktadır.

Benin Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Benin Cumhuriyetine gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize başvuruları için gerekli olan evraklar, vize türlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle seyahat gerekçesine uygun olacak olan vize türüne başvuru yapmanız büyük önem göstermektedir. Benin Vize türleri aşağıda ana başlıklar halinde toplanmıştır;

Yukarıda mevcut olan vize türleri için ayrıca giriş sayısına ve seyahat süresine göre değişkenlik gösteren 3 farklı seçenek mevcuttur. Bunlar ise;

  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 

Belirtilen vize türleri hakkında daha kapsamlı bilgi alabilmek için ilgili başlığa tıklayabilir, canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek rehberlik talebinde bulunabilir ya da +90 (212) 963 50 81 numaralı telefonu arayarak bilgilendirme alabilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Benin Cumhuriyeti, günümüzde birçok ülkenin başvurmakta olduğu Elektronik Vize başvuru sistemini uygulamaktadır. İçerisinde Türkiye’nin de yer almakta olduğu birçok ülke vatandaşı bu sistem aracılığı ile konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan Benin Vize başvurularını Çanakkale Benin Vize Merkezi şubemiz aracılığı ile sonuç odaklı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. 

Deneyimli vize danışmanlarımız danışmanlığında Benin Elektronik Vize başvurusunu gerçekleştirebilmek için Benin vize başvuru formunu doldurmanız ve Çanakkale ofisimize pasaportunuzun ve biyometrik fotoğrafınızı göndermeniz yeterli olacaktır. 

Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra Benin Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda konsolosluk başvuru ücretini geri iade etmemektedir. Ödeyecek olduğunuz vize başvuru ücreti içerisinde başvuru harcı ve danışmanlık bedeli dahil olacaktır.

Vize başvuru ücretini ödemenizin ardından uzmanlarımız sizler adına Benin Elektronik Vize başvuru işlemlerini gerçekleştirecek ve süreç hakkında sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. Vizenin onaylanması ardından tarafınıza mail olarak iletilecek olan Benin Elektronik Vizenizin süresini vizenin üzerinde bulunan “Travel Data” bölümünden görebilirsiniz.

Benin Vize Başvuru Ücretleri

Benin vize ücretleri seyahatin türüne, giriş sayısına ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Seyahatinize göre belirlemiş olduğunuz vize türüne ait başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Çanakkale Benin Vize Merkezi şubesini +90 (212) 963 50 81 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızın sizlere ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız yeterli olacaktır.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çanakkale

Benin Elektronik Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Benin konsolosluklarında bulunmaktadır. Başvuru değerlendirme süreleri ortalama olarak 2 ila 5 iş günü arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu belirtilen süreler kesin olmamakla beraber ortalama değerlerdir. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Çanakkale Benin Vize Merkezi şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Benin Elektronik Vize başvuru süreçlerini ele aldığımız sayfamızı incelediniz. Başvuru işlemleri hakkında uzmanlarımızla görüşebilmek ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek için irtibat adreslerimiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder Çanakkale Benin Vize Merkezi şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Vize Merkezi Personel

Benin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38628