Benin Vize İşlemleri

Benin Cumhuriyeti Vizesi Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Benin'e kısa süreli seyahatler için Benin vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Benin Ankara Büyükelçiliği'ne vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
Benin Vizesi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Benin Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Benin Cumhuriyeti’ne seyahat edecek T.C. vatandaşlarının, sadece Diplomatik Pasaport hamilleri dışında, Benin vize rejimine tabi olduklarını bilmeleri gerekir. Ancak T.C. Diplomatik Pasaport sahipleri, Benin’e seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Benin vizesinden muaftırlar.
 
Benin Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Benin vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 

Benin Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Benin vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 1 hafta içinde vizeniz sonuçlanacaktır. Ancak Benin Büyükelçiliği'nin iş yoğunluğunun ve resmi tatil günlerini gözönünde bulundurularak, Benin seyahat planınızı gözden geçirmenizi öneririz. Benin seyahat planınızın aksamaması için seyahat tarihinden en az 20 gün öncesinde başvurunun devreye alınması faydalı olacaktır.
 
Benin Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Benin Vize Temsilcisi, Benin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Benin Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşabilir ve ya Benin vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Benin vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır
 
BENİN VİZE İŞLEMLERİ

Benin Cumhuriyeti’ne seyahat edecek T.C. vatandaşlarının, sadece Diplomatik Pasaport hamilleri dışında, Benin vize rejimine tabi olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Ancak T.C. Diplomatik Pasaport sahipleri, Benin’e seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Benin vizesinden muaftırlar.
 
Benin Büyükelçiliği'ne ithafen yazılan dilekçede başvuru sahibinin Benin’e gerçekleştireceği seyahatin sebebini açıkça belirtmesi gerekmektedir. Benin vize başvurusu için pasaportta aranan koşullar, seyahat dönüş tarihinden ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması; 10 yıldan eski olmaması; en az 2 boş sayfasının bulunmasıdır.
 
Benin’e seyahat edecek kişilerin seyahatten önce sarıhumma aşısı yaptırmaları mecburidir. Ayrıca, Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo aşılarının yaptırılması tavsiye edilmektedir. Sıtmaya karşı, kısa süreli seyahatlerde düzenli olarak kullanılacak ilaçlar mevcut olup, kişilerin kendi durumuna göre uygun ilaç ve aşılanma zamanı hakkında, T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlık Merkezleri’nden detaylı bilgi almalarında fayda vardır.
 

Yükleniyor...
BENİN VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 17
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 17
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 17
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com