Benin Vize İşlemleri

Benin Vize İşlemleri

Benin vize işlemlerinizde Vize Merkezi ofislerimiz size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Sayfamızın devamında Benin vize işlemlerine ve Benin vizesi için gerekli evraklara dair ayrıntılı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Benin vizesi hakkında soru ve görüşleriniz için Vize Merkezi Afrika Departmanı temsilcilerimize +90 (212) 963 50 81 numaralı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Benin Vize Başvurusu

Benin’e yolculuk edecek Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. İki ülke umuma mahsus pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vize uygulamasına tabidir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır. Benin, Bordo pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Benin’e yapacakları turistik ve ticari amaçlı seyahatlerinde Benin vize işlemlerini doğru şekilde tamamlamak mecburiyetindedir. Oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Benin vizeniz için danışmanlık hizmeti sunmaktan memnun oluruz.

Benin vize başvurusu yalnızca online olarak yapılmaktadır. Benin e-vizenizin geçerlilik başlangıcı tarafınıza e-mail yoluyla ulaştırılan e-vizenin “Travel Data” bölümünde belirtilecektir. E-vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Benin vize işlemleri için gerekli evrakları tarafımıza kargo/kurye aracılığıyla iletmeniz vize başvurunuzu tamamlamamız için yeterli olacaktır. E-vizenizin geçerlilik süresini 30 gün veya 90 gün olarak belirleyebilirsiniz. 30 günlük vize ücreti ile 90 günlük vize ücreti farklıdır. Benin vize işlemlerinize başlamadan önce Benin vize ücreti ödemeniz gerekecektir. Benin e-vize ücretleri hakkında detaylı bilgiyi Benin vize ücreti sayfamızda görüntüleyebilirsiniz. Vize iptali veya vize reddi durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Benin vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Benin vizesi için gerekli evraklarda öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Benin Büyükelçiliği Ankara’ya Benin vize işlemlerinizi başlatmak için başvuruda bulunacaksanız Benin için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Benin Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Benin vize başvuruları Benin Konsolosluğu ve Benin Büyükelçiliği Ankara ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir.  Benin vize işlemleri değerlendirme süresi seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve ülkede kalış sürenize göre değişiklik gösterebilir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Benin Büyükelçiliği Ankara resmi bayramlar haricinde hafta içi her gün çalışmakta ve vize başvuru alımı ve dağıtımı yapmaktadır. Benin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Benin resmi bayramlarını da göz önünde bulundurarak Benin vize başvurunuzu seyahatinizden 7 gün önce yapmanız gerekmektedir. Benin Türkiye dış temsilciliği olan Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Benin vize başvurularını kabul eden ve başvuruları nihai karara bağlayan tek mercidir. Benin Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Benin Konsolosluğu vize başvuru işlemlerinin yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılmasını kabul etmektedir. Ancak Benin vize başvurularının değerlendirilmesi ve karar aşaması Benin Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Benin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1-Benin vize başvuru formu (Benin vize başvuru bilgi formu e-vize başvurusunun yapılması için temin edilmektedir. Benin e-vizesi için gerekli bilgileri vize formundan temin edilecektir. Bu sebeple vize formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 
2-Kimlik fotokopisi
3-Pasaport fotokopisi

Benin vizesi için gerekli evrakların başında Benin vizesi başvuru bilgi formu gelmektedir. Başvuru formu dikkatle ve eksiksiz doldurulması ve seyahat amacına uygun evraklarla desteklenen bir dosyanın sunulması çok önemlidir. Benin vize bilgi formunda bulunmayan özel bir durumunuz varsa lütfen bu bilgiyi Vize Merkezi Afrika departmanı temsilcimizle paylaşınız. 

Benin vizesi için gerekli evraklardan bir diğeri de, Benin seyahatinizden dönüş için planlanan tarihten ileriye en az 6 ay geçerlilik süresi olan; 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 boş sayfası bulunan pasaporttur.Yıpranmış bir pasaportla yapılan vize başvuruları kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalısınız. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Benin yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Benin Büyükelçiliği Ankara’ya bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Benin Kapı Vizesi

Benin Cumhuriyeti için Benin kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Benin’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara Benin Büyükelçiliği'ne başvuru yaparak e-vize almaları gerekmektedir.  Benin e-vize başvurusu için Benin vize bilgi formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmanız gerekecektir.  Benin vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Benin Ankara Büyükelçiliği 'ne aittir. Ankara Büyükelçiliği haricindeki Benin Fahri Konsoloslukları sadece Benin vatandaşlarının Türkiye 'de yaşadığı problemlere yardımcı olabilmektedir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için seyahat belgesi ve vize verme yetkisine sahip değildir. Benin Büyükelçiliği Ankara vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri, seyahat planlarının aksamaması için Benin vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinden en az bir hafta öncesinde başlatılması konusunda uyarmaktadır.

Benin Vize Türleri 

Benin Büyükelçiliği Ankara, vize başvurularını turistik ve ticari kategorilerde kabul etmektedir. Gerek turistik ve gerekse ticari vizeye başvuru yapacak olan pasaport sahiplerinin hazırlaması gereken evrakların yanında mutlaka Sarı Humma aşı kartlarını bulundurmaları gerekmektedir. Aşı kartı bulunmayan pasaport sahiplerinin başvuruları işleme alınmamaktadır. Benin Cumhuriyeti turistik ve ticari vize kategorilerinin tamamında vize ücreti Euro ve nakit olarak ödenmektedir. Benin Konsolosluğu Ankara vize işlemlerinde acil vize uygulaması bulunmamaktadır. Benin vize başvurusunda bulunacak olan tüm pasaport hamillerinin seyahatlerinden en geç 1 hafta önce vize müracaatlarını gerçekleştirmeleri önemle tavsiye edilir. 

Benin e-vize başvuru sürecini başlatmak için Benin vize bilgi formunu doldurarak [email protected] adresimize iletmeniz ve vize ücretini yatırmanız yeterli olacaktır. Vakit kaybetmeden Benin vize başvurunuzu başlatmak için +90 (212) 963 50 81 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Benin vize işlemleri
  R.Turker, 06 Kas 2021, 16:55

  Selamlar, bordo pasaport sahibi olarak yapacağım seyahat için Benin vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Sürece nasıl başlanması gerektiği ve adım adım neler yapılması gerektiğine dair bana bilgi verirseniz eğer sevinirim. Ona göre kendimi hazırlayarak işlemlerin başlatılmasını istiyorum. Bu süreci en kolay ve en hızlı şekilde nasıl tamamlayacağımdan bahseder misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin transit vize
  H.T., 06 Kas 2021, 16:35

  Merhaba, iyi günler öncelikle benin transit vize hakkında bilgi almak istiyorum. Benin’den aktarmalı olarak başka bir seyahat gerçekleştireceğim. Sonraki uçuşum kısa süre içerisinde gerçekleşecek ve geçiş alanının dışına çıkmayacağım. Bu durumda ayrıca vizeye başvurmam gerekiyor mu öğrenmek istiyorum. Gerekmesi durumunda siz yardımcı oluyor musunuz bundan da bahsederseniz yeterli olacaktır benim için. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin e-vize
  E.Arslan, 05 Kas 2021, 17:03

  Selamlar, iyi günler dilerim. Benin e-vize ile başvuru yapabilir miyim acaba? Yoksa konsolosluğa şahsen giderek mi başvuruda bulunmam lazım? Siz kurum olarak bu konuda başvuru sahiplerine nasıl destek olduğunuzdan bahseder misiniz lütfen? Ona göre başvuru işlemlerimi başlatmayı planlıyorum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin online vize
  E.O., 05 Kas 2021, 14:57

  Merhaba, iyi çalışmalar. Benin’i ziyaret edeceğim için bordo pasaport sahibi olduğumdan vizeye başvurmam gerektiğini öğrendim. Benin online vize ile başvurumu online olarak yapabilir miyim yoksa işlemlerle şahsen mi ilgilenmem gerekecek? Süreci en kolay nasıl yönetebileceğim konusunda bana bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vize başvurusu
  Y.Ilgaz, 03 Kas 2021, 18:31

  İyi günler diliyorum. Benin vize başvurusu hakkında bilgi almak için sizinle ilk olarak buradan iletişime geçmek istedim çünkü sorulan sorulara cevap verdiğinizi gördüm. İşlemlerin hangi sırayla ve nasıl yapıldığına dair ön bilgi almak istiyorum. Sonrasında sizinle görüşerek vize talebimi oluşturmayı planlıyorum. Bana yardımcı olursanız çok çok memnun olurum. Teşekkür ederim dönüş için şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vizesi için gerekli evraklar
  C.E., 28 Eki 2021, 17:21

  İyi günler, iyi çalışmalar. Benin vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Bu evrakları danışmanlık desteği aldığımızda size mi teslim etmemiz gerekiyor ve bunun için ofisinizi mi ziyaret etmemiz lazım? Talep edilen belgelerin eksik olması durumunda başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali var mı? Böyle bir durumla karşı karşıya gelinmesi halinde ne önerirsiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp