Benin Vize İşlemleri

Benin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Benin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Benin Vizesi

Benin’e yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. İki ülke umuma mahsus pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vize uygulamasına tabidir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Benin umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Benin’e yapacakları turistik yolculuklarında vizelerini doğru şekilde almak mecburiyetindedir. Oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Benin vizeniz için danışmanlık hizmeti sunmaktan memnun oluruz.

Benin vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Benin vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Benin vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Benin vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Benin vizesi başvuru formu
 4. Benin vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Özellikle sarıhumma ve diğer aşıların yaptırılması (Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo)
 9. Benin vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 11. Davet mektubu karşılığı gidenler için sorumlu kişinin mektubu
 12. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır. Aşı kartı gösterilmesi mecburidir.

Benin vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Benin ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Benin’e yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Benin turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Benin ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Benin’e ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Benin ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Benin vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur. Benin’de bir yakınınız bulunuyor ve 90 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Benin aile ziyareti vizesi başvurusu yapıp daha uygun şartlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda saylayabilir.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Benin yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Benin Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Benin vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Benin vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Cad. 608 Sokak No: 7 Oran, Çankaya adresindedir. Benin İstanbul Konsolosluğu Keresteci Hakkı Sokak No: 50 Akbıyık Cankurtaran Eminönü adresinde bulunmaktadır. Ayrıca Benin İzmir Konsolosluğu da bulunmaktadır. Bu konsolosluk adresi ise Kıbrıs Şehitleri Caddesi 185, 35220 posta kodu, İzmir’dedir.

Eğer Benin Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Benin vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Benin vizesi 3 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Benin Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Benin vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Benin Konsolosluğuna Benin vizesi için başvuruda bulunacaksanız Benin için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Benin Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Benin vize başvuruları Benin Konsolosluğu ve Benin Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Benin vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Benin vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Benin vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Benin vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Benin vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Benin vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon