Trabzon

Telefon

+90 (212) 963 50 81

Benin Vize Merkezi, Trabzon

Benin vizenizi Trabzon’dan hızlı ve kolayca almak için Benin Vize Merkezi Trabzon ofisimizden uzmanlarımıza ulaşarak başvurunuzu başlatabilirsiniz. Trabzon Vize Merkezi ofisimiz uzmanlarına +902129635081 numaralı telefondan ulaşarak Benin ve diğer ülkelerin vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Trabzon'dan Benin vizesi işlemlerini başlatmak isteyen kişiler,

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında ve
 • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ofisimizi ziyaret edebilirler.

Benin Vize Merkezi Trabzon Başvurusu

Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf olup, diğer pasaport sahipleri (yeşil, gri, bordo) Benin seyahatleri öncesinde vize almak zorundadır.

Benin Vize Merkezi Trabzon başvurusu işlemleri için uzmanlarımızla iletişime geçerek 5 adımda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi olarak uyguladığımız beş aşamalı yönlendirmemiz ise aşağıdaki gibidir.

 • Trabzon Benin Vizesi uzmanınızı arayın.
 • Seyahat bilgilerinizi ve durumunuzu anlatın.
 • Mailinize yönlendirilen evrak listesini eksiksiz olarak uzmanınıza teslim edin.
 • Vize uzmanınızın işleme dair yönlendirmelerini takip edin.
 • Pasaportunuzu uzmanınızdan alın.

Benin vizesine başvurunuzu Trabzon ili üzerinden yapacak kişiler başvuru süreçlerinde standart işlem süresine kargo, kurye vb. işlemler için en az 2 gün daha eklemelidir.

Benin Vizesi Trabzon Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Benin vizesi başvurunuzu seyahat nedeninize ve maddi, mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın.

Benin Büyükelçiliği’nin vize dosyanızı kabul edebilmesi için şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Benin Konsolosluk vize yetkilileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edilebilir.

Benin Vizesine Trabzon'dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Benin vize başvurusu yapmadan önce seyahat sebebinize uygun evrak listenizi uzmanlarımızdan temin edin.
 • Benin'de gerçekleşen bir fuara, ülkede bulunan iş ortağınızla toplantıya ya da müşteri ziyaretine gidecekseniz Benin ticari vize kapsamında başvuru yapmalısınız. Gerektiği takdirde davetiye sunmanız gerekebilir.
 • Benin için seyahat belgeleri satın alım gerektirmez. İstisnai bir durum olmadıkça otel ve uçak rezervasyon belgelerini sunmanız yeterlidir.
 • Benin Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçeniz seyahat sürecinizin tamamını açıkça anlatır şekilde yazılmalıdır. Tarihler, maddi yeterlilik gibi bilgiler teyit edilebilir evraklarla sunulmalıdır.
 • Konsolosluk görevlileri istisnai hallerde sizi mülakata çağırabilirler.

Benin Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Trabzon'dan gerçekleştireceğiniz Benin vize başvurularınız 3 ile 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve doğru dosya ile başvurulduğunda ön görülen bir süredir. Resmi tatiller ve ek evrak talepleri göz önünde bulundurulmalıdır. Seyahatinizden 15 gün önce başvuru işlemlerinizi başlatmanız yerinde olacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp