Benin Konsolosluğu

Benin Konsolosluğu

Benin Cumhuriyeti Devleti’nin Türkiye’deki vize işlemlerinin tamamı Benin Büyükelçiliği Ankara tarafından değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır. Benin Büyükelçiliği Ankara dışında İstanbul Benin Fahri Konsolosluğu ve İzmir Benin Fahri Konsoloslukları bulunur. Ancak Benin Fahri Konsoloslukları evrak düzenlemeye ve vize verme yetkisine sahip değillerdir. Son yıllarda Türkiye ile birçok ülke arasında özellikle birçok Afrika ülkeleri ile vize muafiyeti anlaşması imzalanmıştır.

 Benin Büyükelçiliği Ankara, Benin vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan Ankara’daki Benin Büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmamaktadır. Benin vize başvuruları yalnızca online sistem üzerinden doldurulan başvuru formu ile yapılmaktadır. 

Benin ile yapılan bir vize muafiyet anlaşması söz konusu olmadığı gibi Benin kapı vizesi uygulaması da bulunmamaktadır. Benin’e seyahat edecek olan diplomatik pasaport sahipleri haricinde tüm pasaport hamillerinin tamamı vizeye tabidir. Türkiye Cumhuriyeti Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi vatandaşların ve Hizmet (Gri) pasaportu sahibi kişilerin işlem gerçekleştirimi yapılması gerekmektedir. Benin Konsolosluğu’nun dikkat etmekte olduğu ve resmi işlem süreci dahilinde alımının sağlandığı bir takım belgesel hususlar bulunmaktadır. Benin vizesi başvuru sürecinde işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.

Benin Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun başvurunuzu işleme alabilmesi için pasaportunuz içinde herhangi bir yırtılma ve deformasyon bulunmaması gerekmektedir. Benin Konsolosluğu tarafından değerlendirme sürecine dahil edilen başvuruların sonuçlanması ortalama 3 iş günü sürmektedir. Vizeniz e-vize olarak e-mail adresinize gönderilmektedir. Benin ticari vize sonuçları ise 5 iş gününü bulabilmektedir.
Benin Büyükelçiliği veya Benin Fahri Konsoloslukları randevu sistemiyle vize başvurularını kabul etmemektedir. Benin vize başvuruları yalnızca online sistem üzerinden yapılmaktadır. Benin e-vize başvuru sürecinizi başlatabilmemiz için online bilgi formunu doldurmanız gerekmektedir Benin’e seyahat gerçekleştirmek veya iş amaçlı gidiş sağlamak isteyen kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde işlemlerin resmi olarak alındığı kurum özelliği göstermekte Benin Konsolosluğu tarafından işlemlerin alınması ve incelenme sürecine tabii olarak vize alımı gerçekleşmiştir.

Benin için yapılacak başvurularının Benin Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından eksiksiz bir şekilde alınmakta olan randevu ile resmi işlem sürecine dahil edilmesi istenilmekte olan bir işlem özelliği göstermektedir.  Benin’e seyahat gerçekleştirmek veya iş amaçlı gidiş sağlamak isteyen kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde işlemlerin resmi olarak alındığı kurum özelliği göstermekte Benin Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun dikkat etmekte olduğu ve resmi işlem süreci dahilinde alımının sağlandığı bir takım belgesel hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi resmi işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olarak 10 yıldan eski bir pasaport niteliği taşımaması gerekmektedir.

Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi Afrika Departmanı temsilcilerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. 

Benin vizesi hakkında daha fazla bilgi için +90 (212) 963 50 81 numaralı destek hattımıza bağlanabilir, Benin vizesine dair kişisel sorularınızı [email protected] adresimize gönderebilirsiniz. 

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp