Vatandaşlık

Benin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Benin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Benin Vatandaşlığı

Benin vatandaşlığı Benin’de doğma, 18 yaşından önce orada büyüme, Benin ulusuna katılma, evlilik, yasallaşma gibi nedenlerden dolayı elde edebileceğiniz bir vatandaşlık türü olup ayrıca Benin ulusu adına önemli başarılarda bulunmuşsanız elde edebileceğiniz bir vatandaşlık şeklidir. Benin vatandaşlığını kazanmanız için sizden Benin devletinin isteyeceği belli başlı bazı şartlar ve sunmanız gerekli bazı belgeler bulunmaktadır.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük yarar sağlayacaktır.

Eğer evlilik gibi bir nedenden dolayı vatandaşlık başvurusunda bulunacaksanız evliliğinizi ispat edecek belgeleri yanınızda bulundurmanız sürecin sağlığı için son derece önemlidir.  

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

 1. Pasaport
 2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf
 3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
 4. 18 yaş üstü olmak
 5. Fransızca bilmek
 6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
 7. Bir Benin vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
 8. Benin’de oturum izni belgeleri
 9. Benin’de yatırım yapmak, iş kurmak
 10. Aşı kartları
 11. Yaptığınız iş ve türü (mesleği, para miktarı)
 12. Polis raporu
 13. Sağlık sigortası

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Benin vatandaşlığı nispeten daha kolaydır. Ancak Fransızca konuşma ve iletişim becerileri için şart koşabilirler. Bu nedenle eğer Benin vatandaşı olmak istiyorsanız Fransızca da bilmeniz son derece önemlidir. Size sponsor olacak bir bireye sahipseniz bu kişinin de yardımı dokunacaktır.

Benin vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 17
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 17
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 17
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 17
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2069
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5039
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com