Oturum

Benin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Benin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Benin’de Oturum

Benin’de 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında Benin oturum ya da çalışma hakkı almalısınız. Eğer 3 ay ve daha uzun süreli kalacaksanız Benin Konsolosluğunda bu durumu belirtmelisiniz. Bu sayede size oturum ya da çalışma izni verilir.

Benin’de oturum ve çalışma hayatı için Benin devletinin sizden istediği bir takım belge ve gereksinimler bulunmaktadır. Bu şartları sağlamadan Benin’de oturum hakkı almanız zordur. Öncelikle sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Çalışan ve işçi için genel belgeler:

 1. Vize başvuru formu
 2. Başvuru sahibinin pasaportu
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi
 6. Yetkili klinikten alınmış sağlık raporu
 7. Polis raporu
 8. Aşı kartları
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. Onaylanmış uçak, otel, pansiyon ya da ev belgeleri
 11. Onaylanmış Göçmenlik Sorumluluk belgesi

Aile vizesi ve normal oturum şartları:

 1. Başvuru formu
 2. Kişi ailesi ve gidecek kişiler için pasaport fotokopileri
 3. Kişi sponsorluk mektubu
 4. İşçi sözleşmesi
 5. Aile sağlık raporu
 6. Pasaport
 7. Nüfus cüzdanları fotokopileri
 8. Her başvuru için vergi ücret dekontu
 9. Benin’de biri ile evli ise eşinin iş durumu
 10. Eşinin pasaportu
 11. Evlilik cüzdanı ve fotokopisi
 12. Ücret dekontları
 13. Oturum izni belgesi (onaylanmış form)
 14. Banka hesap dökümü
 15. İletişim bilgileri
 16. 4 adet biyometrik fotoğraf
 17. Benin’deki iletişim adres ve bilgileri
 18. Aşı belgeleri
 19. Öğrenciler için program değişimi vs. gibi durumlar için izin belgesi
 20. Sağlık sigortası

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Bu vize türü genellikle 5 iş günü içinde sonuçlanır.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için en iyi yol Benin’de bir mülk sahibi olmanızdır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...