Benin Büyükelçiliği Ankara

Benin Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Benin Cumhuriyeti vizesi başvurularını elektronik vize başvuru sistemi ile tamamlayabilirler. Benin Ankara Büyükelçiliği,  Benin vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Benin vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Benin Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Benin Türkiye dış temsilciliği olan Ankara Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği, tüm Türkiye'den yapılan Benin vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmakla yetkili tek mercidir. Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Benin vize işlemleri için yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla başvurular kabul edilmektedir. Benin vize başvuruları online başvuru sistemi ile yapılmaktadır.

Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize hizmetlerini yalnızca e-vize sistemi üzerinden vize başvurularını kabul etmektedir. Benin Büyükelçiliği’nde randevu ile vize başvurusu yapılamamaktadır. Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği, vize işlemleri, pasaport yenileme işlemlerinin dışında Türkiye'de bulunan Benin vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgili resmi evrak işlemleri ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki durumları ile ilgilenmektedir. Ayrıca, konsolosluk bölümü aracılığıyla, başvuru yapan kişilere, Evlilik Belgesi Tasdik İşlemleri, Doğum Belgesi Tasdik İşlemleri, Yeminli Beyan-Kefaletname-Teminat Mektubu vb. belgelerin Tasdik İşlemleri Sağlık Belgesi Tasdik İşlemleri, Bekarlık Belgesi, Ölüm Belgesi, Vekaletname Tasdik İşlemleri, Maaş/Deneyim belgesi gibi konsolosluk hizmetleri vermektedir. Büyükelçiliğin konsolosluk görevlerinde yıldan yıla değişiklik olabilir. Bu nedenle resmi evrak işlemlerinizden önce Benin Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ni arayarak bilgi almanız faydalı olacaktır.

Benin Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Elçiliğe Benin vize başvurusunda bulunacak kişiler, Benin Vize Bilgi Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir. Vize bilgi formunu doldurarak [email protected] mail adresimize iletmeniz ile birlikte Benin e-vize başvurunuzu yapmaktayız. 

Benin Büyükelçiliği Vize Talep Dilekçesi

Benin Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan Benin vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartları vize bilgi formunda belirtilmelidir. Ayrıca bir vize talep dilekçesi hazırlanmasına gerek yoktur. 90 güne kadar olan Benin vize başvurularında e-vize başvuru formunun doldurulması yeterli olacaktır. 

Benin Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Benin Ankara Büyükelçiliği Adresi: İlkbahar Mahallesi, 608. Sk. No:07, 06550 Çankaya/Ankara
Telefon Numaraları : 312 490 08 15  / 312 490 90 43
Faks Numarası: 312 490 31 80
E-mail: [email protected] , [email protected]

Benin Büyükelçiliği'ne Ulaşım

Benin Ankara Büyükelçiliği'nin bulunduğu bölgeden geçen EGO otobüs numaraları;
EGO 135 ORAN SİTESİ-ULUS
EGO 185 ORAN SİTESİ-ULUS 

Benin Büyükelçiliği Ankara Harita Konumu

Benin Büyükelçiliği Ankara

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp