Benin Ticari Vize

Benin Ticari Vize

Benin ticari vize işlemleri sırasında Benin Büyükelçiliği’nde hazır bulunmanıza gerek yoktur. İşlemleriniz online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak iletilmektedir.Benin ticari vizesi, Benin turist vize ve Benin transit vize, e-vize kapsamında değerlendirilen vize türleridir

Benin ticari vizesi için gerekli evraklar ve başvuru koşullarına sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi Afrika Departmanı uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 17 numaralı destek hattımızdan bağlanabilirsiniz.  Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Benin’de iş ve ticaret yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vize almak mecburiyetindedir. Benin ticari vizesine dair güncel bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Benin Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Benin ticari vize için gerekli güncel evrak listesi kişisel durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle 2019 yılı için güncel Benin ticari için gerekli evrak listesi için ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. Benin vizesi için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport ve eski pasaport kopyaları
 • Nüfus Cüzdanı ve nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Sarı Humma Aşı kartı
 • Vize ücreti dekontu
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Mali evraklar
 • Seyahat Evrakları (uçak, otel rezervasyon)
 • Davetiye veya iş görüşmesine dair evraklar(fuar vb.)

Yukarıda belirtilen az sayıda temel evrakları İstanbul merkez ofisimize kargo, kurye aracılığıyla ulaştırmanız halinde Benin ticari vize işlemlerinizi başlatmaktayız. Benin vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Benin Büyükelçiliği Ankara’ya aittir. Kurumumuzun Benin vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi yoktur.

Benin ticari vize için gerekli evrakların başında başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerliliği bulunan pasaport gelmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.
Benin Cumhuriyeti vize başvurusu için online sistem üzerinden doldurulacak form yeterli olacaktır. Online formda pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, kişisel bilgiler ve konaklanacak yer bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Benin vize başvuru kaydı ancak harç ücreti ödendikten sonra alınabilmektedir. Benin vize başvurularında formda beyan edilen bilgilerde yanlışlık olması halinde vizenizin onaylanmayacağını ve vize ücretinin iade edilmeyeceğini hatırlatırız. Bu nedenle bilgilerinizi yetkililerimize eksiksiz olarak iletmenizi rica ederiz.

Benin Ticari Vize İşlemleri

Benin ticari vize, Benin e-vize uygulaması kapsamında değerlendirilmektedir.  Benin e-vize elde edilen vize türünü düzenleyen yasal çerçeveye uygun olarak Benin Cumhuriyeti'ni ziyaret etmeye olanak sağlar. Benin’e yapacağınız iş gezisi/ticari amaçlı seyahatlerde e-vize başlangıcı “data travel” bölümünde belirtilmektedir. Benin ticari vizenin süresi talebe bağlı olarak 30 gün veya 90 gün olabilmektedir. Benin ticari vize başvurusu seyahat tarihinizden en geç 7 gün önce yapılmaktadır. Benin e-vize başvurunuzu seyahatinizden en erken 90 gün önce yapmalısınız.  Benin ticari vizesi için gerekli evraklar başvuru koşullarına göre değişebilmektedir. Benin’i ziyaret etmek ve Benin içinde dolaşım hakkı kazanmak isteyen Türk vatandaşlarının ticari vize almaları gerekmektedir. Benin ticari vizeler en az 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Benin’e yapacağınız ticari amaçlı seyahatlerde özellikle sarıhumma ve diğer aşıların yaptırmanız (Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo) sağlığınız için önemlidir. ticari vize başvurunuzun reddi durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır. Benin ticari vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Ticari vize başvuruları değerlendirme süresi en erken 3 iş günüdür. Benin ticari vizenizi 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün çok girişli olarak temin edebilirsiniz. Talep ettiğiniz vize süresine ve vize giriş-çıkış sayısına göre başvuru ücretleri değişmektedir. 

Benin diplomatik makamları vize prosedürlerinin kolaylaştırılması amacıyla Benin e-vize prosedürünü başlatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-vize prosedüründen faydalanabilmektedir. Benin ticari vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Ticari vizelerinizi şahsen konsolosluk ofisinde bulunmanıza gerek kalmadan alabilirsiniz. Benin e-vizesi 30 günlük tek giriş, 30 günlük çok giriş veya 90 gün çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Benin ticari vize işlemleriniz sırasında şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Benin ticari vize başvurunuz sonuçlandığında aynı gün içerisinde sizi bilgilendirmekteyiz. 
Benin ticari vizenizin geçerlik süresi tarafınıza e-mail yoluyla iletilen e-vizenizin “travel data” bölümünde yer almaktadır. Benin ticari vizenizin süresini 30 gün veya 90 gün olarak onaylanmaktadır. Benin vize ücretinizin talep ettiğiniz vize süresine göre değişiklik gösterecektir. Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar yalnızca Benin Büyükelçiliği Ankara’nın inisiyatifi altındadır. 

Benin yapacağınız ticari seyahatlerde, vize uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan arayarak ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Benin ticari vizesi
  T.D., 05 Kas 2021, 17:27

  İyi günler, ben bir iş toplantısı nedeniyle Benin’i ziyaret edeceğim. Kısa süreli bir ziyaret olacak ve bordo pasaport sahibiyim. Benin ticari vizesi başvurularına dair bilgi almak sonrasında da işlemler için sizden danışmanlık desteği almayı planlıyorum. Süreçle ilgili olarak yapılması gerekenlere dair bana bilgilendirme yapma şansınız varsa eğer çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp