Benin Fahri Konsolosluğu İzmir

Benin Fahri Konsolosluğu İzmir

Benin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Benin vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Benin vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin! İzmir ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Benin Cumhuriyeti vizesi başvurularını Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'na yapmaları gerekecektir. Benin İzmir Fahri Konsolosluğu, Benin vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Benin vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Benin İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

 Benin Türkiye dış temsilciliği olan İzmir Fahri Benin Konsolosluğu, İzmir ve çevresinde ikamet eden Benin vatandaşlarının Türkiye'de yaşadığı sorunlar konusunda yardımcı olmaktadır. Benin Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.

Benin Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

Türkiye'deki Benin Konsoloslukları vize hizmetlerini yalnızca e-vize sistemi üzerinden vize başvurularını kabul etmektedir. Benin Konsolosluklarına randevu ile vize başvurusu yapılamamaktadır. Benin Konsoloslukları, vize işlemleri, pasaport yenileme işlemlerinin dışında Türkiye'de bulunan Benin vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgili resmi evrak işlemleri ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki durumları ile ilgilenmektedir. İzmir Benin Fahri Konsolosluğu aracılığı ile bölümü aracılığıyla, başvuru yapan kişilerin, evlilik, doğum, yeminli beyan-Kefaletname-Teminat Mektubu vb. belgelerin Tasdik İşlemleri Sağlık Belgesi Tasdik İşlemleri konusunda hizmet vermektedir.  Bu nedenle resmi evrak işlemlerinizden önce Benin Fahri Konsolosluğu İzmir'i arayarak bilgi almanız faydalı olacaktır.

Benin E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Benin e-vize başvurusunda bulunacak kişiler, Benin Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir. Benin Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi Benin Konsolosluğu'na yapılan Benin vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Benin İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:185/5 Alsancak/İzmir

Telefon Numarası : 232 463 64 26

Faks Numarası : 232 463 60 68

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp