İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B Kat :3, 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

0232 970 05 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Benin Vize Merkezi, İzmir

Benin Vize Merkezi İzmir sayfamıza hoşgeldiniz

Benin vizenizi pratik yollardan İzmir'den alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İzmir Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Benin vizenizi İzmir'den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya  konak@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Benin Vizenizi İzmir'den Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım: Benin Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Benin Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları İzmir Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
5. Adım: Benin vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Benin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Benin Vizesi İzmir Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Benin vizesi İzmir başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Benin vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Benin vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Benin vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca İzmir Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Benin Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Benin Vize Başvurularınızda İzmir Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Benin vizesine İzmir'den başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – İzmir Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.
Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında
Benin vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Benin Vizesine İzmir'den Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benin vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Benin vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Benin vizesinin çıkış süresi 3-5 iş günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İzmir Vize Merkezi olarak Benin vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.    
Benin vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.

Benin vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Benin'de bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Benin aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Benin turistik vizesine, Benin'de bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Benin ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru Evraklarınız Ve Seyahat Tarihleriniz Tam Ve Net Olmalıdır

İzmir Vize merkezi başvuru evraklarınızın Benin Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Benin vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Benin vize başvuruları için İzmir Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Benin Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Benin Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları Hakkında

Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Benin Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Benin vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Benin Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Benin vizesine İzmir'den başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları İzmir Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Benin Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmektedir ki Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.
Benin vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Benin Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İzmir'den yapacağınız Benin vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Benin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz