Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul

Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Benin Cumhuriyeti vizesi başvurularını e-vize sistemi üzerinden tamamlayabilmektedir. Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu nezdine vize başvurusu yapılamamaktadır. Vize başvurularını değerlendirme yetkisi Benin Büyükelçiliği Ankara'ya aittir. Ancak Beninn Büyükelçiliği nezdine de direkt olarak vize başvurusu yapılamamaktadır. Vize başvuruları yalnızca e-vize uygulaması ile yapılabilmektedir. Benin vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Benin vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Benin Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Benin Türkiye dış temsilciliği olan Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul, İstanbul ve çevresinde ikamet eden Benin vatandaşları Türkiye'de yaşadıkları resmi evrak işlemleri ile ilgili sorunları konusunda Fahri Benin Konsolosluğu'ndan destek alabilirler. Benin Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.

Benin Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Benin vize başvuruları yalnızca online olarak yapılmaktadır. Benin Büyükelçiliği'nden veya Benin Fahri Konsolosluğu'ndan randevu alınarak direkt olarak konsolosluk nezdine vize başvurusu yapılamamaktadır. Online başvuru sistemi üzerinden yapılan Benin e-vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Benin Büyükelçiliği'ne Benin vize başvurusunda bulunacak kişiler, Fransızca olarak hazırlanmış Benin Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurduktan sonra [email protected] mail adresimize iletebilirler. 

Benin Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Benin vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
Adres: İTÜ Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü Maslak – İSTANBUL
Telefon Numarası: 212 285 66 88
Faks Numarası: 212 285 65 31

Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu Ulaşım Haritası

Benin Fahri Konsolosluğu İstanbul

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Benin vizesi kaç günde çıkar
  H.L., 06 Kas 2021, 19:28

  Selamlar, iyi çalışmalar Vize Merkezi. Benin vizesi kaç günde çıkar ve işlemler ortalama ne kadar sürede gerçekleşir bunun bilgisini almak istiyorum. Ocak gibi planlıyorum seyahatimi ama ne zaman başvuru yapmam gerektiği konusunda bilgi sahibi değilim. Bu konuda izlediğiniz yola dair bilgi verirseniz eğer memnun olurum. Cevap için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vize randevusu
  M.T., 04 Kas 2021, 16:26

  Merhaba, iyi günler iyi çalışmalar. Benin vize randevusu ile ilgili bilgi almak istiyorum. Başvuruda konsoloslukta şahsen bulunmam gerekiyor mu böyle bir zorunluluk varsa ilk olarak ne yapmam lazım? Bu işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmanın yolu var mıdır? Dönüş yapıp bilgi verirseniz eğer çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp