Benin Vizesi

Vize Merkezi Benin vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Benin vize türlerinde yani Benin vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Benin Vizesi

Benin Vizesi

Vize Merkezi Benin vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar.

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip sayfamızda bir arada sunduk. Benin vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 81 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Benin kapı vizesi uygulaması yoktur ve Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport türü ayrımı olmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Benin vizesine tabidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşları Benin vizesinden muaftır. Diplomatik pasaport sahiplerinin vize izin süreleri 90 güne kadardır. Benin vize başvuruları sırasında Benin Büyükelçiliği’nde hazır bulunmanıza gerek yoktur. Başvuru işlemleriniz Afrika Departmanı temsilcililerimiz tarafından online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak gönderilmektedir.

Benin Cumhuriyeti

Benin ya da resmi adıyla Benin Cumhuriyeti, Kuzey Atlas Okyanusu’nun kıyısında, Batı Afrika’da yer alan Benin Cumhuriyeti, batısında Togo, kuzeybatısında Burkina Faso, kuzeydoğusundan Nijer, doğudan da Nijerya ile sınır komşusudur. Ülkenin başkenti Porto-Novo'dur. Ülkede genel olarak üç farklı iklim tipi görülür. Ülkenin güney kesimlerinde tropikal ekvator iklimi hakimken, ülkenin kuzeybatı ve orta kesimlerinde Sudan iklimi, Atakora Sıradağları'nın bulunduğu kesimlerde de Atakora iklimi görülmektedir. Bölgenin coğrafi özellikleri neticesinde bölgeye yoğun şekilde yağmur yağışları gerçekleşmektedir.

Ülkede Alibori, Atakora, Atlantique, Borgou, Collines, Donga, Kouffo, Littoral, Mono, Queme, Plateau, Zou olmak üzere 12 eyalet bulunmaktadır. Bölgedeki önemli şehirler ise ülkenin en büyük şehri olan Cotonou, başkent Porto Novo ve Abomey, Grand Popo, Ketou, Parakou, Malanville, Natitingou, Tanguieta’dır.Ülkeye girişte sarıhumma aşısı olduğunuzu göstermeniz mecburidir. Bu bağlamda yolculuk öncesi aşı yaptırmış ve aşı belgelerinizi yanınıza almış olmanız son derece önemlidir. Benin’e yapacağınız seyahatlerde aşı merkezleri konusunda ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

Benin E-vize

Benin Cumhuriyeti için kapı vize uygulaması yoktur. Benin’e yapacağınız seyahatlerde tek girişli veya çok girişli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvuruları yalnızca Benin e-vize uygulaması üzerinden tamamlanabilmektedir. Benin vize ücreti vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Benin devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Benin vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Benin vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Benin vize başvurunuz reddedildiği takdirde vize ücreti geri iade edilmeyecektir. Benin vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Benin vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.
Benin vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benin vize başvurunuzu eksiksiz, Benin Büyükelçiliği Ankara’nın vize başvuru şartlarına uygun olarak tamamlayabilmemiz için adınızı, soyadınızı, seyahat amacınızı (turist-ticari), doğum tarihi ve yerini, doğduğunuz ülke ismini, uyruğunuzu, başka ülke vatandaşlığınız varsa ismini, mesleğinizi, telefon numaranızı, ev adresinizi, e-mail adresinizi, Benin’e daha önce seyahat etmişseniz önceki konaklama tarihinizi, ülkeye giriş tarihi ve Benin ikamet adresinizi, planladığınız konaklama süresini, mesleki ve gelir durumunuzu ve pasaport bilgilerinizi bizimle eksiksiz olarak paylaşmanız gerekecektir. Tüm bu bilgileri içeren Benin vizesi bilgi formunu eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurmanız, bu nedenle sağlıklı bir Benin vizesi alınmasında etkili olacaktır.

Benin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin Büyükelçiliği Ankara'ya yaptığınız Benin vizesi başvurusu sonucu Benin seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Fakat vize türüne, seyahat dönemine göre bu süre uzayabilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Benin vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda vize süresi 1 iş günüdür. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse başvurunuz reddedilebilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla vize başvurusu yapmışsanız Benin vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Benin Vize Reddi

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Benin yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Benin Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Benin Oturum İzni

Benin vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Benin vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Benin vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Benin Seyahatlerinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benin vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır.

 • Benin’e yapacağınız seyahatlerde ülkeye girişte sarıhumma aşı belgesi gösterilmesi zorunludur. Ayrıca, Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo aşılarının da seyahatten önce yaptırılması tavsiye edilmektedir. Söz konusu aşıların tamamı T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Seyahat Sağlığı Merkezleri’nde yaptırılabilmektedir. Detaylı bilgiyi Afrika Departmanı yetkilimizden alabilirsiniz.
 • Benin’de, sıtma başta olmak üzere sivrisinek yoluyla bulaşan ve aşısı olmayan hastalıklara karşı korunmak için sinek kovucu ürünler sürmek ve klimalı odada ve/veya cibinlik altında uyumanız tavsiye edilmektedir. Kredi kartı uygulaması bulunmaktadır ancak kullanımı yaygın değildir. Bu yüzden bankalarda işlem yaptırmak için müşteri olmak gerektiğinden kısa süreli seyahat edecek vatandaşların, büyük otellerde şubeleri de olan döviz ofislerinde para bozdurmaları gerekebilir. Yerel para, Euro üzerinden değerlendirilir.
 • Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Benin vize izniniz üç hafta ise Benin’de maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.
 • Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar Benin Büyükelçiliği Ankara’nın inisiyatifi altındadır.

Benin vizesi hakkında ayrıntılı soru ve görüşleriniz için +90 (212) 963 50 81 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Benin ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Benin vizesi kaç para
  E.V., 06 Kas 2021, 20:23

  Merhaba, bordo pasaport sahibi olduğum için Benin’i ziyaretimde vize sahibi olmam gerekiyormuş. Siz bu konuda başvuru sahiplerine nasıl bir danışmanlık desteği veriyorsunuz ve şuan Benin vizesi kaç para acaba? Bana güncel bilgileri aktarırsanız eğer ona göre bütçemi hazırlayarak işlemleri başlatmak isterim. Teşekkür ederim şimdiden bilgilendirmeniz için.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vizesi kaç günde çıkar
  H.L., 06 Kas 2021, 19:28

  Selamlar, iyi çalışmalar Vize Merkezi. Benin vizesi kaç günde çıkar ve işlemler ortalama ne kadar sürede gerçekleşir bunun bilgisini almak istiyorum. Ocak gibi planlıyorum seyahatimi ama ne zaman başvuru yapmam gerektiği konusunda bilgi sahibi değilim. Bu konuda izlediğiniz yola dair bilgi verirseniz eğer memnun olurum. Cevap için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vize işlemleri
  R.Turker, 06 Kas 2021, 16:55

  Selamlar, bordo pasaport sahibi olarak yapacağım seyahat için Benin vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Sürece nasıl başlanması gerektiği ve adım adım neler yapılması gerektiğine dair bana bilgi verirseniz eğer sevinirim. Ona göre kendimi hazırlayarak işlemlerin başlatılmasını istiyorum. Bu süreci en kolay ve en hızlı şekilde nasıl tamamlayacağımdan bahseder misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin transit vize
  H.T., 06 Kas 2021, 16:35

  Merhaba, iyi günler öncelikle benin transit vize hakkında bilgi almak istiyorum. Benin’den aktarmalı olarak başka bir seyahat gerçekleştireceğim. Sonraki uçuşum kısa süre içerisinde gerçekleşecek ve geçiş alanının dışına çıkmayacağım. Bu durumda ayrıca vizeye başvurmam gerekiyor mu öğrenmek istiyorum. Gerekmesi durumunda siz yardımcı oluyor musunuz bundan da bahsederseniz yeterli olacaktır benim için. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Benin vize başvuru merkezi
  R.N., 05 Kas 2021, 18:48

  Selamlar, soruları yanıtladığınızı gördüm ve benim sorumu da yanıtlıcağınızı düşünerek ilk olarak buradan sizinle iletişime geçmek istedim. Benin vize başvuru merkezi olarak işlemler sırasında danışanlarınıza nasıl destek verdiğiniz hakkında bilgi almak istiyorum. Bana uygun olması durumunda işlemleri sizinle beraber gerçekleştirmeyi tercih edebilirim. Bu yüzden bana kısa bir özet geçerseniz çalışma şeklinize göre karar vermem kolaylaşacaktır. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Benin için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp