Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn vize işlemleri konusunda hazırladığımız bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz. Bahreyn vize işlemlerine dair evrak listesi, başvuru sırasında dikkat edilmesi gerekenler yazımızda başlıklar halinde bilginize sunulmuştur.

Bahreyn vizesi başvuru işlemleri her ne kadar muafiyet kapsamının dışında kalan vatandaşlar için geçerli olsa da bazı konularda dikkatli olunması esastır.

Bahreyn umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Bahreyn’e yapacakları turistik seyahatleri kapsamında vizelerini sınır kapılarında 15 gün ikamet süreli olarak vermektedir. Bu süre yine 15 gün uzatılabilmektedir. Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye yapacakları turistik yolculuklarında 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarından alabilmektedir. Ancak yurt dışı seyahatlerde oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına profesyonel yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn’e yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar. Bu nedenle ülkeye ziyaret amacı ile gidecek olan ya da eğitim veya iş amacıyla seyahat planlayan bordo pasaport sahipleri Bahreyn vize işlemleri prosedürünü yerine getirmek zorundadır.

Bahreyn vize başvurunuzu seyahatiniz için planladığınız tarihten minimum 1 ay öncesinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Eğer ziyaretiniz eğitim, iş ve benzeri amaçlar için gerçekleşecekse süreç uzayabilir.

Bahreyn'e gitme sebebinize göre seçeceğiniz kategorinin evraklarını eksiksiz hazırlamalı, doğru kategoriden vize ücretii ödemeli ve talep edilen evrakların teyit edilebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Bahreyn vizesi için daha detaylı bilgiyi seyahat sebebi ve kişisel bilgilerinizi paylaşarak uzmanlarımızla iletişime geçerek alabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusu için gerekli evraklar her kategori için farklılık gösterecektir. Aşağıda tarafınıza sunulan evrak listesi geeldir. Bahreyn vize işlemleri için evrak dosyası kişiye özel hazırlanmalıdır.

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Konaklama, uçak rezervasyon belgeleri
 • Pasaport fotokopisi, varsa eski pasaportlar
 • Çalışan kişiler için şirket bilgileri ve SGK belgeleri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Bahreyn vizesi ücreti ödendi dekontu
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, dönemine göre yeterli para miktarı)
 • Davet mektubu ile gidenler için sponsor mektubu
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası.

Eğer Bahreyn Konsolosluğu'na direkt vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ancak başvurunuzu akredite acenteler aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Vize bu süreçte danışmanlık hizmeti vermektedir.

Vize Merkezi uzmanları randevunuzu alır ve Bahreyn vizesi için gerekli olan evraklarla dosyanızı hazırlar ve süreci adınıza takip eder. Uzmanlarımıza +90 (212) 963 50 76 nolu hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Çünkü vize kategorisine göre süreç değişmekle birlikte en erken 10 iş gününde sonuçlanabilmektedir. Ayrıca resmi tatiller, olası sistem arızaları ya da ret cevabı bü sürecin uzamasına neden olabilir.

Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyor ve 30 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Bahreyn aile ziyareti vizesi başvurusu yapıp daha uygun şartlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Bu vize türü hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma olanağı sunduğundan size fayda saylayabilir.

Bahreyn Vize Reddi

Bahreyn vize reddi de olumlu sonuç alınması gibi olası bir sonuçtur. Evrakların eksik teslimi, yanlış bilgilendirme, önceki seyahatlerinizdeki olumsuz performans bu durumda etkili olacaktır. Bu nedenle profesyonel yardımla Bayreyn vize işlemleri adımlarını tamamlamanızı öneriyoruz.

Vize başvurunuza ret almanız halinde Bahreyn vize ücreti iade edilmez. Konsolosluktan neden vize reddi aldığınıza dair evrakı edindikten sonra sorunu çözerek yeniden başvuru yapabilir ya da belirtilen birime itiraz dilekçesi verebilirsiniz.

Bahreyn vize başvuruları Bahreyn Konsolosluğu ve Bahreyn Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Bahreyn vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

120 saatte bahreyn vizesi

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp