Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Bahreyn Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Bahreyn Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Bahreyn vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Bahreyn vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Bahreyn vize işlemleri için size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Bahreyn vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Bahreyn Vizesi

Bahreyn’e yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar.

Bahreyn umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Bahreyn’e yapacakları turistik yolculuklarında vizelerini sınır kapılarında 15 gün ikamet süreli (gerektiğinde 15 gün uzatılabilmekte) olarak vermekle birlikte umuma mahsus pasaport sahibi Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye yapacakları turistik yolculuklarında 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarından alabilmektedir. Ancak oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Bahreyn vizeniz için danışmanlık hizmeti sunmaktan memnun oluruz.

Bahreyn vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Bahreyn vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Bahreyn vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Bahreyn vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Bahreyn vizesi başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 6. Pasaport fotokopisi
 7. Çalışan kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 8. Bahreyn vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli para miktarı)
 10. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 11. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Bahreyn vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 7 ya da 10 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Bahreyn ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Bahreyn’e yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Bahreyn turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Bahreyn ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bahreyn’e ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Bahreyn ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Bahreyn vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur. Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyor ve 30 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Bahreyn aile ziyareti vizesi başvurusu yapıp daha uygun şartlarda konaklama sağlayabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda saylayabilir.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Bahreyn yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Bahreyn Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Bahreyn vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Bahreyn vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Bahreyn Konsolosluğundan Bahreyn vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bahreyn Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluk adresleri aşağıdaki gibidir:

Bahreyn Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği İlkbahar Mahallesi, 612. Sok. No:10 Oran-Çankaya Ankara adresinde bulunmaktadır. Bahreyn Konsolosluğu adresi de aynı binadadır. Hem büyükelçilik hem de konsolosluk çalışma saatleri hafta içi her gün 09:30 ile 17:30 arasındadır. Ancak vize işlemleri için 09:00 ile 15:00 arasında işlemler yapılabilmektedir. Bu saat aynı zamanda konsolosluk diğer işlemleri için de geçerlidir.

Eğer Bahreyn Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Bahreyn vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Bahreyn vizesi 7 ile 10 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Bahreyn Konsolosluğu'nun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Bahreyn vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Bahreyn Konsolosluğuna Bahreyn vizesi için başvuruda bulunacaksanız Bahreyn için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Bahreyn Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Bahreyn vize başvuruları Bahreyn Konsolosluğu ve Bahreyn Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Bahreyn vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Bahreyn vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Bahreyn vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Bahreyn vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Bahreyn vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Bahreyn vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

120-saatte-bahreyn-vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6278