Bahreyn Vizesi

Vize Merkezi Bahreyn vize departmanı, göçmen ve göçmen olmayan tüm vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Bahreyn vize işlemlerinizde durumunuza uygun güncel evrak listesini size en yakın ofisimizi arayarak isteyin.

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vizesi

Bahreyn vizesi işlemleri için uzmanlarımız tarafından hazırlanan bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi Bahreyn vizesi işlem sürecinde de danışmanlık hizmeti vermektedir. Daha detaylı bilgi için Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir; şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bahreyn Vize işlemleri kapsamında ihtiyacınız olabilecek bilgilere ise aşağıdaki başlıklardan erişebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Krallığı’na yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi durumdadır. Türk vatandaşlarının Bahreyn’e yolculuklarında tabi oldukları vizeler ile Bahreyn vatandaşlarının Türkiye’ye yolculuklarında tabi oldukları giriş vizeleri karşılıklı olarak sınır kapılarında ita edilmektedir. Ancak buralarda bazen belge eksikliklerinden dolayı sorunlar olabilmektedir. Bu yüzden Vize Merkezi ofislerimizle Bahreyn vizesi öncesi yapacağınız görüşmeler yararınıza olacaktır.

İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar.

Bahreyn umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Bahreyn’e yapacakları turistik yolculuklarında vizelerini sınır kapılarında 15 gün ikamet süreli (gerektiğinde 15 gün uzatılabilmekte) olarak vermekle birlikte umuma mahsus pasaport sahibi Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye yapacakları turistik yolculuklarında 30 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarından alabilmektedir.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve Konsolosluk tarafından talep edilen şekli ile teslim edilmelidir. Sunulan evrak dosyasıdaki eksiklik veya yanlış bilgilendirme başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

  • Pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
  • Pasaport fotokopisi
  • Bahreyn vizesi ücreti ödenti dekontu
  • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli para miktarı)

Bahreyn vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri de gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Bahreyn vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Bahreyn vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin; pasaportunuzun süresi beş yıl ama Bahreyn vize izniniz üç hafta ise Bahreyn’de maksimum üç hafta kalabilirsiniz.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile sınırdan geri çevrilme olasılığı yükselecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz gerekir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Bahreyn Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn Konsolosluğuna yaptığınız Bahreyn vizesi başvurusu genellikle 7 ile 10 iş günü içerisinde cevaplanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Bahreyn vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Bahreyn vizesine başvuru yapmışsanız Bahreyn vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bahreyn devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Bahreyn vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Bahreyn vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Bahreyn vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Bahreyn vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Bahreyn vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Bahreyn vize ücretleri Bahreyn turistik vize, Bahreyn öğrenci vizesi, Bahreyn aile vizesi, Bahreyn ticari vize, Bahreyn yatırımcı vizesi, Bahreyn konsolosluk çalışanları vizesi, Bahreyn basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Bahreyn göçmenlik, Bahreyn aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Bahreyn vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Bahreyn vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Bahreyn vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Bahreyn vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Bahreyn vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

120 saatte bahreyn vizesi

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Bahreyn Vizesi için Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.