Bahreyn C Tipi Vize

Bahreyn C Tipi Vize

Kıymetli ziyaretçilerimiz ada ülkesi Bahreyn Krallığı’na kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirmeyi planlıyorsanız Bahreyn C tipi vize almanız gerekmektedir. Bu vize türünün detaylarına yer verdiğimiz yazımızda ‘Kısa süreli Bahreyn vizesi nasıl alınır?’, ‘Bahreyn C tipi vize başvuru aşamaları nelerdir?’ ve ‘Bahreyn kısa süreli C tipi vize ücreti ne kadardır? gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Bahreyn vize işlemlerinizde Vize Merkezi’mizden destek alabilir, aklınıza takılan tüm konuları uzman temsilcilerimize danışabilirsiniz. Dilerseniz şimdi C tipi Bahreyn vizesi yazımızda değineceğimiz başlıklara göz atalım.

 • Bahreyn C tipi vize başvuru şartları nelerdir?
 • Bahreyn Krallığı C tipi vize başvurusu nasıl yapılır?
 • Kısa süreli Bahreyn vizesi başvuru evrakları nelerdir?
 • Bahreyn kısa süreli vize ücreti nedir?
 • Bahreyn C tipi vizesi kaç günde çıkar?

Bahreyn C Tipi Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Basra Körfezi’nde yer alan ve çok sayıda adadan oluşan Bahreyn Krallığı, her geçen gün gelişen turizmi ve ekonomisi nedeniyle dört mevsim binlerce turisti ağırlıyor. Siz de bu ülkeye turistik gezi, iş toplantısı, fuar veya akraba ziyareti gibi nedenlerle giriş yapmak istiyorsanız Bahreyn vizesi için başvurmalısınız.

Asya kıtası ülkesi Bahreyn, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişlerde vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Bahreyn kısa süreli vizesi çok girişli veya tek girişli olarak alınabilir. İsterseniz ülkeye bir kez giriş yaparak 14 gün boyunca ya da 1 aya kadar ikamet edebilirsiniz.

Eğer Bahreyn Krallığı ziyaretiniz bu süreleri aşmayacaksa kısa süreli Bahreyn vizesi için işlem yapabilirsiniz. Yalnızca kısa süreli ziyaretler için alınabilen Bahreyn C tipi vize başvuru şartları arasında belirtilen süreyi aşmamak ilk sırada gelir.

Öte yandan, bu vizeye sahip olarak yapacağınız Bahreyn ziyaretiniz sırasında orada herhangi bir işte çalışamaz, gelir elde edemezsiniz. Bahreyn’e gidiş amacınız yukarıda saydığımız nedenlerden biri ise ve ülkede 90 gün içinde 30 gün veya 14 güne kadar ikamet etmeyi amaçlıyorsanız C tipi Bahreyn vizesi şartlarına uygunluk göstermiş olursunuz.

Turistik amaçlı Bahreyn vize başvurularında 14 günlük Bahreyn C tipi vize daha çok tercih edilmektedir. Vizeniz onaylandıktan sonra başlayan 90 günlük süre içerisinde en fazla 1 aya kadar ülkede dolaşım hakkı kazanmış oluyorsunuz.

Doğru vize türüne başvurabilmeniz için ülkeyi ziyaret sebebinizi ve Bahreyn’de kalacağınız süreyi vize başvurunuzdan önce belirlemeniz oldukça önemlidir. Size için ideal vize türünü belirlemek ve doğru başvuru adımlarını atmak için Vize Merkezi Bahreyn ekibimize ulaşarak danışmanlık alabilir, vize işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Bahreyn Krallığı C Tipi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurularını elektronik ortamda kabul eden ülkelerden birisi olan Bahreyn Krallığı’na yapacağınız vize başvurunuzu, belirtilen internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken husus doğru vize türüne uygun başvuruyu yapmaktır. Seyahat amacınızı belirledikten sonra Bahreyn c tipi vize başvuru formunu doldurarak Bahreyn Krallığı vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. İngilizce olarak, büyük harflerle doldurulması gereken formda; eksik, hatalı ve yanlış bir bilgi olması Bahreyn vize reddi almanıza neden olabilir.

Bahreyn vizesi başvuru formu doldurma işlemlerinizde Vize Merkezi’mizden dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz. Formu istenilen biçimde doldurduktan sonra başvuracağınız vize türüne göre sizden istenen evrakları sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Tüm işlemlerin online olarak yapıldığı Bahreyn e-vize başvuru aşamasında belgeleri de sisteme düzgün bir biçimde aktarmanız beklenir.

Bu nedenle tüm Bahreyn vize evraklarının yüksek çözünürlükte, okunaklı ve eksiksiz olarak taratılmış olması oldukça önemlidir. Evrakları da sisteme yüklemenizin ardından son adım olan Bahreyn vize ücretini de yatırıp dekontunu paylaşarak başvurunuzu nihayetlendirebilirsiniz. Bu aşamaları takip ederek Bahreyn’e kısa süreli giriş yapmanızı sağlayacak C tipi vize başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Vize Merkezi Bahreyn temsilcilerimizden tüm bu işlemler esnasında destek alarak, hatasız ve sorunsuz olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn C Tipi Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bahreyn vize başvuruları sırasında istenen belgeler, vize çeşidine ve ülkede kalış amacınıza göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda sizin iş durumunuza, yaşınıza veya sosyal statünüze göre de Bahreyn vize evrakları değişiklik arz etmektedir. Ancak Bahreyn e-vize için istenen ve başvuru öncesi hazır etmeniz beklenen ortak belgeler arasında şunlar yer alır:

 • Bahreyn C tipi kısa süreli vize başvuru formu.
 • Pasaport: Renkli olarak taratılmış ve Bahreyn seyahatinizin sonlanmasından itibaren 6 ay daha geçerliliği olan pasaport.
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Ön ve arka yüzü renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyon bilgileri.
 • Gelirlerinizi gösteren belgeler ve 3 aylık banka hesap dökümleri.

Tüm bu evrakların yanı sıra farklı vize türleri için ek belgeler de Bahreyn Krallığı konsolosluk yetkilileri tarafından talep edilebilir. Örneğin, Bahreyn aile ziyareti veya kısa süreli iş toplantıları için sizin adınıza gönderilen davetiye örneği varsa bunu da Bahreyn vize başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Yine kısa süreli mesleki ziyaretleriniz için yapacağınız ticari Bahreyn vizesi başvuruları sırasında çalıştığınız şirkete ait resmî belgeler de istenen vize evrakları arasında yer alır. Kendi başvuru türünüze ait güncel Bahreyn vize evrak listesini Vize Merkezi’mize mail atarak dilediğiniz zaman talep edebilirsiniz.

Bahreyn Kısa Süreli Vize Ücreti Nedir?

Bahreyn Krallığı tarafından belirlenen ve her yıl dönemsel olarak artan Bahreyn C tipi vize ücretleri; başvurulan vize türüne göre farklılık gösterir. Kısa süreli veya uzun süreli Bahreyn vize fiyatları değişken olduğu gibi çok girişli veya tek girişli olarak alınan vizelerin de ücretleri farklıdır.

Bahreyn hükümeti dilediği zaman vize ücretlerinde değişikliğe gitme hakkına sahiptir. Aynı zamanda vize reddi durumlarında yatırılan Bahreyn vize ücreti de başvuru sahibine iade edilmez. Bu nedenle başvuru aşamalarında oldukça titiz ve dikkatli hareket etmeniz gerekir. 2024 yılı Bahreyn vize ücreti hakkında en güncel bilgilere Vize Merkezi Bahreyn sayfalarından ulaşabilir ya da +90 (212) 963 50 76 no’lu telefon hattımızdan bizi arayarak fikir edinebilirsiniz.

Bahreyn C Tipi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ülkeye giriş amacınıza uygun Bahreyn vize evraklarını eksiksiz olarak tamamlayıp, Bahreyn vize başvuru formunu hatasız olarak doldurduysanız vize sonucunuzu beklemeye başlayabilirsiniz. Bahreyn C tipi vizesi kaç günde çıkar? sorusunun yanıtını merak konusu olmaktadır.

E-vize olarak yapılan başvurular pratik olduğu ve az sayıda evrak içerdiği için daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Bahreyn e-vize başvuru sonucu ortalama 72 saat içerisinde başvuru sahibine bildirilir. Bahreyn vizesi kağıda basılı olarak değil e-vize olarak başvuru formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilir. Online olarak mail üzerinden size ulaştırılan Bahreyn e-vizenizi seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.

Dönemsel yoğunluklar, resmî tatil günleri veya ek evrak talepleri nedeniyle Bahreyn vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir. Başvurunuz çeşitli sebeplerden dolayı Bahreyn vize reddi ile sonuçlandıysa vize ücreti tarafınıza iade edilmez, yeni bir başvuru süreci başlatmanız gerekir. Basra Körfezi ülkesi Bahreyn’e farklı amaçlarla kısa süreli ziyaret gerçekleştirmek için almanız gereken Bahreyn C tipi vize ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz Vize Merkezi iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz. En yakın ofisimizi bizzat ziyaret ederek donanımlı ekibimizden Bahreyn vize başvuru hizmeti alabilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp