Bahreyn Krallığı Vize Türleri

Bahreyn Krallığı Vize Türleri

Basra Körfezi ülkeleri arasında yer alan Bahreyn Krallığı’na bir ziyaret planlıyorsanız ve hangi vize türüne başvuracağınıza karar veremiyorsanız Bahreyn Krallığı vize türleri hakkındaki makalemiz sizin için rehber olabilir. Ülkeye giriş amacınızı ve başvurmanız gereken vize türünü doğru belirlemeniz bu süreçte oldukça önemlidir. Yazımızda Bahreyn’e giriş yapabilmeniz için başvurmanız gereken tüm vize türleri ve Bahreyn vize başvuru evrakları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • Bahreyn e-vize uygulaması nedir?
 • Hangi Bahreyn Krallığı vize türleri için e-vize uygulamasına başvurulabilir?
 • Bahreyn vize çeşitleri nelerdir?
 • Bahreyn turist vizesi nasıl alınır?
 • Bahreyn aile ziyareti vizesini kimler alabilir?
 • Bahreyn ticari vize için gerekli evraklar nelerdir?
 • Bahreyn çalışma vizesi nedir?

Bahreyn E-vize Uygulaması Nedir?

Bahreyn ile Türkiye arasında vize anlaşması bulunması rağmen, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye girişlerinde vize almak zorundadır. Ancak resmî pasaportu olanlar Bahreyn’e yapacakları 90 günü aşmayan ziyaretlerde vizeden muaftır. Bahreyn vize başvuruları hem konsolosluklardan hem de e-vize olarak elektronik sistem üzerinden yapılabilmektedir.

Başvuracağınız vize türüne bağlı olarak istenen evrakları sisteme yükleyip, online Bahreyn e-vize başvuru formunu da eksiksiz olarak doldurarak e-vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bahreyn e-vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak hatasız ve ispatlanabilir bilgilerle doldurulmalıdır.

Hangi Bahreyn Krallığı vize türleri için e-vize uygulamasına başvurulabilir?

Ülkede kalış amacınızı ve kalış sürenizi doğru belirledikten sonra online olarak başvuru yapabileceğiniz Bahreyn e-vize türleri şunlardır:
Bahreyn turistik vize

 • 1 yıllık 90 gün konaklamalı Bahreyn vizesi
 • 1 aylık çok girişli Bahreyn vizesi
 • 2 haftalık tek girişli Bahreyn vizesi

Oldukça pratik bir işlem olarak dikkat çeken ve az sayıda evrakla başvuru yapılabilen Bahreyn e-vize işlemlerinde kendiniz için ideal vize çeşidine karar vermeniz oldukça önemlidir. E-vize olarak başvurabileceğiniz bu seçeneklerden hangisinin sizin için uygun olduğunu belirlemek için Vize Merkezi’mizin size en yakın ofisini bizzat ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Çeşitleri Nelerdir?

Bahreyn’e ticari amaçla, turistik gezi nedeniyle veya akraba ziyareti sebebiyle giriş yapacaksanız almanız gereken Bahreyn vize çeşitleri farklıdır. Yine ülkede kalacağınız süreye bağlı olarak da başvurmanız gereken Bahreyn vize türleri değişiklik gösterir. Öğrenim görmek veya çalışmak gibi daha uzun süreli ikamet gerektiren durumlarda da başvuracağınız vize kategorisini doğru belirlemeniz oldukça önemlidir. Pek çok farklı vize türü ve başvuru aşaması olduğu için sorun yaşamamak adına Vize Merkezi’mizden destek alarak bu süreci kolaylıkla atlayabilirsiniz.

İşte farklı amaçlarla başvuru yapabileceğiniz Bahreyn Krallığı vize türleri:

 • Bahreyn turistik vize
 • Bahreyn aile, akraba ziyareti vizesi
 • Bahreyn ticari vize
 • Bahreyn çalışma vizesi

Bahreyn’e gidiş amacınızın yanı sıra ülkede kalacağınız süreye bağlı olarak da Bahreyn vizesi çeşitleri farklılık göstermektedir. Sürelerine göre değişen Bahreyn vize türleri ise şu şekilde sıralanır:

 • Bahreyn C Tipi (Kısa süreli) vize
 • Bahreyn D Tipi (Uzun süreli) vize

Siz de tüm bu Bahreyn vize tipleri arasından size en uygun olanını belirlemek ve Bahreyn vize evraklarını öğrenmek için Vize Merkezi Bahreyn sayfalarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Bahreyn Krallığı vize türleri hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bahreyn Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn Krallığı’na yalnızca turistik bir ziyaret ve kültürel bir gezi gibi kısa süreli ziyaretler gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, Bahreyn turist vizesi almanız gerekmektedir. Kısa süreli Bahreyn C tipi vize çeşitleri arasında yer alan turistik Bahreyn vizesi başvurularını dilerseniz konsolosluklara, dilerseniz yetkili seyahat acentalarına dilerseniz de online olarak yapabilirsiniz. Kendi statünüze uygun Bahreyn turistik vize başvuru evraklarını temin ederek işleminize başlayabilirsiniz.

Bahreyn vizesi başvuru formunu da ülkeye gidiş amacınızı ve kalacağınız süreyi belirten detaylarla eksiksiz olarak doldurarak başvurunuza devam edebilirsiniz. Güncel Bahreyn turistik vize ücretini de ödedikten sonra başvurunuzun sonuçlanması için beklemeye başlayabilirsiniz. Tüm başvuru adımlarını eksiksiz olarak yerini getirdikten sonra yapılacak incelemeler neticesinde Bahreyn turistik vize başvurunuz ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanır. Bahreyn vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa başvuru ücretinin iade edilemeyeceğini bilmelisiniz.

Bu nedenle oldukça kapsamlı ve titiz bir çalışma gerektiren bu süreçte Vize Merkezi’mizden destek alabilirsiniz. Tüm Bahreyn turistik vize evraklarını hazırlama ve başvuru formu doldurma aşamalarında uzman vize danışmanlarımızla birlikte hareket edebilirsiniz.

Bahreyn Aile Ziyareti Vizesini Kimler Alabilir?

Bahreyn Krallığı’na bir yakınınızı ziyaret etmek veya akrabanızı görmek için gitmek istiyorsanız; Bahreyn aile, akraba ziyareti vizesi için başvurabilirsiniz. Ülkede kalacağınız süreye bağlı olarak değişen Bahreyn Krallığı vize türleri arasından sizin için en uygun olanını belirleyerek başvuru adımlarına geçebilirsiniz. Aile ziyareti vizesine Bahreyn’de bulunan; aile dostunu, akrabasını veya bir yakınını görmek için ziyaret etmeyi planlayanlar başvurabilir. Bu vize türüne sahip olabilmek için Bahreyn’de ikamet eden yakınınızın sizin adınıza resmî davetiye göndermesi gerekmektedir.

Ülkede kalış amacınızı, ziyaret sebebinizi, ikamet edeceğiniz gün sayısını ve konaklayacağınız yeri içeren detayların yer alacağı Bahreyn aile ziyareti vizesi davetiye örneğine Vize Merkezi’mizi arayarak veya maile atarak ulaşabilirsiniz. Bu davetiye mektubunu Bahreyn aile, akraba ziyareti vize evrakları arasına eklemeniz başvuru süreciniz için oldukça önemlidir. Bahreyn ziyaretçi vizesi başvuruları, evraklarınızda bir eksiklik yoksa ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluklar, resmî tatil günleri veya ek evrak talebi gibi durumlarda vize başvuru süreci uzayabilmektedir. Bahreyn aile ziyareti başvuruları ile ilgili en güncel bilgileri almak ve Bahreyn akraba ziyareti vize ücretini öğrenmek için Vize Merkezi iletişim hatlarımızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Ticari Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Asya kıtasında yer alan Bahreyn’i iş toplantıları yapmak, yeni ticari atılımlar gerçekleştirmek, ticari faaliyetlerde bulunmak, fuar veya konferansa katılmak gibi amaçlarla ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Bahreyn Krallığı vize türleri arasından başvurmanız gereken vize tipi Bahreyn ticari vize olmalıdır.

Kısa süreli olarak yapılan iş ziyaretleri için başvurulacak olan ticari vizede, Bahreyn’de katılım göstereceğiniz fuar, seminer veya konferans gibi ticari etkinliklere ait davetiye örneğine Bahreyn ticari vize başvuru evrakları arasında yer vermeniz gerekmektedir. Bahreyn ticari vize davetiye örneğine ulaşmak için Vize Merkezi’mize mail atarak tarafınıza gönderim sağlanmasını talep edebilirsiniz. Peki Bahreyn iş amaçlı ziyaretlerinizde almanız gereken ticari vize için hangi evrakları toplamanız gerekir?

Bahreyn ticari vizesi başvuru evrakları

 • Pasaport: Seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğe sahip bir pasaport.
 • Uygun standartlarda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Bahreyn ticari vize başvuru formu.
 • Bahreyn vize ücreti dekontu.
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri.
 • Gelir durumunu gösteren belgeler ve banka hesap dökümleri.
 • Varsa adına düzenlenmiş resmî davetiye.

Bahreyn ticari vize evrakları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına +90 (212) 963 50 76 no’lu iletişim hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz. Yine Bahreyn ticari vize ücretleri ile ilgili en güncel bilgileri de Vize Merkezi’mizin uzman Bahreyn temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Çalışma Vizesi Nedir?

Bahreyn’de uzun süreli ikamet etmeyi ve ülkede çalışarak geçiminizi sağlamayı düşünüyorsanız Bahreyn Krallığı vize türlerinden birisi olan Bahreyn çalışma vizesine başvurabilirsiniz. Ülkede kalacağınız süreye bağlı olarak kısa veya uzun süreli Bahreyn vize türlerinden birisini tercih ederek başvuru işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz. Uzman ve tecrübeli Vize Merkezi’miz sizin adınıza tüm bu süreci yürüterek kısa zamanda Bahreyn çalışma vizenize kavuşmanızı sağlar.

Bahreyn Krallığı’nda 30 günden fazla kalmayı ve bu ülkede iş yapmayı düşünüyorsanız ilk olarak Bahreyn oturum izni almanız gerekmektedir. Ülkede kalacağınız süreye uygun Bahreyn oturma izni başvurunuzu yaparak Bahreyn Krallığı’nda hem çalışıp hem de yaşamaya hak kazanabilirsiniz. Bahreyn çalışma vizesi başvurularından aranan ilk şartlardan birisi ülkede çalışacağınız yerin belli olmasıdır. Bahreyn’de çalışmaya başlayacağınız iş yeri, sizin adınıza İşgücü Piyasası Düzenleme Kurumu’na başvuru yaptıktan sonra, oturma ve çalışma izni almaya hak kazanabilirsiniz.

Kendi statünüze uygun Bahreyn çalışma vizesi evraklarını tamamlayarak ve size uygun vize türüne ait başvuru formunu doldurarak başvurunuza başlayabilirsiniz. Çift taraflı bir başvuru süreci bulunduğu için Bahreyn’de çalışmaya başlamayı düşündüğünüz iş yerinin de tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlayıp gerekli mercilere sunması şarttır. Oldukça kapsamlı ve ayrıntılı bir başvuru süreci bulunan Bahreyn çalışma vizesi ve Bahreyn oturum izni ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları Vize Merkezi Bahreyn sayfalarında bulabilirsiniz.

Siz de tüm bu Bahreyn Krallığı vize türlerini inceleyerek kendiniz için en uygun olanına karar verebilirsiniz. Kendi durumunuza uygun vize evraklarını toplayıp, başvurunuzu yaparak Bahreyn’de dolaşım hakkı elde edebilirsiniz. Vize Merkezi’nin tecrübeli ekibi vasıtasıyla sunduğu üstün hizmet kalitesinden faydalanarak Bahreyn vizenize en kısa sürede sahip olabilirsiniz.

120 saatte bahreyn vizesi

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp