Bahreyn Oturum

Bahreyn Oturum

Bahreyn oturum izni için uzmanlarımız tarafından hazırlanan bilgilndirme sayfasına hoş geldiniz. Bahreyn oturum izni başvurusu direkt Bahreyn Kırallığı tarafından görevlendirilen Konsolosluklar nezdinde gerçekleştirilmektedir. Bahreyn kısa süreli vize işlemleri için ise Bahreyn vizesi sayfamızdan gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Bahreyn’de Oturum

Bahreyn’de 30 günden uzun sürecek kalım durumlarında Bahreyn oturum hakkı istemektedir. Eğer 1 ile 3 ay ve daha uzun süreli kalacaksanız Bahreyn Konsolosluğunda bu durumu belirtmelisiniz. Bu sayede bir yıllık oturum izni ile işe başlayabilirsiniz.

Bahreyn’de oturum ve çalışma hayatı için Bahreyn devletinin sizden istediği bir takım belge ve gereksinimler bulunmaktadır. Bu şartları sağlamadan Bahreyn’de oturum hakkı almanız zordur. Öncelikle sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Çalışan ve işçi için genel belgeler:

 1. Vize başvuru formu
 2. Başvuru sahibinin pasaportu
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi
 6. Yetkili klinikten alınmış sağlık raporu
 7. Polis raporu
 8. Başvuru ücreti ve dekont ispatı

Aile vizesi ve normal oturum şartları:

 1. Başvuru formu
 2. İşçi ailesi ve gidecek kişiler için pasaport fotokopileri
 3. İşçi sponsorluk mektubu
 4. İşçi sözleşmesi
 5. Aile sağlık raporu
 6. Pasaport
 7. Nüfus cüzdanları fotokopileri
 8. Her başvuru için vergi ücret dekontu
 9. Bahreyn’de biri ile evli ise eşinin iş durumu
 10. Eşinin pasaportu
 11. Eşine bağlı kişilerin sponsorluk mektubu
 12. Evlilik cüzdanı ve fotokopisi
 13. Ücret dekontları
 14. Oturum izni belgesi
 15. Banka hesap dökümü
 16. İletişim bilgileri
 17. 4 adet biyometrik fotoğraf
 18. Bahreyn’deki iletişim adres ve bilgileri
 19. Sağlık sigortası

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer Bahreyn oturum iznibaşvurusunu süresiz gerçekleştirmek istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için en iyi yol Bahreyn’de bir mülk sahibi olmanızdır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp