Bahreyn D Tipi Vize

Bahreyn D Tipi Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, Bahreyn Krallığı’na uzun süreli kalmak üzere giriş yapmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize tipi Bahreyn D tipi vize olmalıdır. Peki ‘D tipi Bahreyn vizesi nasıl alınır?’, ‘Bahreyn uzun süreli vize için istenen belgeler nelerdir?, ‘Bahreyn vize ücreti ne kadardır?’ gibi soruların yanıtını merak mı ediyorsunuz? Bu makalemizde uzun süreli Bahreyn vizesi hakkında tüm merak edilen hususlara cevap veriyor olacağız. Vize işlemlerinde kaliteli ekibi ile birlikte hizmet veren Vize Merkezi’mizden Bahreyn vize başvurusu sürecinizde her türlü desteği alabilirsiniz. İşte Bahreyn D vize hakkında konu başlıklarımız.

 • Bahreyn D tipi vize şartları nelerdir?
 • Bahreyn uzun süreli vize başvurusu nasıl yapılır?
 • D tipi Bahreyn vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
 • Uzun süreli Bahreyn vizesi kaç günde çıkar?
 • Bahreyn D tipi vize ücreti nedir?

Bahreyn D Tipi Vize Şartları Nelerdir?

Basra Körfezi ülkelerinden olan Bahreyn Krallığı’na giriş yapmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Resmî pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar vizeden muaf olarak Bahreyn sınırları içerisinde ikamet ederken umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin ülkede dolaşım hakkı kazanabilmeleri için vize şartı aranmaktadır.

Farklı amaçlarla ülkeye giriş yapanlar için çok çeşitli Bahreyn vize tipleri bulunur. Aynı zaamanda Bahreyn’de kalış süreniz de başvurulacak vize türlerini belirlemektedir. Eğer Bahreyn Krallığı’na yapacağınız seyahat 90 günü aşıyorsa uzun süreli Bahreyn vizesi başvurusu yapmalısınız. Ülkede 90 günden az bir zaman geçirecekseniz C tipi kısa süreli Bahreyn vizesi sizin için ideal olabilir.

Bahreyn’e yapacağınız turistik gezi, aile ziyareti, iş toplantısı gibi ziyaretlerin süresi 90 günden fazla ise Bahreyn D tipi vize için başvuru şartlarına uygunluk taşıyabilirsiniz. Doğru vize türüne başvuru yapabilmeniz için seyahat sebebinizi ve ülkede geçireceğiniz süreyi kesin olarak belirlemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bu vizeye sahip olarak Bahreyn’e giriş yaptıktan sonra ülkede çalışıp gelir elde edemezsiniz. Ülkede hem ikamet edip hem de çalışmak istiyorsanız ilk olarak Bahreyn oturum izni almanız gerekir.

Her vize türünün farklı evrakları ve işleyiş süreçleri olduğundan dolayı, başvurunuzda olumsuz bir durum yaşamamanız adına Vize Merkezi’miz sizin için tüm bu Bahreyn vize işlemlerini pratik ve hızlı bir biçimde yürütmek için hazır bekler. D tipi uzun süreli Bahreyn vizesi için başvuru yaparak ülkede 1 sene içerisinde toplam 90 gün ikamet etme hakkı elde edebilirsiniz. Çok girişli veya tek girişli vize başvuru çeşitlerinden sizin için en uygun olanın tercih ederek Bahreyn uzun süreli vize işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bahreyn Uzun Süreli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bahreyn Krallığı uzun süreli vize başvuruları hem elektronik ortam üzerinden hem de konsolosluklara müracaat edilerek yapılabilmektedir. Daha pratik bir başvuru süreci olduğu için Bahreyn e-vize işlemleri ziyaretçiler tarafından daha çok tercih edilir. Konsolosluğun belirlediği resmî internet sitesi üzerinden kendi başvuracağınız vize türüne uygun formu doldurarak D tipi Bahreyn vizesi almak için adım atabilirsiniz.

Bahreyn vizesi için online başvurunuza başlamadan önce sizin uygun olduğunuz vize türüne ait güncel evrak listesini Vize Merkezi’mizden talep edebilirsiniz. Tüm listeyi eksiksiz olarak başvurunuz öncesinde hazır etmiş olmanız şarttır. Form doldurma aşamasında eksik ve hatalı beyanda bulunmamaya özen göstermeniz de oldukça önemlidir. İspatlanabilir bilgilerle İngilizce olarak doldurduğunuz Bahreyn vize başvuru formu, uzun süreli vize başvuru aşamanızın en önemli ayağını oluşturur.

Daha sonra sizden istenen evrakları okunaklı bir biçimde renkli olarak taranmış hâlde sisteme yüklemeniz gerekir. Son olarak D tipi Bahreyn vize ücreti dekontunu da paylaşarak başvuru işleminizi sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz tüm bu Bahreyn vize evraklarını Vize Merkezi’mize posta veya mail yoluyla ulaştırarak işlemleri sizin adınıza tamamlamamızı talep edebilirsiniz. Bahreyn vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için Vize Merkezi Bahreyn’in uzman ekibi hızlı ve titiz bir çalışma yürütür.

D Tipi Bahreyn Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Asya kıtası ülkelerinden olan Bahreyn Krallığı’na 90 günü aşan ziyaretleriniz için yapacağınız vize başvurunuzda istenen evraklar vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Bahreyn D tipi vize için gerekli evraklar haricinde ticari vize, aile ve akraba ziyareti vizesi, öğrenci veya çalışma vizesi tipleri için pek çok farklı ek belge mevcuttur. Eğer başvurunuzu online olarak gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız bütün evrakları renkli olarak yüksek çözünürlükte taratmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüm bu bilgilerin yanı sıra temel olarak vize başvurularında istenen ortak Bahreyn vize evrakları arasında şunlar yer alır:

 • Pasaport: En az iki boş sayfası olan, seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliği bulunan, yırtık ve deforme olmamış bir pasaport.
 • 2 adet uygun standartlarda çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Uzun süreli Bahreyn vizesi başvuru formu.
 • Bahreyn uzun süreli D tipi vize ücreti dekontu.
 • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Gelirinizi gösteren belgeler ve son 3 aylık onaylı banka hesap özeti dökümleri.
 • Konaklama, otel rezervasyonu ve uçak bileti bilgileri.
 • Varsa davet mektubu.
 • İş amaçlı ziyaretlerde şirkete ait tüm evraklar.
 • Çalışan kişiye ait barkodlu SGK dökümleri ve işe giriş bildirgesi.

Tüm bu vize başvuru evraklarını yanı sıra Bahreyn konsolosluk yetkilileri, farklı vize türleri için ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptir. En güncel Bahreyn vizesi başvuru belgelerine ulaşmak için Vize Merkezi’mizle irtibata geçebilirsiniz.

Uzun Süreli Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vizesi başvuruları, dönemsel yoğunluklar veya resmî tatil gibi dönemlere denk gelmezse kısa sürede sonuçlanmaktadır. Ancak ek evrak talep edilmesi durumunda başvuru işlemleri uzayabilir. Ziyaret tarihinizden en az 15 gün önce D tipi Bahreyn vize başvuru işlemlerine başlamış olmanız olumsuz bir durum yaşamamanız adına oldukça önemlidir.

Uzun süreli Bahreyn vizesi, ülkede 90 günden fazla kalmanızı sağlayacak bir vize türü olduğu için oldukça titiz bir değerlendirme sürecinden geçmektedir. Kendinize uygun vize türüne eksiksiz olarak başvurunuzu yaptıktan sonra Bahreyn D tipi vize başvuru sonucunuz ortalama 10 gün içerisinde size bildirilir. E-vize olarak yapılan online başvuruların sonuçları, vize başvuru formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilmektedir. Yani Bahreyn e-vize pasaportuna basılı olarak bulunmaz, mailine gelen Bahreyn vizesini sizin çıktı alarak seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız gerekir.

Bahreyn D Tipi Vize Ücreti Nedir?

Bahreyn vize ücretleri; başvurulan vize tipine, ülkede kalınacak süreye ve Bahreyn’e yapılacak giriş çıkış sayısına göre farklılık göstermektedir. Bahreyn Krallığı tarafından belirlenen ve her yıl artan D tipi vize ücreti hakkında tek söz sahibi ilgili ülke hükümetidir. Uzun süreli Bahreyn vizesi fiyatı merak edilen konular arasında yer alır. En güncelD tipi uzun süreli Bahreyn vize ücretleri hakkında detaylı bilgileri almak için Vize Merkezi iletişim numaralarından ofislerimize ulaşabilir, size en yakın merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Bahreyn’de uzun süreli kalmanızı sağlayacak Bahreyn vizesi için bütün işlem sürecinizde Vize Merkezi’nden danışmanlık hizmeti alabilir, kısa sürede konforlu bir biçimde vizenize kavuşarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.&

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp