Vatandaşlık

Bahreyn Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Bahreyn vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Bahreyn vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Bahreyn vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Bahreyn vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Bahreyn Vatandaşlığı

Bahreyn’de son yıllarda yapılan vatandaşlık şartları yeniden değiştirilmiştir. Bahreyn vatandaşlığına geçmek için sizden istenen ilk şart orada ne kadar süredir kaldığınız ve Bahreyn kanunlarına ne kadar uyduğunuzdur. Bahreyn vatandaşlığına başvuru yapmak için en az iki yıldır orada kalma şartını sağlamanız gerekmektedir.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük yarar sağlayacaktır. Burada sizden istenen en önemli şart kendi geçimizi sağlayıp sağlamadığınızdır.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

  1. Pasaport
  2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf
  3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
  4. 18 yaş üstü olmak
  5. Arapça bilgisi
  6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
  7. Bir Bahreyn vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
  8. En az iki yıldır orada yaşıyor olma şartı
  9. Bahreyn’de yatırım yapmak, iş kurmak

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Bahreyn vatandaşlığı nispeten daha kolaydır. Ancak Arapça konuşma ve iletişim becerileri için şart koşabilirler. Bu nedenle eğer Bahreyn vatandaşı olmak istiyorsanız Arapça da bilmeniz son derece önemlidir.

Bahreyn vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
×
Telefon
x