Vatandaşlık

Vatandaşlık

Bahreyn vatandaşlık işlemleri direkt Bahreyn Büyükelçiliği ve Konsoloslukları kapsamında yürütülmektedir. Başvuru sahibi söz konusu işleme ait dosyasını eksiksiz olarak hazırlayarak şahsen başvuru yapmaktadır. Bahreyn vatandaşlık başvurusu için şartlar ve diğer detaylara yazımızın devamında bulabilirsiniz. Vize Merkezi Bahreyn vatandaşlığı konusunda hizmet vermemektedir. Bahreyn vizesi işlemleri için tıklayın.

Bahreyn Vatandaşlığı

Bahreyn’de son yıllarda yapılan vatandaşlık şartları yeniden değiştirilmiştir. Bahreyn vatandaşlığına geçmek için sizden istenen ilk şart orada ne kadar süredir kaldığınız ve Bahreyn kanunlarına ne kadar uyduğunuzdur. Bahreyn vatandaşlığına başvuru yapmak için en az iki yıldır orada kalma şartını sağlamanız gerekmektedir.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük yarar sağlayacaktır. Burada sizden istenen en önemli şart kendi geçimizi sağlayıp sağlamadığınızdır.

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

  1. Pasaport
  2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf
  3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
  4. 18 yaş üstü olmak
  5. Arapça bilgisi
  6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
  7. Bir Bahreyn vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
  8. En az iki yıldır orada yaşıyor olma şartı
  9. Bahreyn’de yatırım yapmak, iş kurmak

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Bahreyn vatandaşlığı nispeten daha kolaydır. Ancak Arapça konuşma ve iletişim becerileri için şart koşabilirler. Bu nedenle eğer Bahreyn vatandaşı olmak istiyorsanız Arapça da bilmeniz son derece önemlidir.

Bahreyn vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp