Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz Bahreyn’e gitmek için almanız gereken vizenin ücretini merak mı ediyorsunuz? Bu yazımızın devamında ‘Bahreyn vize fiyatı nasıl belirlenir?’, ‘2024 Bahreyn vize ücreti ne kadardır?’, ‘E-vize ücreti nedir?’, ‘Bahreyn Turistik Vize başvuru ödemesini nasıl yapabilirsiniz?’, ‘E-vize uygulamasının aşamaları nelerdir?’ ve ‘Bahreyn vize başvuru ücretini etkileyen faktörler nelerdir?’ gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Dilerseniz Vize Merkezi’nin uzman Bahreyn danışmanlarından destek alarak tüm bu süreci sorunsuz geçirebilirsiniz.

Basra Körfezi’nde yer alan ada ülkesi Bahreyn Krallığı’na iş amacıyla, turistik gezi nedeniyle ya da akraba ziyareti için yolculuk etmek istiyorsanız vize almanız gerekir. Aslında Bahreyn ile Türkiye arasında vize muafiyet anlaşması yapılmasına rağmen bu yalnızca resmî pasaporta sahip olan kişileri kapsamaktadır. Yani bu anlaşma kapsamında yeşil, gri veya siyah pasaporta sahip olan vatandaşlar 90 güne kadar Bahreyn’de vizeden muaf bir biçimde konaklama hakkına sahiptir.

Bunun haricinde umuma mahsus (bordo) pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapması için Bahreyn vize başvurusunda bulunması şarttır. Bahreyn vizesi ile ilgili tüm bilgilere Vize Merkezi’nin ilgili sayfasından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz vize süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgileri merkezimizi ziyaret ederek de edinebilirsiniz. Ayrıca uzman danışmanlarımızla telefon aracılığı ile de görüşebilirsiniz.

Bahreyn E-Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bahreyn vizesi başvuru aşamalarında ilgili ülkenin belirlediği farklı kriterler uygulanır. İlk olarak Bahreyn’e giriş amacınızı ve kaç gün kalacağınızı belirleyerek size en uygun vize çeşidini bulmanız gerekir. Bahreyn’e, krallığın belirlediği resmî internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapabileceğiniz e-vize ile giriş yapabilirsiniz. Bu e-vize kapsamında ülkeye giriş için 14 günlük, 30 günlük ve 1 yıllık ziyaret hakkı elde edebilirsiniz.

Ülkeye turistik gezi amacıyla ya da ziyaret için gitmek istiyorsanız 14 günlük tek girişli e-vize için başvuru yapabilirsiniz. Bu bölgeye yönelik yapacağınız seyahatinizin süresi 15 günden az ise tüm turistik gezileriniz, akraba ziyaretleriniz veya kısa süreli iş görüşmeleriniz için Bahreyn Turistik Vize alma aşamalarını takip ederek ülkeye kolayca giriş yapabilirsiniz. Bu süreyi aşan ziyaretleriniz içinse 30 günlük bir zaman dilimini kapsayan çok girişli e-vize işlemlerine yönelebilirsiniz. Son olarak Bahreyn’de daha uzun süreler kalmanız gerekiyorsa 1 yıllık çok girişli e-vize’ye başvurabilirsiniz. Tüm bu Bahreyn E-vize süreçleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz dilediğiniz zaman uzman Vize Merkezi temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

2024 Bahreyn E-vize Türlerinin Fiyatları Nedir?

Ülke yetkililerinin belirlediği ücretler çerçevesinde Bahreyn vize fiyatı her sene değişiklik göstermektedir. Öte yandan vize türüne göre de fiyatlar farklılık arz etmektedir. Bahreyn E-vize 2024 fiyatı, 14 günlük tek giriş için KDV hariç 120 dolar olurken 30 günlük çok girişli E-vizenin ücreti ise KDV hariç 180 dolardır. Bahreyn’de 1 sene dolaşım hakkı kazanmanız için alabileceğiniz 1 yıllık E-vize’nin fiyatı ise KDV hariç 240 dolar olarak belirlenmiştir. Siz de Vize Merkezi’miz aracılığı ile Bahreyn Turistik vize başvuru aşamalarına ulaşabilir, ülkeye giriş işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Bahreyn E-Vize Başvuru Aşamaları

  • Oldukça pratik birkaç adımı takip ederek Bahreyn e-vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Online olarak başvuru yapılan e-vizeyi almaya hak kazanmanızın ardından Bahreyn’de 14 gün, 30 gün ya da 1 yıl konaklayabilirsiniz. Ayrıca bu ülkedeki tüm ziyaretlerinizi, toplantılarınızı ve gezilerinizi bu süre zarfında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bahreyn E-vize başvurusu yapmadan önce gerekli evrakları hazır edip online yönlendirmeler sırasında ilgili sayfaya geldiğiniz zaman eksiksiz olarak iletmeniz oldukça önemlidir. Okunaklı bir biçimde taranması gereken evrakları başvuru aşamasında sisteme özenle yüklemeniz işleminizin sağlıklı yürümesini sağlar.
  • Bahreyn e-vize başvuru aşamalarında ilk olarak başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurup daha sonra gerekli evrakların yükleneceği sayfaya geçiş yapabilirsiniz. Evrak yükleme işlemini de tamamladıktan sonra e-vize ücretini ödeme bölümüne geçebilirsiniz. Bu aşamaya geçmeden önce, az sayıda evrak gerektirdiği için çok vaktinizi almadan pratik bir biçimde gerçekleştirilebilen Bahreyn e-vize başvuru evraklarına göz atalım.

Bahreyn E-vize başvurusu için gerekli evraklar

  • Bahreyn Krallığı vize başvuru formu: İnternet sitesi üzerinden İngilizce, Arapça veya Türkçe dillerinden birisini seçerek doldurmanız gereken belge resmî nitelik taşır. Doğru bilgilerle, büyük harflerle ve okunaklı biçimde doldurulmalıdır.
  • Pasaport: Bahreyn ziyaretinizin bitişinden sonraki 6 ay geçerliliğini yitirmeyecek, yıpranmamış, boş sayfası olan pasaport e-vize başvurusu için önemlidir.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf: Kurallara uygun olarak gerekli açılandan çekilen son 6 aya ait fotoğrafınızın olması gerekir.
  • Gidiş - dönüş uçak bileti bilgileri ve otel rezervasyon dökümü.

Bahreyn E-vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Online başvuru sırasında Bahreyn vizesi için gerekli tüm bu evrakları sisteme yüklemeniz gerektiği için önceden hazır etmeniz kolay bir başvuru yapmanıza yardımcı olur. Hızlı ve zahmetsiz bir uygulama olanağı sunan Bahreyn e-vize başvurusunda tüm adımları doğru takip ederek işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bahreyn e-vize başvuru aşamanızın son adımı ise başvuru ücretini ödediğinize dair dekontu paylaşmaktır. Başvuru ücretini online olarak kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemenin dekontunu gerekli yerlerde paylaşmak için saklamanız gerekir.

Bahreyn vize ücreti 2024 yılı fiyatı 14 gün için 120 dolar + KDV, 30 gün için 180 dolar + KDV, 1 yıl içinse 240 dolar + KDV olarak belirlenmiştir. Ancak tüm bunların sonucunda Bahreyn Krallığı’nın ücretlerde dilediği zaman değişikliğe gitme hakkı saklıdır.
Evraklarda tek bir harf hatasının yapılması dahi vize sürecini olumsuz etkileyeceği için bütün bu işlemlerin özenle yapılması gerekir. Dilerseniz Bahreyn e-vize başvuru aşamasını Vize Merkezi olarak sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Bahreyn e-vize ile ilgili tüm bilgilere sayfamızdan ulaşabilir, başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz.

Öte yandan herhangi bir eksiklik durumunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa başvuru ücretinin geri ödenmediğini de bilmeniz gerekir. Bu nedenle Bahreyn vize başvurusunda ekstra özenli hareket ederek tüm evraklarınızı ve formlarınızı eksiksiz ve doğru bir biçimde sisteme yüklemelisiniz. Bahreyn konsolosluk yetkilileri, e-vize başvuru sonucunuzu en az 3 en fazla 7 gün içerisinde size bildirir. Olumlu sonuçlanan vize işleminizin görüntüsünü yazdırarak tüm seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız konforlu bir yolculuk geçirmenizi sağlar.

Bahreyn Vizesi Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Bahreyn’e gitmek için alacağınız vizenin ücreti, vizenin türüne göre farklılık göstermektedir. Bahreyn Turistik Vize, Bahreyn Ticari Vize veya Bahreyn Çalışma Vizesi seçeneklerinin başvuru süreçleri gibi fiyatları da farklıdır. Bahreyn, birkaç evrakla pratik bir biçimde başvurabileceğiniz e-vize uygulaması ile ülkeye giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Gerekli şartlara uygun olduğunuz tespit edilirse yapılan başvurunuz kısa sürede olumlu sonuçlanır.

Tüm işlemlerin Bahreyn Krallığı’nın resmî internet sitesi üzerinden yürütüldüğü e-vize başvuru türünde ödeme adımını da online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bahreyn’de bir yıldan daha uzun süreli kalmak içinse e-vize işlemlerden farklı olarak Ankara Bahreyn Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’da bulunan Bahreyn Fahri Konsolosluğu’na şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Bahreyn Krallığı tüm vize ücretlerini belirlerken farklı kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bahreyn hükümeti yetkilileri, vize türlerinin fiyatlarında istediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir. Genellikle yıllık olarak değişen fiyatlandırmayı hesaplayarak Bahreyn vize başvuru sürecinize başlamanız gerekir. Ülkeye yapacağınız yolculuktan önceki tarihlerde vize başvurunuzu yapararak süre konusunda sıkıntı yaşamadan vizenizin onaylanmasını bekleyebilirsiniz.

Bahreyn vize ücreti ile ilgili en güncel bilgilere Vize Merkezi Bahreyn birimimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Son olarak sizin adınıza baştan sona tüm bu süreçleri Vize Merkezi’nin tecrübeli ekibinin yürütmesini isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımızın sunduğu üstün hizmet anlayışından yararlanarak tüm süreçlerde güncel prosedürlere uygun işlemlerle 2024 Bahreyn vize ücretinizi kolayca ödeyebilir, ülkeye giriş yapmak için gerekli belgeyi hemen alabilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp