Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn Vize Merkezi bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz. Tarihi ve kültürü ile merak konusu olan, Basra Körfezi’nde yer alan Bahreyn’e seyahatinizi planlamadan önce tamamlamanız gereken vize işlemlerine dair detaylı bilgileri sizler için hazırladık. Yazımızda Bahreyn vize istiyor mu?, Bahreyn vize başvurusu ve Bahreyn vize ücreti hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.
Eşsiz bir ada devleti olan Bahreyn'e seyahat etmek isteyen kişilerin ülkeye giriş yapabilmek için çeşitli prosedürlerden geçmeleri gerekir. Öncelikle hizmet, hususi, diplomatik veya umuma mahsus pasaport sahibi olmanız gerektiğini hatırlatalım. Bahreyn Krallığı pasaport türlerine göre farklı vize seçenekleri sunuyor.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Resmî pasaporta sahip olan Türk vatandaşları vizeye tabii değildir. Bununla birlikte Bahreyn’de 90 gün boyunca seyahat edebilme hakkına sahiptirler. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise e-vize alması şarttır. Bordo pasaport sahibi iseniz tek girişli ve çok girişli turistik vize olmak üzere iki ayrı vize türünden yararlanabilirsiniz. Tek girişli turistik vize türünde 2 hafta kalış süresi verilir. Dilerseniz bu süreyi 2 hafta daha uzatabilirsiniz. Bunun için ekstra ücret ödemeli; Bahreyn Vatandaşlık, Pasaport ve İkamet İşleri ofisine uzatma talebinizi iletmelisiniz. Kabul edildiği takdirde seyahatinize devam edebilirsiniz. Çok girişli vize ise vatandaşlarımıza 1 aylık seyahat hakkı verir ve 90 gün içinde ülkeye birden fazla kez giriş yapabilmenize olanak sağlar. Bahreyn vizesi hakkında merak edilen bir diğer konu ise ülkeye vizesiz girişin mümkün olup olmadığıdır.

Vizesiz Bahreyn’e Gidilir mi?

İki ülke arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda Bahreyn Krallığı’na yalnızca resmî pasaport sahiplerinin vize almadan gidebileceğini belirtilmiştik. Umuma Mahsus pasaport sahipleri Bahreyn’e vizesiz giriş yapamaz. Elektronik vize/online ile ülkeye giriş izni almaları gerekir.
Fiziki başvurunun yerini alan elektronik vize (e-vize) uygulaması, online başvuru sonucunda seyahat belgesi alınmasını sağlar. 2004 yılından beri yürürlükte olan bu uygulama vize başvuru sürecini oldukça hızlandırmıştır. Tek veya çok girişli vize aldıktan sonra gerekli koşulları sağladığınız görülürse Bahreyn Krallığı’na girebilirsiniz. Elektronik vize başvurusunda bulunup vize almanızın ve başvuru ücretini ödemenizin Bahreyn Krallığı’na girmenizi garanti etmediğini bilmelisiniz. Yazımızın devamında paylaşacağımız gerekli koşulları yerine getirmediğiniz görülürse ülkeye alınmayacağınız gibi ödemiş olduğunuz vize ücreti de iade edilmez.

Bahreyn Kapıda Vize Uygulaması

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kapıda vize alma imkânı bulunmamaktadır. Bahreyn’e seyahat edebilmek için elektronik vize ile başvuruda bulunmanız gerekir.

Bahreyn Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn hükümetine bağlı olan vatandaşlık, pasaport ve ikamet işlerinin yürütüldüğü resmî web sitesinden başvuruda bulunmaları gerekir. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Bahreyn vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılacağınızı gösterecek dönüş uçak bileti kopyası, ülke içerisinde refahı bozmayacak şekilde otelde konaklayacağınıza dair rezervasyon kayıt belgesi, ekonomik olarak yeterli olduğunuzu ispatlayacağınız belgeler sunmanız vize için olumlu yanıt almanıza yardımcı olabilir. Sunulan bu belgeler ile Bahreyn’in güvenlik ve ulusal huzurunun ihlal edilmeyeceğine yetkililerin kanaat getirmesi gerekir.

Umuma mahsus pasaport sahipleri ziyaret amaçlarına uygun olarak başvuruda bulunmalıdır. Ziyaret amacınızı seçerken doğru kategoriyi işaretlediğinizden emin olmalısınız. Örneğin turistik vize seçeneğini işaretlediğinizde Bahreyn’e turistik ziyaret, konferans, festival, sergi, fuar, kültürel, spor veya sanatsal etkinlik nedeniyle seyahat etmek isteyeceğiniz anlaşılacaktır. Bahreyn vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tek girişli ve çok girişli turistik elektronik vizeye ait detaylı bilgileri sizler için derledik. Seyahat amacınız, şahsi bilgileriniz ile vize formunu eksiksiz doldurmalı ve yönlendirildiğiniz adımlarda istenilen belgeleri paylaşarak süreci tamamlamalısınız.

Tek Girişli Turistik Elektronik Vize

Tek girişli turistik vize için başvuru işlemlerinin ve vize ödemesinin online olarak yapılması gerekiyor. Bu vize türünde ülkeye tek bir giriş hakkı vardır ve izin verilen kalış süresi 2 hafta ile sınırlıdır. Ancak bu süreyi uzatma talebinde bulunmak mümkündür. Bunun için Bahreyn Vatandaşlık, Pasaport ve İkamet İşleri ofisine vize başvuru ve onay ücreti dışında talep edilen tutarı ödeyerek talebi iletilmelidir. 2 haftalık vize için başvuru sırasında farklı sebeplere bağlı olarak ödenmesi gereken tutar değişkenlik gösterebilmektedir. Yapılacak ödeme sonunda makbuz veya fatura verilmemektedir. Vize onayı alındıktan sonra Bahreyn sınır geçiş koşulları sağlanmalıdır. Vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Bu sebeple vize onaylandıktan sonra 90 gün içinde ülkeye giriş yapılmalıdır. Vize süresi sona ererse tüm işlemleri baştan yapmalı, ödemeleri tamamlamalı ve yeniden vize sonucu beklemelisiniz.

Bahreyn tek girişli turistik elektronik vize almak için gerekli belgeler:

 • Pasaport fotokopisi,
 • Onaylanmış dönüş tarihinizi gösteren uçak bileti kopyası,
 • Ziyaret süresince konaklayacağınız otelin rezervasyon çıktısı gerekmektedir.

Çok Girişli Turistik Elektronik Vize

Çok girişli turistik vizede izin verilen kalış süresi 1 aydır. Vizenin onaylanmasının hemen ardından 90 gün içerisinde kullanılmalıdır. Birden fazla girişte kullanılabilir. İlk giriş tarihinden itibaren 3 ay boyunca geçerlidir. Bu vize türüne başvurabilmek için Bahreyn dışında bulunmak önemli bir şarttır. Başvuru süreci online olarak ilerler. Vize ücreti ödemesi de aynı şekilde online olarak yapılır. Ödeme tamamlandıktan sonra fatura ve makbuzun tarafınıza iletilmeyeceğini bilmelisiniz. Vize işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizi bekleyen sıradaki adım, Bahreyn sınır geçişine uygun koşulları sağlamanızdır. Başvuru sırasında ödenmesi gereken Bahreyn dinarı tutarını öğrenmek için vize merkezimizle iletişime geçiniz. Bu vize türü şimdilik uzatılamamaktadır.

Çok girişli turistik elektronik vize almak için gerekli belgeler:

 • Pasaport fotokopisi,
 • Onaylanmış dönüş tarihinizi gösteren uçak bileti kopyası,
 • Konaklayacağınız otelin rezervasyon çıktısı gerekmektedir.

Bahreyn Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bahreyn elektronik vize alırken evraklarınızı istenildiği üzere, yanlış ve hatalı bilgi içermeyecek şekilde Bahreyn Krallığı ile paylaşmalısınız. Tüm belgeler yüksek çözünürlükte taranmalıdır.
 • Mümkün olduğunca erken bir tarihte (tercihen bir ay önce) vize için başvuruda bulunmak önemlidir.
 • Umuma mahsus pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvuru tarihinizden sonra en az 6 ay mümkünse bir yıl olması sınırdan geçişinizi kolaylaştırabilir. Resmî pasaport sahibiyseniz Bahreyn’e giriş için gerekli olan pasaport geçerlilik süresi, umuma mahsus pasaportta olduğu gibi en az 6 ay mümkünse bir yıl olmasına dikkat etmelisiniz. (Bir yıl olması şart değildir ancak Dış İşleri Bakanlığı’nın önerisidir.)
 • Tüm belgelerinizle birlikte ziyaret süreniz dolduğunda ülkeden ayrılacağınıza dair dönüş uçak biletinizin ve maddi gücünüzü kanıtlayacak nitelikte bir belgenin yanınızda olması önemlidir.
 • Vize almış olmanızın ülke sınırından geçebilmenizi garanti etmediğini belirtmiştik. E-vize almanızın ardından gerekli koşulları da sağlıyorsanız Bahreyn Krallığı’na giriş sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya hasar görmüş bir pasaport ile vizeniz olmasına rağmen ülkeye kabul edilmeyebilirsiniz. Pasaportunuzun geçerliliğinden şüphelenilmesi durumunda Bahreyn’e girişiniz engellenebilir.
 • Ülkeye giriş sırasında vereceğiniz bilgilerle resmî kayıttaki bilgilerinizin örtüşmemesi durumunda vizeniz reddedilir ve yasal yaptırımlarla karşılaşmanıza neden olabilir.
 • Ziyaretiniz sırasında, Bahreyn Krallığı sınırları içerisinde kesinlikle ücretli veya ücretsiz herhangi bir işte çalışmamalısınız.
 • Her türlü koşulu sağlamanıza rağmen vize başvurunuz nedeni açıklanmaksızın reddedilebilir. Bu durumda işlemleri tekrarlayarak vize için başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Seyahat etmekten vazgeçmeniz durumunda da vize başvuru ücretinin ve başvuru onayı sonrası ödenen ücretin iade edilmeyeceğini bilmelisiniz.
 • Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Bahreyn Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekirse, İstanbul Konsolosluğu yıllardır hizmet vermediğinden Ankara Konsolosluğu ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bahreyn Ankara Konsolosluğu iletişim numarası: 0312 491 26 56’dır. Bahreyn vize istiyor mu? Vize şartları nelerdir kısaca özetledik. Daha fazla bilgi ve danışmanlık için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp