Bahreyn Online Başvuru - Bahreyn E-Vize

Bahreyn Online Başvuru - Bahreyn E-Vize

Bahreyn Online Başvuru - Bahreyn E-Vize işlemlerine dair bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz. Elektronik ortamda başvurusu alınan bu vize türünde izin belgesi harici olarak dijital ortamda başvuru sahibine yönlendirilir. Bahreyh e-vize başvurusuna dair diğer bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiiz.

Bahreyn e-vize resmi adı Bahreyn Krallığı olan ülkeye yabancıların giriş yapabilmesini sağlayan elektronik izin belgesidir. Geçerli bir Bahreyn vizesi olmayan ya da vize muafiyeti olmayan herkes için başvuru yapılması gerekmektedir. Ülkenin İçişleri Bakanlığı 2014 yılının Ekim ayı itibarıyla, sayısı 100’den fazla ülke için uygulanacak olan online vize sistemini geliştirmiştir. Elektronik vize, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz ile kolaylıkla başvuru yapılabilen bir vize uygulamasıdır. Bunun yanı sıra konsolosluk başvurularında olduğu gibi mesleki belgeler ve geçim belgelerinin sunulmasına gerek yoktur.

Bahreyn elektronik vize tek girişli 14 günlük, 30 günlük ve 1 yıllık seyahat hakkı tanıyan bir vize türüdür. Az evrakla başvuru kolaylığının yanı sıra, ödemenin kredi kartıyla online olarak yapılması gibi avantajları bulunur. Böylelikle kişinin kısa süre içerisinde bulunduğu yerden başvuru yapması mümkündür. Vizenin sonuçlanma süresi de ortalama 3 iş günü olarak oldukça kısadır. Fakat başvuruda yapılacak basit bir hata bile vize reddine sebep olabilir. Dolayısıyla başvuru yapmadan önce vize işlemleri hakkında deneyimli birinden yardım alınması son derece faydalı olacaktır. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan Bahreyn e-vize başvuruları en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan vatandaşları Bahreyn’e yapacakları seyahatlerde vize uygulamasından muaftır. Türk vatandaşlarından umumi pasaport sahipleri vize uygulamasına tabiidir. Resmi pasaport sahibi vatandaşlar ise vizeden muaftır. Resmi pasaport, gri (hizmet), siyah(diplomatik) ve yeşil (hususi) pasaportu kapsamaktadır. Bahreyn online vize hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Bahreyn E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bahreyn online başvuru elektronik vize servisi üzerinden yapılan 3 aşamalı bir vize başvurusudur. Bunlar; form doldurma, evrak yükleme ve ödeme aşamasıdır. Gerekli evraklar ile Bahreyn vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru formu; kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, ulaşım bilgileri, seyahat bilgileri vb. alanları içeren elektronik bir formdur. Hatasız bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Basit bir harf hatası bile vizenin reddedilmesine sebep olabilir. Formun ilgili bölümlerinin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından başvuru evrakları çevrimiçi olarak istenen formatlarda sisteme yüklenmektedir. Ödemenin yapılması ile başvuru tamamlanır.

Vize başvurusu sonucu ortalama 3 iş günü içerisinde e-vize servisi tarafından iletilmektedir. Onaylanan vize çıktısının seyahat boyunca bulundurulması ve gerektiğinde sınır yetkililerine ibraz edilmesi gerekmektedir. E-vize sistem üzerinden sorgulanabilen bir vizedir. Fakat olası bir aksaklığa karşı ülkeye giriş yaparken bulundurulması gerekmektedir.

Bahreyn E-Vize için Gerekli Belgeler

Bahreyn vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Pasaport: Seyahat dönüşü itibariyle minimum 6 ay daha geçerli olmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Güncel (Son 6 ay içerisinde çekilmiş) olması gerekmektedir.
  • Kimliğin arka ve ön yüzünün taraması
  • Dönüş Bileti: Dönüş uçak biletinin kopyasının başvuruda sunulması zorunludur.
  • Banka Hesap Özeti: Vize Merkezi danışmanınıza mail yoluyla da iletebilirsiniz.
  • Davetiye

Başvuru esnasında başvuru sahibinin uyruğu ya da çeşitli durumlarda ek evrak talep edilmesi söz konusu olabilir. Bunlardan biri de banka hesap dökümüdür. Başvuru sahibinin banka hesabında en az 800 USD bakiyesi olması gerekmektedir. Bahreyn e-vize başvuru evraklarının eksiksiz ve istenen şekillerde hazırlanması son derece önemlidir. Aksi takdirde vize başvurusu geçersiz olacaktır.

Bu gibi durumlarda zaman ve maddi kayıp yaşanmaması için muhakkak bir uzman ile görüşülmesinde fayda vardır. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurularda, başvuru sahibi güncel konsolosluk şartlar doğrultusunda bilgilendirilmektedir. Gereken Bahreyn vize işlemleri danışmanlık hizmetine dahil olarak başvuru sahibinin adına yapılmaktadır. Dolayısıyla başvuru hakkında bilgi sahibi olmayan başvuru sahibinin kafa karıştıran prosedürler ile meşgul olmasına gerek yoktur.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp