Bahreyn Konsolosluk

Bahreyn Konsolosluk

Bahreyn Konsolosluk hem Bahreyn vatandaşlarının hem de Bahreyn'e seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları ve oturum iznine sahip yabancılara işlemlerinde destek vermektedir. Bahreyn vatandaşlığı kapsamında yürütülen işlemler de direkt bu birim üzerinden yürütülmektedir.

Bahreyn Konsolosluğu

Bahreyn Konsolosluğu Bahreyn vizesi işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme işlemleri yapan konsolosluk birimidir. Bahreyn Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Bahreyn Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Bahreyn vize işlemleri içinde istenen en önemli evraklardan biri hiç şüphe yok ki sahip olduğunuz pasaportunuzdur. Eğer bir pasaportunuz bulunmuyorsa pasaport sahibi olmanın en kısa yolu sakini olduğunuz il ya da ilçe merkezinizdeki ya da çok gerekmesi halinde başka il ya da ilçe merkezlerindeki emniyet merkezlerinde ya da polis merkezlerinde kendi şahsınız adına pasaport bölümünde başvurusunda bulunabilirsiniz.

Pasaport başvuruları şahsa münhasır olduğundan dolayı bu işlemleri şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için gerekli olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte verebilmelisiniz. Bu bağlamda ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenebilir ve bazı sorular sorulabilir. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz de alınır ve bu yüzden parmaklarınızın parmak izi olan kısımlarının yaralanmamış ya da işlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek, zorlaştıracak nesnelerle, boyalarla kaplı olmamasına özen göstermenizde fayda görüyoruz. Ayrıca pasaport başvurusu için biyometrik fotoğraflar da götürmeyi unutmamanız gerekir. İşlemleriniz onaylanır ve pasaportunuz olumlu cevap alırsa ondan sonra pasaportunuz sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edilmek üzere gönderilir.

Bahreyn Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Bahreyn Konsolosluğu adresi aynı binadadır vu bu bina İlkbahar Mahallesi, 612. Sok. No:10 Oran-Çankaya Ankara adresinde bulunmaktadır. Hem büyükelçilik hem de konsolosluk çalışma saatleri hafta içi her gün 09:30 ile 17:30 arasındadır. Ancak vize işlemleri için 09:00 ile 15:00 arasında işlemler yapılabilmektedir. Bu saat aynı zamanda konsolosluk diğer işlemleri için de geçerlidir.

Eğer Bahreyn Konsoloslukişlemleri dahilinde kapsamında vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Bahreyn vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Bahreyn vizesi 7 ile 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Bahreyn Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Bahreyn vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Bahreyn Konsolosluğuna Bahreyn vizesi için başvuruda bulunacaksanız Bahreyn için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Bahreyn Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Bahreyn vize başvuruları Bahreyn Konsolosluğu ve Bahreyn Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir.

Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Bahreyn vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Bahreyn vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Bahreyn vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Bahreyn vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Bahreyn vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Bahreyn vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bahreyn için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp