Evlilik Yoluyla Vatandaşlık

Evlilik Yoluyla Vatandaşlık

Tayland Evlilik Yoluyla Vatandaşlık

Tayland’da evlilik yoluyla vatandaşlık alınması diğer bir seçenektir. Aile birleşimiyle beraber çalışma ve ikamet izni alınabilmektedir. Aile birleşimi ile vatandaşlık alınması halinde Tayland yetkili makamlarından gereken bilgilerin alınması ve bu bilgilere uyulması önemlidir.

Aile birleşimi ile oturum ve çalışma hakkı alınmasının ardından 12 sene sonra vatandaşlık hakkı verilmektedir. Aynı zamanda evli çiftlerin yetkili makamlar tarafından verilen bilgileri doğru ve tam olarak uygulamaları durumunda kısa zamanda vatandaşlık alınabilmektedir.

Tayland vatandaşlığı için evleneceğiniz kişinin Tayland vatandaşı olması gerekmektedir. Evlendikten sonra oturma ve çalışma izni temin edebilmektedir. Vatandaşlık için başvuru yapıldıktan sonra 12 yıl içinde vatandaş olunabilmektedir. Tayland Devleti vatandaşlarını korumak ve evlilik kurumunun değerini kaybetmemesine engel olmak için vatandaşlığı 12 yıl gibi süre içerisinde vermektedir.

 

Tayland evlilik vizesi için gerekli evraklar

Tayland’da evlendikten sonra en fazla 1 yıl içerisinde verilen bir vize türüdür. Tayland evlilik vize başvurusu yapabilmek için 40,000 baht gelirinizin veya son iki ayda banka hesap dökümlerinde 400,000 baht para olduğunun kanıtlanması gereklidir.

 • Vize başvuru formu
 • Evlenilecek kişinin kimlik fotokopisi
 • Evlenilecek kişinin ikamet belgesi
 • Evlilik cüzdanını aslı ve fotokopisi
 • Pasaportun geçerlilik süresi en az 18 aydan fazla olmalıdır
 • Pasaportun fotokopisi
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 x 6 cm ebatlarında vesikalık fotoğraf.
 • Tayland’daki banka hesabında son iki ayda 400,000 baht olduğunu kanıtlayan belge veya aylık 40,000 bahttan az olmamak şartıyla gelir belgesi. Eğer gelir belgesi Türkiye’de ise konsolosluktan aylık 40,000 bahttan az olmamak koşuluyla maddi bir gelirin olduğuna istinaden mektup.
 • Evin ya da binanın el ile çizilmiş haritası, iç ve dış fotoğrafı
 • Evli çiftin birlikte çekilmiş fotoğrafı
 • Çocuk var ise doğum belgesinin aslı ve fotokopisi

 

Tayland vatandaşlığı başvurusu onaylandıktan sonra bir bekleme süresi bulunmaktadır. Başvuru sahibine İçişleri Bakanlığı tarafından dil testi uygulanmaktadır. Tay dil testinin geçilmesi ve olumlu sonuçlanmasının ardından Tayland İstiklal Marşı’nın söylenmesi gerekmektedir. Tayland yetkili makamları başvuru formunda belirtilmiş olan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için başvuru sahibinin evine ziyarete giderek mülakatta bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Tayland ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Tayland için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp