Tayland Vatandaşlığı

Tayland Vatandaşlığı

Tayland Vatandaşlığı

 

Tayland vatandaşlığı almak için yapılması gereken ilk şart ikametgah yani oturma izni almaktır. Tayland’a yerleşip belirli bir süre ülkede bulunulduğunda vatandaşlık alma imkan bulunmaktadır. Bu yüzden uzun süreli ikametler zorunlu tutulmaktadır.

Başvuru yapıldıldığında 3 yıl Tayland’da ikamet edip, çalışıldığının kanıtlanılması gereklidir. Bunu çalışılan yerden alınacak evrakla kanıtlamak mümkündür. Tayland vatandaşlığı için 3 yıl Tayland’da yaşanılmış olması gerekir. Daha sonra başvuru yapıldığında uzun süreli vize şartı koşulmaktadır. Tayland’da 3 yıl ikamet eden ve Tayland vatandaşlığı almak isteyen kişilerin uzun süreli vize almaları gereklidir. Tayland vatandaşlığı alabilmek için ülkede bulunma süresi 3 yıl olduğu takdirde uzun süreli vize temin edilebilmektedir. Oturma izni için çalışma izninin de alınması gereklidir.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Tayland vatandaşlığı için gerekli olan oturum izni çalışma izninin alınmasından sonra verilmektedir. Oturum izni alındıktan sonra vizenin her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Tayland vatandaşı olabilmek için uzun süreli vize ile 10 yıl Tayland’da yaşamak gerekmektedir.

Tayland’da vatandaşlık almanın farklı yollları mevcuttur. Fakat Tayland’da vatandaşlık almak için ikamet izni gerekmektedir. İlk olarak Tayland oturma izninin alınması gereklidir. Oturma süresinin en az 3 yıl olması gerekmektedir. 3 yıllık oturum süresinin bitmesinin ardından Tayland’da yaşamak için uzun süreli vize düzenlemesi yapılmalıdır. Uzun vadeli vize düzenlemesi en az 10 yıl ülkede yaşanıldığı takdirde Tayland vatandaşlığı alınabilmektedir. Tayland’da oturma izni konsolosluk tarafından, yabancıların çalışma izni polis tarafından verilir. Oturma izninin alınmasının ardından her yıl vizenin yenilenmesi gerekir.

Tayland vatandaşlığı alabilmek için Tayland’da 3 yıl yaşanılmış olunması, bir ikamet adresinin bulunması, orta düzeyde Tay dilinin bilinmesi, Taylan’da bir suç kaydının olmaması, pasaport, vize, fotoğraf gerekmektedir.

Tayland vatandaşlığı başvurusu onaylandıktan sonra bir bekleme süresi bulunmaktadır. Başvuru sahibi İçişleri Bakanlığı’na dil testine tabi tutulmaktadır. Dil testinin geçilmesinin ardından Tayland İstiklal Marşı’nın söylenmesi gerekmektedir. Tayland yetkili makamları başvuru formunda belirtilmiş olan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için başvuru sahibinin evine ziyarete giderek mülakatta bulunmaktadır.

Tayland Vatandaşlığı için gerekli evraklar

  • Geçerlilik süresi en az 18 aydan fazla pasaport
  • Pasaportun fotokopisi
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 x6 cm ölçülerinde fotoğraf
  • İkamet belgesi (3 yıl içerisinde alınan oturum izni)
  • Sabıka kaydı

Tayland ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Tayland için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp