Aile Birleşimi

Aile Birleşimi

 

Yabancı ülke vatandaşı ile Tayland’da Evlenmek

Tayland resmi makamları, yabancı ülke vatandaşı ile yapılavak evlilikler için Tayland Büyükelçiliği tarafından düzenlenen bazı belgeler istemektedir. Bu belgelerin hazırlanabilmesi için de aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler gereklidir. Belgeler İngilizce olarak hazırlanacak olup Tayland Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış Tayca tercümesi ile birlikte başvuru yapılması gereklidir.

 1. Evlilik kayıt formu
 2. Pasaport ve nüfus cüzdanının aslı ve 3 adet fotokopisi
 3. Evlenilecek kişinin pasaportunın veya kimlik kartının aslı ve 3 adet fotokopisi, evlilik yapılacak kişiye ait doğum belgesi, medeni durumunu gösteren belge, ad veya soyadı değişikliği varsa o belgenin fotokopisi İngilizceye çevrildikten sonra Tayland Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Şubesine onaylanmış orijinali ve bir adet fotokopileri.
 4. Evlenecek çiftin son 6 ay içerisinde çekilmiş 2’şer adet vesikalık fotoğrafı. (Bilgisayar ile çoğaltılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 5. Kişinin mesleği ve aylık Amerikan doları cinsinden geliri.
 6. Kefil. Evlenecek çifti tanıyan iki Türk iki Tayland vatandaşının adı, adresi ve telefon numarası. Türk vatandaşının yaşadığı ülkeden tanıdığının bilgilerini yazması gereklidir. Bununla birlikte Tayland uyruklu kişinin de yazılması gerekmektedir.
 7. Evlenildikten sonra birlikte oturulacaj adres ve telefon numarası.

 

Evlendikten sonra yapılması gereken işlemler. Bu belgeler evliliğin Türkiye’de tescil edilmesi için gerekmektedir.

 1. Evlilik belgeleri İngilizceye çevrildikten sonra Tayland Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Şubesine onaylanmış orijinali ve 1 adet fotokopisi.
 2. Evlilik tescil dilekçesi doldurulup 30 gün içinde başvurulması durumunda evliliğin Türkiye’de tescili için hazırlanan belgeler ile Tayland Büyükelçiliği tarafından evlilik tescil işlemi yapılabilecektir.

 

Tayland Vatandaşları ile Türkiye'de Evlilik

Tayland vatandaşları ile Türkiye’de evlilik yapmak için istenen bazı belgeler bulunmaktadır. Evlilik için Türk makamları tarafından istenen belgeler şu şekildedir:

 1. Pasaport. Yeminli tercüman tarafından Türkçe çevirisi
 2. Nüfus cüzdaı aslı ve fotokopisi
 3. Vesikalık fotoğraf 3’er adet.
 4. Yabancı uyruklu kişi için bekarlık durumunu gösteren belge
 5. Sağlık raporu
 6. Yabancı uyruklu kişi isim ve soyadı değişikliği yapmışsa değişikliği gösteren belge
 7. Yabancı uyruklu kişi için doğum belgesi

 

Bu belgeler evliliğin Türkiye’de tescil edilebilmesi için gereklidir. Evlilik için istenen belgeler İngilizceye çevrildikten sonra Tayland Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Şubesine onaylanmış orijinali ve 1 adet fotokopisi.

 

 

 

 

 

Tayland ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Tayland için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp