Gana Vize İşlemleri

Gana Vize İşlemleri

Gana Vize İşlemleriSizin Adınıza Yapalım!
Gana vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Gana vizesi güncel evraklarına ulaşmak için ofislerimizi arayın.Vize Merkezi ofislerimiz Gana vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Gana’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Gana vize prosedürleri ile uğraşmadan Gana vizesi almak ve Konsolosluğa şahsen gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan vize kategorisini sorunsuz bir şekilde alabilmek için Vize Merkezi’nin Gana vize işlemleri üzerine yürütmüş olduğu çalışmalar ile tanışabilirsiniz.

Vize talebinde bulunacak olan kişiler Gana vizesi başvuru evraklarını başarılı bir şekilde organize ederek Gana Konsolosluğu yahut Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Gana vizesi talebinde bulunabilirsiniz. Gana vize işlemlerine yeni alınmış pasaportunuz ile gitmeniz tavsiye edilir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla başvuru işlemleri gerçekleşmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da vize başvuru işlemlerinde bulunamazsınız.

Gana Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, ülkeye girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.Gana vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Gana Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınınGana'yagiriş yapabilmeleri için Türkiye'de bulunan Gana Konsolosluğundan Gana vizesi almaları gerekmektedir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilebilmesini sağlar ama aynı zamanda belgelerin doğru şekilde organize edilmesini de talep eder. Gana vizesi için Gana Konsolosluğunun onay verdiği şekilde bir vize düzenlemesi sonucu işlemler başlar. Gana vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması bu işlemler için en önemlilerden biridir ve başvuru belgelerinin yanlışsız olması başarılı bir Gana vizesi alınabilmesini sağlayan gerekliliklerdendir. Gana vizesi için başvuru işlemlerinde Lacivert pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.10 yıldan daha eski olan ve yenilenmemiş pasaportlara yapılan başvurular kabul edilmez. Gana vizesi işlemlerinde en az 2 boş sayfası olmayan pasaportlara yapılan başvuru işlemleri de kabul edilmemektedir. Gana vizesi için başvuru yapmadan önce vize departmanlarımıza gelerek işlemler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gana Konsolosluğunda vize işlemlerine başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç detayı sizinle paylaşalım. Öncelikle Gana vize türünüzü belirlemelisiniz. Vize türünüzü belirledikten sonra belirlemiş olduğunuz vize türünün sizden istediği yükümlülükler, belgeler ve ücretleri halletmelisiniz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Gana vizesi için gerekli belgeler Gana yolcuğunun içeriğine ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Gana için turistik vize, Gana için ziyaret vizesi, Gana için ticari vize ve Gana’da ikamet vizesi gibi Gana yolculuğunuzun içeriğine yönelik vize türlerinden biridir. Vize talep gerekçenize göre başvuru belgeler farklılık gösterir. Ayrıca Konsolosluk bazı durumlarda ek belge talebinde de bulunabilmektedir. Genel kapsamda farklılıklar olmakla birlikte tüm vize işlemlerinde orta bulunması gereken belgeler aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Gana seyahatini gerçekleştirecek olan kişiler öncelikle geçerli bir pasaporta ve yasak yolculuk belgelerine ihtiyaç duyar. Pasaport dışında Gana’ya giriş için geçerli bir Gana vizesi gerekmektedir. Bunlarla birlikte giriş izinleri, Gana Konsolosluğu tarafından verilmiş Gana için yurtdışı vize izni gerekmektedir. Gana’ya giriş yapmadan önce sarıhumma aşısı olunmalı ve doktor raporu sunulmalıdır. Eğer kişi henüz aşı olmamışsa en az on gün içinde aşısını olmalı ve belgesini bulundurmalıdır. Bütün bunlar Gana’ya giriş olmadan önce halledilmelidir.

Gana vize başvurusunda bulunan kişiler evrakları arasında gidiş, geliş, konaklama –otel, pansiyon, özel mülk, şirket hamilinde bulunan ikametgâhlar gibi yerleşim yeri adreslerini de bulundurmalıdır. Ayrıca birey Gana vizesi için istenen belgeler arasına bu konaklama için yeterli maddi duruma ya da bu sorumluluğu almış olanın sponsor olduğuna dair belgeleri de koymalıdır. Vize uzatımları gibi durumlar için ziyaretçi ek vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu başvuru türü Türkiye dışında olduğu için Gana Göçmenlik Servisi bölümlerine yapılabilir. Turistik amaçlar için gidip de üç aydan daha uzun bir süre kalmak durumu olacak kişiler ilgili Gana Göçmenlik Bölümüne ek vize süresi için başvuru yapmadan önce yeterli maddi duruma sahip olduğunu gösterir bir banka hesap dökümü vermek zorundadır. Turistik amaçlar için Gana’ya giden bireyler bir işte çalışamazlar. Doktor, avukat, hemşire gibi kişiler mesleki durumlarından dolayı ayrıca belgelere ihtiyaç duyabilirler. Gana’da meydana gelebilecek durumlar için. Ziyaret amaçlı Gana vizesi için kişiler Gana’dan kendilerini davet eden kişilerden gönderilmiş davetiye mektubunu da belgeleri arasına koymalıdır. Sizlere tavsiyemiz Gana’ya varmadan önce ihtiyacınız olan ve sizden istenen belgeleri kesin olarak tamamlamanızdır. Çünkü olası olumsuzluklarda bunlar size çok büyük sıkıntılar çıkaracaktır.

Bütün bunlara binaen Gana vizesi başvurusu için sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Bir adet orijinal ve bir adet fotokopi olan iki adet Gana vizesi başvuru formu ve buna iliştirilmiş son üç ay içerisinde çekilmiş en az iki fotoğraf. Bu fotoğraflar biyometrik olmalıdır. Yani arka fonu beyaz vesikalık türünden olan fotoğraflar. Ayrıca fotoğraftaki kişi ile Gana vizesi başvurusu yapacak kişinin şüphe uyandırmayacak bir benzerlik içermesi son derece önemlidir. Bu nedenle ne kadar yakın tarihte bir fotoğraf ile başvuru yaparsanız o kadar iyi olur.
 2. Geri dönüş bileti, kişi eğer turistik ve aile ziyareti için gidiyorsa.
 3. Eğer iş, resmi ziyaret ya da öğrenci vizesi ile gidiliyorsa Gana’dan ya da Gana Konsolosluğundan gönderilmiş resmi bir istek mektubu. Bu form bir davetiye mektubu da içerebilir. Gönderildiği okulun, iş yerinin ya da şirketin resmi olduğuna dair belge olması itibariyle açık ve net bir adresi olması, ulaşılabilir olması çok önemlidir.
 4. Kişi eğer 18 yaşın altında ise ebeveynlerinden ikisi ya da mesulü, gidecek olanla birlikte doğum belgesi, aile izin belgesi ve aileden gidecek olan kişi için sorumlu olanın nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Gana’ya yapılacak yolculuğun türünü ve nedenini açıklayıcı bir mektup.
 5. Basın amaçlı gidişler için 14 günlük işlem ve gidilen yerin ikamet bilgileri. Oraya varıldığında bu bilgilerin Gana’daki Bilgi Servisi Departmanlarına verilmesi de gerekmektedir. Ayrıca basın amaçlı gidildiği takdirde götürülecek ekipmanların bir listesi de eklenmelidir.
 6. Vize Ücreti; Gana vizesi için bankadan vize ücreti ödendi dekontu.

  NOT: Bireyler başvuru yaparken istenen tüm belgeleri pasaportları ile birlikte bir dosyaya koyup vermelidir. Kişisel ya da şirket çekleri Kabul edilmemektedir. Gana vizesi ücret bilgileri değişiklik gösterdiği için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak vize türünüze göre ücretler hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.
 • Vize ücretleri geri ödenmemektedir.
 • Konsolosluk memurları ret cevabı almanız durumunda size bir hesap vermez.
 • Uluslararası Sağlık Düzenlemeleri nedeniyle kişi Gana vizesi için başvuruda bulunduğu sırada yanında Gana’da bulunan, sarıhumma, Hepatit A - B, Tifo, Menenjit, Difteri ve Tetanos için aşı olduğuna dair doktor ya da hastane raporu bulundurmalıdır.

Gana Vize İşlemleri

Vizeniz kişisel vize mi yoksa turistik, öğrenci, iş ya da geçiş vizesi mi bunu belirtmeniz gerekmektedir. Vizenizin ayrıca tek giriş hakkı mı yoksa çoklu giriş ve çıkış hakkı mı bulundurduğunu bilmeniz önemlidir. Eğer vizeniz tek seferlik bir giriş hakkına sahipse ülkeden çıktıktan sonra ikinciye giriş yapamazsınız. Bu durumda yaşa dışı giriş olduğu için hakkınızda işlem başlatılabilir. Vizeniz Gana’ya girişten sonraki süreç için de en az bir üç aylık geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Daha sağlıklı bir yolculuk için bu sürenin en az 6 ay ya da daha uzun olması ise son derece faydalıdır. Vizeniz bir yıldan daha uzun bir süreden uzunsa Gana vizesi bu durum vize türünüz daha özel amaçlar için verilmiş demektir. Ticaret vizesi sahipleri ziyaret amaçlarını içeren bilgileri vermekle yükümlüdür. Ticaret vizesi genellikle bir kuruluş tarafından onay alınarak verilen bir vize olduğu için Gana’dan gelen şirket bilgileri ya da Türkiye’de bulunan bir şirket ise oradaki bilgileri de içerek şekilde hazırlanır. Bu durumda şirket bilgilerini içeren daha geniş belgeler istenir.

(*)Aşağıdaki belgeler toplu olarak verilmelidir.

 • Tamamlanmış Vize başvuru formu
 • Dönüş sürecinden sonraki 6 ay için de geçerli pasaport
 • Davetiye ile gidecek olan kişinin Gana’dan gönderilmiş belge sahibi için yeterli maddi desteğe sahip olduğuna dair belge.
 • Vize ücret dekontu.
 • Biyometrik iki adet fotoğraf. (En az üç ay içinde çekilmiş olması lazımdır.)
 • Gidiş, dönüş ve konaklama masraf ve bilgileri içeren evraklar.

Gana vizesi eksiksiz tamamlanmış ve iyi bir şekilde organize edilmiş vize başvuru belgeleriyle alınabilmektedir. Gana Konsolosluğu ve yahut Gana Konsolosluğu tarafından yetki sahibi kılınmış vize merkezlerinden vizenizi alabilirsiniz. Gana vize başvuru formu ile vize başvuru belgelerinde beyan edecek olduğunuz bilgilerin birbirini desteklemesi başvuru işlemlerinizin başarılı olma olasılığını arttıracaktır. Gana vize başvuru formu eksiksiz yani gerçeğe uygun bilgilerle, tükenmez kalem ve büyük harfle doldurulmalıdır. Gana Konsolosluğu vize başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek ister ve bu yüzden başvuru formunda boş bir kısım bırakılmamalıdır. İlaveten vize başvuru formu müracaatınızın tanınması ve işleme konulması için doldurmuş olduğunuz bu belge resmi bir belge olduğu için buna ayrıca önem vermelisiniz. Verilmiş olan her çelişkili bilgide başvuru işlemleriniz başarısız bir Gana vizesi girişimine neden olur. Bu nedenle başvuru yapmadan önce bize danışmanızı rica ederiz

Gana ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gana için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp