Aile Birleşimi

Aile Birleşimi

Gana Aile Birleşimi

Gana ile Türkiye arasında son yıllarda çok sayıda geliş gidiş olması nedeniyle bazı ailevi durumlar meydana gelmiştir. Sonuç olarak Türkiye’den Gana’ya yerleşmiş vatandaşlarımız bu ülkeye akrabaları tarafından ailelerini ziyaret etmek amaçlı geliş gidişler olmaya başlamıştır. Gana’ya ailevi durumlar için gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti Bunun üzerine Gana aile vizesi gibi bir vize türü belirlenmiştir. Eğer Gana’da oturum hakkı bulunan bir eşiniz ya da akrabanız varsa sizin için başvuru sahibi sizi konuk edecek ise davet eden makam ve ya kişi olarak açık adres ve telefon bilgisi beyanında bulunmalı ve davet mektubunu da içerecek şekilde size sponsor olabilir. Sponsorunuz olan bireyden alacağınız davetiye mektubu ile sizin hazırlamanız gereken bir takım belgeler bulunmaktadır. Bunları sizin için derleyip aşağıdaki gibi sıraladık:

 1. Evlilik belgesi fotokopisi
 2. Pasaportunuzun bir fotokopisi
 3. Vatandaşı olduğunuz ülkeden alınmış bir vatandaşlık izni belgesi.
 4. Bir adet orijinal ve bir adet fotokopi olan iki adet Gana vizesi başvuru formu ve buna iliştirilmiş son üç ay içerisinde çekilmiş en az iki fotoğraf.
 5. Geri dönüş bileti, kişi eğer turistik ve aile ziyareti için gidiyorsa
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 7. Tamamlanmış Vize başvuru formu
 8. Dönüş sürecinden sonraki 6 ay için de geçerli pasaport
 9. Davetiye ile gidecek olan kişinin Gana’dan gönderilmiş belge sahibi için yeterli maddi desteğe sahip olduğuna dair belge.
 10. Vize ücret dekontu. (Bankadan alınmış)
 11. Biyometrik iki adet fotoğraf. (En az üç ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.)

----

Pasaport: Yolculuğun dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ile kullanılabilir vize için en az 2 adet boş sayfası olan bir pasaportunuz olmalıdır. Eğer varsa eski pasaportlarınızı da belge olarak sunabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey pasaportunuzun yırtılmamış, üzerinde resmi olmayan işlemlerin yapılmamış olması, zedelenmemesi, geçerliliğini şüpheye düşürecek bir deformasyona uğramamış olması son derece önemlidir.

Fotoğraf: Gana vizesi için Gana Konsolosluğuna vereceğiniz fotoğrafınızın son 6 ay içinde çekilmiş olması hatta mümkünse son üç ay ve daha kısa bir süre önce olması çok önemlidir. Gana vizesi için Gana Konsolosluğuna vereceğiniz bu fotoğraf; arka fonu beyaz, 3.5 cm. – 4.5 cm. ebatlarında 2 tane biyometrik fotoğraf. Olası durumlar için ikiden fazla fotoğraf bulundurmanızda fayda vardır.

Başvuru Formu: Gana vize başvuru formu genellikle iki adettir ve bir tanesi asıl diğeri aslının fotokopisidir. Gana vize başvuru formu tükenmez kalemle, büyük harflerle yazılacak şekilde doldurulmalıdır. Gana vize başvuru formu doğru ve eksiksiz bilgiler içerecek şekilde olmalıdır. Bu şekilde Gana vizesi alma ihtimaliniz artar. Doğru bir şekilde doldurulmamış ve önem verilmemiş bir Gana vizesi Gana Konsolosluğu tarafından dikkate alınmamaktadır ve birçok durumda vize reddine neden olmaktadır. Bu yüzden Gana Konsolosluğuna Gana vizesi için başvuru yapmadan önce Gana vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir. Başvuru formunu Vize Merkezi şubelerimizden alabilirsiniz.

Davetiye: Belediye onaylı olan bir davet mektubu. Gana vizesi için Gana Konsolosluğuna verilmek üzere sizi ya da sorumlusu olduğunuz kişi ya da kişileri davet eden kişinin pasaport fotokopisi, çalıştığı işten alınmış iş yeri bilgisi, ev ya da kirada kalıyorsa o haneye ait kira sözleşmesi ya da fotokopisi, bankada bulunan hesap dökümü belgesi gibi belgeler verilmelidir.

Kişisel Belgeler: Gana vizesi için Gana Konsolosluğuna vereceğiniz size ait evraklardan oluşan bu liste aşağıdaki gibidir:

 1. Size mahsup banka hesap dökümü ya da dökümleri. (Son 3 aya ya da gerekirse 6 aya ait bankadan verilmiş kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. Hesabınız ne kadar işlem görmüşse Gana vizesi alma şansınız o kadar artar. Bu nedenle en çok kullandığınız banka belgelerinizi vermeniz Gana vizesi şansını artırmada önemlidir.  
 2. Tapu ya da ruhsat vb. evraklar. Bunların genellikle fotokopileri yeterli olmaktadır. Varsa iş yeri belgelerinizi de sunabilirsiniz. 
 3. Yolculuk ayrıntılarını içeren kişisel bir dilekçe. Bu şekilde Gana Konsolosluğu seyahat nedeninizi bileceğinden vize alma şansınız da artacaktır.

Yolculuk ile İlgili Belgeler:

 1. Konaklama rezervasyon bilgileri (Otel, pansiyon, özel mülk vs. neresi ise oraya ait geçerli bir adres bilgisi, eğer davet karşılığı gidiyorsanız sizi ağırlayacak olan sorumlu kişinin davetiye mektubu, bu kişi ile ilgili ikamet bilgileri ve sizi ağırladığına dair yeterli maddi duruma sahip olduğunu kanıtlayan bir banka hesap dökümü listesi.
 2. Ulaşım rezervasyon bilgileri (Hava ya da kara yolu ile gidilecekse buralara ait güzergah bilgileri.
 3. Seyahat Sağlık Sigortası.

Ek Belgeler:

 • En az bir adet nüfus cüzdan fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı son bir ya da iki hafta içinde alınmış olması önemlidir, Nüfus Kayıt Örneği. (Anne, baba gibi ebeveynleri içermekle beraber kardeş, eş veya çocuk bilgisinin de yer aldığı nüfus kayıt örneği olmasına dikkat edilmelidir.
 • Muvafakatname: Yani Başvuru sahibi 18 yaşını doldurmamışsa noterden orijinal muvafakatname de sunulmalıdır.
 • Kişi evli ise Evlilik Cüzdanı ya da fotokopisi. Ya da nişanlı ise bir ilişkileri olduğunu gösteren belgeler olmalıdır.

Gana aile vizesi önem verilen bir vize türüdür bu yüzden gerçek olan bir belge sunmanız Gana vizesi almanızda olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yanlış ya da sahte olan bir belge vermeniz sizin başınızı belaya sokacağı gibi daha sonraki Gana vizesi için ya da herhangi bir ülke vizesi için başvuru yapmanız durumunda bu belgeler aleyhinize kullanılabilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Gana aile vizesine dair aklınıza takılan başka herhangi bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret edebilir ya da bize bir telefon açabilirsiniz. 

Gana ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gana için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp