Çanakkale

Telefon

+902129636314

Gana Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Gana Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Gana Vize başvuru süreçlerini ele aldığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında “Gana için vize gerekli mi?”, “Gana vizesi kaç günde çıkar?”, “Gana vizesi için ne yapmam lazım?” gibi birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

Çanakkale ilimiz ve çevre ilçeleri olan; Biga, Bayramiç, Eceabat, Çan, Gökçeada, Gelibolu, Bozcaada, Ezine, Lapseki, Ayvacık, Yenice başta olmak üzere çevre iller ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Gana Vize başvuruları için Çanakkale Gana Vize Merkezi olarak profesyonel olarak vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Vize uzmanlarımız rehberliğinde gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ve Gana vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilmek için Gana Vize Çanakkale şubemize [email protected] adresi üzerinden e-posta atabilir ya da +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilirsiniz.

Gana Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Ülkemizden Gana’ya seyahat edecek olan vatandaşların seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Herhangi bir pasaport ayrımı olmaksızın Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize almaları zorunludur.

Ülkemizde Gana Vize başvurularını değerlendiren tek yetkili kurum Gana dış temsilcilikleridir. Sınırlarımız içerisinde Gana’ya ait dış temsilcilikler aşağıda yer almaktadır;

Fahri konsoloslukları vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmadığı için gerçekleşecek olan Gana vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Gana Ankara Büyükelçiliği’nde bulunmaktadır. Çanakkale Gana Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleşecek olan vize başvurularında, başvuru sahipleri bizzat konsolosluğa gelmeden ve hiçbir zahmete girmeden sonuç odaklı ve profesyonel bir çalışma gerçekleştirebilirler.

Gana Vize Türleri - Çanakkale

Gana’ya yapacak olduğunuz ziyaretin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize başvuruları için gerekli evraklar her vize türü için farklılık göstermektedir. Doğru vize türünü belirleyip, doğru başvuru evraklarını tamamlamanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına büyük önem arz etmektedir.

Gana Vize türleri aşağıda sizler için listelenmiştir;

Sizler için hazırlanmış olan vize türleri sayfaları içeriğinde, gerekli evrak listelerine ve o vize türü hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz. Seyahatiniz için doğru vize türünün hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da farklı nedenlerle seyahatinizi gerçekleştirecekseniz eğer Çanakkale Gana Vize Merkezinde hizmet vermekte olan vize danışmanlarımızı +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Gana Ziyaretinden Önce Yapılması Gerekenler - Çanakkale

Gana seyahati planlayan vatandaşlarımızın seyahatlerinden en az 10 gün önce Sarı humma aşısı yaptırmaları gerekmektedir. Gana Devleti, vize talebinde bulunan tüm vatandaşlardan aşı kartı talep etmektedir. Bulaşıcı hastalıkların oldukça yaygın olduğu ülkeye girecek olan vatandaşlar aşı kartlarında yanlarında bulundurmalıdır ve ülkenin en yaygın bulaşıcı hastalıkları AIDS ve Hepatittir. Bunlar dışında Hepatit A, Hepatit B, Difteri gibi hastalıklar da mevcuttur. Tetanoz ve Menenjit aşılarını yaptırmanız da tavsiye edilmektedir.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

Gana Vize Çanakkale şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Gana vize başvurunuz uzmanlarımız tarafından 4 adımda tamamlanmaktadır.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat durumunuza ve pasaportunuza göre farklılık gösterebilmekte olan Gana vize başvurunuz için gerekli olan evraklar uzmanlarımız tarafından listelenecek ve sizlere iletilecektir. Vize başvurunuz için gerekli olan belgelerinizi hazırlarken Çanakkale Gana Vize Merkezinde çalışmakta olan uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Hazırlamış olduğunuz belgelerin tamamını vize başvurunuzda herhangi bir yanlışlık ve eksiklik olmaması açısından uzman ekip arkadaşlarımız tarafından kontrol edilir. Belgeler kontrol edildikten sonra vize başvuru süreciniz onayınız ile başlatılır.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Gana vize başvuru ücreti, Gana’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahat gerekçesine ve seyahatinizin süresine göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılı Gana Vize başvuru ücretini öğrenmek için danışman arkadaşlarımız ile [email protected] ardresi üzerinden irtibata geçebilir ya da +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonu tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz.
  3. Başvuru Dosyasının Sunulması: Gana vize başvurularında, başvuru sahiplerinin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur. Vize uzmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecek ve hazırlamış olduğunuz Gana Vize başvuru dosyanızı ilgili makamlara iletecektir.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Gana Vize başvurusu gerçekleştikten sonra Konsolosluk tarafından değerlendirme ve sonuçlandırma aşaması gerçekleşmektedir. Vize başvurunuzun sonuç alma sürecini uzman ekip arkadaşlarımız sizler için takip edeceklerdir. Onaylanmış Gana Vizenizi ve pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek bizden teslim alabilirsiniz veya kargo ile pasaportunuzun size gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize başvurunuz red sonucu almış ise vize başvurunuzun neden reddedildiğini anlamak ve bir dahaki başvurusu sırasında sorun yaşamamak için vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz belgelerinizi saklamanız önemlidir.

Gana Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Çanakkale

Vize başvuruları, belgelerin konsolosluğa ulaştırılması sonrasında değerlendirme sürecine girmektedir.. Değerlendirme süreci Gana Konsolosluğu tarafından yürütülmekte ve bu sonuçlara hiçbir şekilde müdahale etme yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Gana vize değerlendirme süreci 7-10 gün arasında tamamlanmaktadır. Belirtilen süre dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklar doğrultusunda ve başvuru döneminizde bulunan resmi tatillere göre değişim gösterebilmektedir. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Seyahatinize oldukça yakın bir tarihte gerçekleştireceğiniz başvuruların sonuçlanmasının ziyaret tarihinize yetişmeme ihtimali bulunmaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, daha detaylı bilgi ve vize başvurunuz hakkında aklındaki soruların cevabı için Gana Vize Çanakkale şubesinde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza ulaşmak istiyorsanız +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp