Konya

Telefon

+902129636314

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gana Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi olarak dünya üzerinde pek çok ülke için danışmanlık hizmeti sağladığımız gibi Gana için de bu hizmeti sağlamaktayız. Sizlerin Gana vizesi hakkında bilgi edinmeniz için hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında “Gana vize başvuruları nasıl gerçekleştirilir?”, “Gana vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?” gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Konya şubemiz öncelikle Derbent, Derebucak, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyükü, Ilgın, Kadınhanı, Yunak, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Doğanhisar, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Çeltik, Cihanbeyli, Çumra ilçeleri olmak üzere Konya çevre illerinden yapacak olduğunuz vize başvurularınızla ilgilenmekte ve bu başvurularınız için profesyonel vize danışmanlığı sağlamaktayız. Vize işlemleri hakkında bilgi edinmek, danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzdan Vize Merkezi Konya şubemize ulaşabilir ya da [email protected] adresinden e-mail atabilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Konya

Son yıllarda Afrika ülkeleri ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşmaları imzalanmaktadır. Ancak henüz Gana ile herhangi bir muafiyet anlaşması imzalanmamıştır. Bu nedenle Gana ziyareti yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, pasaport türleri ne olursa olsun, ülkeye giriş gerçekleştirebilmek için Gana vizesi almaları gerekmektedir. Gana vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Vize Merkezi Konya ofisimize ulaşabilir ve danışmanlarımızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Konya

Gana vize başvurularınızı Türkiye’den bireysel olarak yapma imkanınız bulunmaktadır. Bireysel vize başvurularınızı yalnızca Ankara Gana Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Vize başvurularınızı gerçekleştirmek için sizden talep edilen belgeleri düzenlemeli ve konsolosluğa iletmelisiniz. Ancak eksik bilgilerle yapılacak olan başvuruların vize reddine yol açabileceğini belirtmek isteriz. Bu nedenle vize başvurularınızı profesyonel destek eşliğinde gerçekleştirmeniz sizler için oldukça önemli olabilmektedir.

Gana vize işlemlerinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi Konya şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Şubemiz aracılığıyla hızlı ve güvenilir bir biçimde vize başvurularınızı tamamlayabilir, kolay bir şekilde Gana vizesine sahip olabilirsiniz. Tarafımıza ulaşıp gerçekleştirmeniz gereken işlemleri yerine getirdiğinizde Gana vize başvuru işlemlerini sizlerin adına başlatmaktayız.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Konya

Gana vizesine başvuru yapmadan önce ilk olarak vize türünüzün ne olduğunu belirlemelisiniz. Ardından vize türünüze ait olan evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Vize türünüzün ne olduğunu belirleyemiyorsanız, yetkililerimize ulaşıp seyahat amacınızı bildirmeniz yeterli olacaktır. Vize konusunda uzman olan yetkililerimiz sizlerin adına vize türünüzü belirleyecek ardından vize türünüze ait olan güncel evrakları sizlere iletecektir. Başvuru yapacağınız vize türüne göre evrakların değişiklik göstereceğini unutmayınız.

Gana vizesi için başvuru yapmak için, bütün vize başvurularında olduğu gibi bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaportunuzun en az altı ay geçerlilik tarihi bulunmalıdır. Geçerlilik süresi olmayan, üzerinde güncel bir biyometrik fotoğraf bulunmayan pasaportlarla gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurularınızın olumsuz olarak sonuçlanacağını belirtmek isteriz. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunmak zorundadır.

Vize başvuruları esnasında ihtiyaç duyacağınız diğer belge ise Gana Vize Başvuru Formu’dur. Başvuru formu vize memuruna başvuru sahibi hakkında detaylı bilgileri ilettiği için doldurulurken oldukça önem verilmesi gereken bir formdur.

  • Bu formu büyük harflerle ve İngilizce olarak doldurmanız gereklidir. Ardından başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır.
  • Formda sunacağınız bilgilerinizin evraklarınızla uyum sağladığından ve bu bilgilerin gerçeği yansıttığından emin olunuz. Yanlış bilgi tespiti yapılırsa vize sonucunuz ret olacaktır.

Form doldurma esnasında herhangi bir zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız Vize Merkezi Konya ofisimizle iletişime geçebilir, profesyonel danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

Yukarıda da belirtildiği gibi Gana vize başvurusu yapmak için 2 yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki bireysel bir şekilde Gana vize başvurularınızı gerçekleştirmektir. Ancak bireysel başvurular esnasında vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bilgi eksikliği sonucunda yapacağınız hatalar sizleri vize reddi almaya sürükleyecektir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasındaki en büyük etkenlerden birinin yanlış yapılan vize başvurusu olduğunu unutmamalısınız.

İkinci seçenek ise vize başvuruları esnasında danışmanlık hizmeti almaktır. Vize Merkezi Konya şubemizden alacağınız profesyonel destekle birlikte Gana vize başvurularınızı hızlı ve güvenilir şekilde, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan yalnızca 5 adımda tamamlayabilirsiniz.

  1. Vize başvuru işlemlerinin ilk aşaması vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru sahibi tarafından doldurulan form şahsen imzalanmalıdır. Form doldurma işleminde sorun yaşamamak için bizlerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  2. Düzenlenmiş olan evraklarınızı kargo yoluyla ya da şubemizi ziyaret ederek elden bizlere ulaştırabilirsiniz.
  3. Bir sonraki aşama ise vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Bu ücrete konsolosluk tarafından talep edilen vize harcı ve danışmanlık hizmet bedelimiz dahildir.
  4. Belgeleriniz elimize ulaştıktan sonra deneyimli kadromuz belgelerinizin kontrolünü sağlamaktadır. Herhangi bir sorun yaşanmadığı sürece Gana vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.
  5. Son adım ise vize sonuçlarınızın sizlere ulaştırılmasıdır. Vize değerlendirme süreci bittikten sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize ulaştırıyoruz.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Konya

Gana vize başvurularınız tamamlandıktan sonra vize değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreç Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte ve tek resmi karar bu mercii tarafından verilmektedir. Vize değerlendirme sürecine herhangi bir müdahale yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Gana vize başvurularının değerlendirilmesi 7-10 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süre yaşanabilecek olan yoğunluklar sonucunda uzayabilmektedir. Başvuru yapacağınız tarihte bulunabilecek olan resmi tatillere göre de vize başvurunuzun sonuçlanması değişebilmektedir. Bu süreyi ve gecikme yaşanma ihtimallerini göz önünde bulundurmalı ve vize başvurularınızı bunlara göre gerçekleştirmelisiniz. Geç yaptığınız başvuruların sonuçlarının seyahat tarihine yetişmeme riski bulunmaktadır.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Konya

Gana’da pek çok bulaşıcı hastalık bulunduğu için ülkeye giriş gerçekleştirmeden önce yaptırmanız gereken aşılar bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapabilmek için ülkeye giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmalı ve bu aşıyı yaptırdığınıza dair uluslararası aşı kartını giriş esnasında yanınızda bulundurmanız gereklidir. Bunun dışında Tetanos ve Menejit aşılarını yaptırmanız sağlığınız için oldukça önemlidir. Diğer bulaşıcı hastalıkları ve sağlığınızı riske atmamak için yaptırmanız gereken aşıları öğrenmek için Konya şubemizle iletişime geçebilir ve danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sizlerin Gana vizesi hakkında bilgi edinmesi için hazırlamış olduğumuz şube sayfamızın sonuna geldik. Detaylı bilgi edinmek ve sorularınıza yanıt alabilmek için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere elektronik posta gönderebilirsiniz. Keyifli seyahatler dileriz!

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp